Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzysioz210
    Member
    • 06-2010
    • 52

    Witam Ziomala tudziez Ziomalke , w kazdym razie osobe , ktora dzieki swojemu nickowi stara sie chyba mowic za moje rodzinne miasto.
    Oczywiscie bardzo ciesze sie ze browar zmartwychwstal - prawde mowiac nie bardzo docieralo do mnie w 2007 roku ze nie ma browaru , ktory istanial przez cale moje zycie a pierwsze jego 30 lat wychowalem sie majac widok na jego kimin i z dymu browarnianego przepowiadalem sobie pogode.
    Jednak to co bedzie w nim produkowane ma dla mnie znaczenie. Osobiscie duzo podrozuje co i wczesniej czynilem. zawsze mam a raczej mialem wtedy w bagazniku skrzyneczke rodzimego wyrobu i obiecuje ze bede mial jak tylko nadazy sie iokazja. I z wyrobu tego chcialbym byc dumny !, choc nie ode mnie to zalezy. Oczywiscie to moja prywatna opinia - Ciechan nie napawalby mnie nadmierna duma. No ale jak mowil Pan Marek , ktorego pozdrawiam - juz w samej wodzie jest znaczna roznica , wiec wierze , ze jeszcze bede dumny. Co do innych pomyslow to pamietam takze z rozmowy , ze i obecny wlasciciel chcial butelkowac nasza wspaniala wode , ale od lipca zeszlego roku sytuacja mogla ulec zmainie.
    Mam nadzieje ze przyjdzie na razem w rodzinnym miescie podelektowac sie lokalnym piwkiem , nawet jesli nasze opinie nieco sie roznia.
    pozdrawiam

    Comment

    • Ropri
      Junior
      • 10-2006
      • 22

      Browar ruszył i to jest najważniejsze. W piątek można dokonać degustacji i wówczas przyjdzie czas na oceny. Szkoda jednak,że nasze władze wojewódzkie, pomimo licznych obietnic, nic nie uczyniły "w temacie " muzeum. Jak można zaprzepaścić taka szansę? To byłby prawdziwy "turystyczny samograj".

      Comment

      • macas
        Senior
        • 02-2008
        • 680

        Na władze nie ma się co oglądać, najważniejsze, że są tacy którym się chce, i oprócz tego, że będzie piwo z Lwówka (na pewno dobre i coraz lepsze) to zadbali o mury.
        Wystarczy pojechać do Sobótki, Strzelina i innych mniejszych miejscowości wokół Wrocka (a nawet we Wrocku ostał się ino Spiż) i zobaczyć co zostaje z pozostawionych małych browarów, nie nie dołować a wspierać i dopingować żeby takich małych Browarów, ale przez duże "B" było więcej.
        Przecież to MY na tym skorzystamy, myślę że już duże "browary" rozglądają się po rynku i obserwują zainteresowanie klientów czymś innym niż tylko PILS z TANKA, kto był w maju w Leśnicy wie o czym myślę.
        Pozdrowienia dla całej załogi Lwówka, może uda się w sobotę osobiście stawić, bo ciekawość mnie zżera !!!!
        Last edited by macas; 06-06-2010, 18:30.
        Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
        Beniamin Franklin

        Comment

        • Micho441
          • 04-2008
          • 812

          Szkoda tylko,że już na poczatku swej działalności lwówecki browar totalnie ignoruje swoich fanów na stronie Browaru. W zakładce Nowości ostatni wpis raczyła Pani prezes zamieścic we wrzesniu 2009., nie wspomne o odpowiedzi na pytania forumowiczów.

          Comment

          • lwowekslaski
            Member
            • 08-2008
            • 88

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
            Szkoda tylko,że już na poczatku swej działalności lwówecki browar totalnie ignoruje swoich fanów na stronie Browaru. W zakładce Nowości ostatni wpis raczyła Pani prezes zamieścic we wrzesniu 2009., nie wspomne o odpowiedzi na pytania forumowiczów.
            Nie tak do końca, sam zajmuje się aktualizacją nowej strony teraz będzie aktualizowana na bieżąco trzeba tylko kilku poprawek technicznych

            Comment

            • darekd
              Senior
              • 02-2003
              • 12211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
              A nawet jeśli to będzie Ciechan bis to co ma to do rzeczy?
              Właśnie tym zdaniem udowodniłeś, że jako rzetelny dziennikarz w tym temacie jesteś skończony.
              Stylu całej reszty Twojej wypowiedzi ("tępaki" itp) nie będę komentował.
              I uwierz, że nie piszę tego ze złośliwości. Twoje pisanie nie przysporzy moim zdaniem wiele dobrego browarowi na tym portalu.

              A odpowiadając na pytanie - jeśli to będzie Ciechan bis, to będzie to bardzo przykry fakt w szczególności dla tych osób, które akurat dobrze życzą browarowi. Bardzo przykry. Na dodatek jako "dobrze poinformowany" puszczasz w obieg nieszczęsne podejrzenie, że tak może się stać...

              Comment

              • marekj
                Senior
                • 03-2010
                • 508

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Właśnie tym zdaniem udowodniłeś, że jako rzetelny dziennikarz w tym temacie jesteś skończony.
                Stylu całej reszty Twojej wypowiedzi ("tępaki" itp) nie będę komentował.
                I uwierz, że nie piszę tego ze złośliwości. Twoje pisanie nie przysporzy moim zdaniem wiele dobrego browarowi na tym portalu.

                A odpowiadając na pytanie - jeśli to będzie Ciechan bis, to będzie to bardzo przykry fakt w szczególności dla tych osób, które akurat dobrze życzą browarowi. Bardzo przykry. Na dodatek jako "dobrze poinformowany" puszczasz w obieg nieszczęsne podejrzenie, że tak może się stać...
                Dzień dobry,

                Jakby to delikatnie napisać żeby nie wywołać następnych spekulacji.
                Nawet gdybym bardzo chciał to w Lwówku nie da sie zrobić Ciechana .
                Z prozaicznych powodów o podłożu technicznym. Niebezpieczeństwo czai się gdzie indziej obawiam się bowiem porównań opartych o wspomnienia typu (jak miałem 19 lat to....... i to świeże piwko) które z natury rzeczy będą powodować wrażenie że wtedy było lepsze .Zdaję sobie sprawę z tego od samego początku bowiem z resentymentalnym odczytem smaku jeszcze nikt nie wygrał. Ale damy radę

                Comment

                • lwowekslaski
                  Member
                  • 08-2008
                  • 88

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Właśnie tym zdaniem udowodniłeś, że jako rzetelny dziennikarz w tym temacie jesteś skończony.
                  Skoro ty to oceniasz to wielkie brawa;-). Już chyba jesteśmy takim zawisłym społeczeństwem, które neguje jak "ktoś" nic nie robi, ale jeśli robi to neguje jeszcze bardziej i ty do niego się zaliczasz. Bez odbioru...

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    Już bym się napił W sprawie porównań to raczej są do nieuniknięcia.
                    Piłem piwo z Ciechanowa z 20 lat temu i potem po reaktywacji, z Lwówka też z 20 lat temu i potem po zmianach.Różnice były/są wyraźne.Porównania zostawię dla siebie obiecuję
                    Czy gdzieś w zachodniopomorskim będzie szansa kupić piwko z Lwówka?
                    Last edited by Pogoniarz; 07-06-2010, 07:26.


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      To Świeże na linii to były puste butelki do testów.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                        elewacji położyć nie można - a takie będą ładne (secesyjne).
                        Oryginalne?

                        Już się nie mogę doczekać pierwszej degustacji piwka - obejrzałam relację w Faktach i widzę, że się Irenie szklanka z Warsztatów przydała - bardzo się cieszę

                        W sobotę w trakcie pogadanki o piwie podczas Europy na Widelcu też opowiadałam przez mikrofon o jedynym browarze na Dolnym Śląsku.
                        Last edited by Marusia; 07-06-2010, 09:17.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • darekd
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 12211

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                          Skoro ty to oceniasz to wielkie brawa;-). Już chyba jesteśmy takim zawisłym społeczeństwem, które neguje jak "ktoś" nic nie robi, ale jeśli robi to neguje jeszcze bardziej i ty do niego się zaliczasz. Bez odbioru...
                          Daj sobie spokój z osobistymi wycieczkami. Nie znasz mnie i nie wiesz do "kogo" się zaliczam.
                          A jak wiesz to podziel się tą tajemną wiedzą Może się też czegoś o sobie dowiem.

                          Gdzie w mojej wypowiedzi była negacja? Przestrzegam tylko przed takimi wypowiedziami jak Twoja, czyli że może że w browarze we Lwówku może być produkowany Ciechan!!!
                          Tu takie praktyki koncernowe są poddawane generalnie krytyce. Ale to nie ja o tym pisałem tylko TY zapewne niechcący to palnąłeś. Ja niczego takiego tu nie sugerowałem i żywię nadzieję, że lwóweckie piwo będzie naprawdę porządnym produktem za co trzymam kciuki.

                          Więc to nie ja działam na szkodę browaru. Neguje tylko nieodpowiedzialne wypowiedzi, takie jak Twoja. Mam do tego prawo.

                          Comment

                          • Christof
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 128

                            Przyłączam się do pytania Pogoniarza.
                            Czy piwo z Lwówka będzie dostępne w Polsce północno zachodniej: Szczecin, Gorzów ? Czy można liczyć na współpracę browaru z jakąś dużą siecią typu Intermarche, Piotr i Paweł?

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Ja myślę, że Lwówek będzie dokładnie w tych samych miejscach, gdzie i Ciechan. Albo przynajmniej w większości z nich - nie znam planów co do wielkości produkcji Lwówka.
                              Mam na myśli resztę Polski, poza Dolnym Śląskiem i ew. częścią Lubuskiego.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10838

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                (...) nie znam planów co do wielkości produkcji Lwówka.
                                (..)
                                Wspominali coś o 20 tys hekto.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎