Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa ciemne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kossak
    Junior
    • 01-2007
    • 12

    Piwa ciemne w Polsce

    Witam. Ostatnio zasmakowałem w piwach fermentacji górnej, chciarz może "zasmakowałem" to zbyt duże słowo, raczej zaczynam z nimi przygodę. Konkretnie mam namyśli Żywiec Porter, Heban browaru Jurand i irlandzki Kilkenny, ale nie to chodzi...
    Mam pytanie co do dostępności szeroko pojętych piw ciemnych w Polsce. Co polecacie, gdzie najlepiej dostać? Szczególnie chodzi mi o piwa z gatunku Stout, Ale oraz piwa czerwone.
    Poza tym - to mój pierwszy post więc witam wszystkich

    (jeśli gdzie popełniłem gafę oraz jeśli taki temat już się pojawił - przepraszam)
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #2
    Tutaj jest sporo o polskich ciemniakach http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=25280

    Heban i porter żywiecki to piwa dolnej fermentacji
    MM961
    4:-)

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kossak
      Witam. Ostatnio zasmakowałem w piwach fermentacji górnej, chciarz może "zasmakowałem" to zbyt duże słowo, raczej zaczynam z nimi przygodę. Konkretnie mam namyśli Żywiec Porter, Heban browaru Jurand i irlandzki Kilkenny, ale nie to chodzi...
      Mam pytanie co do dostępności szeroko pojętych piw ciemnych w Polsce. Co polecacie, gdzie najlepiej dostać? Szczególnie chodzi mi o piwa z gatunku Stout, Ale oraz piwa czerwone.
      Poza tym - to mój pierwszy post więc witam wszystkich
      Stouta i ale ma w swojej ofercie browar GAB z Wąsoczy (czy z Wąsocza) odpowiednio jest to Stout i Kamasutra. Dość szeroko dostępny jest też puszkowy Beamish (z widgetem). Jak wypełnisz profil i bedziemy wiedzieć skąd jesteś, to łątwiej będzie coś doradzić. Jeśli chodzi o stouty, to ciekawy jest Kelt ze Staropramena, chyba nie do dostania w Polsce, ale podczas wizyty u naszych południwych śasiadów jak najbardziej. No i zawsze pozostaje browarnictwo amatorskie - osobiście swoje stouty uważam za jedne z bardziej udanych warek, więc moze też spróbuj. Witam i
      blog.kopyra.com

      Comment

      • kossak
        Junior
        • 01-2007
        • 12

        #4
        mhm, dzieki za poprawke
        z tego co wiem, to są dwa rodzaje porterów - angielskie i bałtyckie, czy można dostać w polsce te "właściwe" portery?
        profil faktycznie, wypelnie, ale napisac chyba tu tez moge
        jestem z brodnicy, niedaleko torunia, ale teraz pomieszkuje w gdansku i w zasadzie browary tamtejsze (tam dostępne) mnie interesują bardziej

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kossak
          mhm, dzieki za poprawke
          z tego co wiem, to są dwa rodzaje porterów - angielskie i bałtyckie, czy można dostać w polsce te "właściwe" portery?
          Właściwe są nasze, a nie jeijch.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kossak
          profil faktycznie, wypelnie, ale napisac chyba tu tez moge
          jestem z brodnicy, niedaleko torunia, ale teraz pomieszkuje w gdansku i w zasadzie browary tamtejsze (tam dostępne) mnie interesują bardziej
          No to przede wszystkim Koźlak z ambera, w charkterystycznej malowanej butelce. Nie jest to piwo górnej fermentacji, ale ciemne i na pewno na polskim rynku warte uwagi. Z Jurandem też chyba nie powinno być problemu w twojej okolicy (oprócz Hebana, mają jeszcze Dublina). Warto byłoby IMO odwiedzić też Degustatornię. Ja bym w każdym razie chętnie odwiedził jakbym był w Trójmieście . Powyższe powpisuj w wyszukiwarkę, a znajdziesz adresy, opinie innych forumowiczów, a nawet adresy sklepów z piwem w Twojej oklicy.
          Last edited by kopyr; 30-01-2007, 17:57.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            No to skoro jesteś z Gdańska to godne uwagi są na pewno dwa miejsca:
            Sklep Smak
            oraz
            Degustatornia, co prawda z Gdyni, ale wybór lanych piwek godny pozazdroszczenia.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • kossak
              Junior
              • 01-2007
              • 12

              #7
              dzięki, nie omieszkam sprawdzić

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19178

                #8
                Browar Stary Kraków też ma swojej ofercie piwa górnej fermentacji: jasne, bursztynowe i ciemne.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                  Stouta i ale ma w swojej ofercie browar GAB z Wąsoczy (czy z Wąsocza)
                  Z Wąsoszy
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Fajna bardzo "klimatyczna" knajpka to tzw Stańczyk na Przymorzu. Przepyszny lany Koźlak amberowski. Ale wieczorem to chyba lepiej iść z kuplem...
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                      Z Wąsoszy
                      Z Wąsosza

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • Seler_32
                        Senior
                        • 04-2003
                        • 444

                        #12
                        Z okolic Częstochowy
                        Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

                        Nie wierzę abstynentom.

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta
                          Fajna bardzo "klimatyczna" knajpka to tzw Stańczyk na Przymorzu. Przepyszny lany Koźlak amberowski. Ale wieczorem to chyba lepiej iść z kuplem...
                          No bez przesady. Jak ktoś się boi chodzić wieczorami, to mu zawsze z kumplem raźniej. Od kilku lat przemieszczam się w okolicach Stańczyka wieczorami (w różnych stanach świadomości) i jeszcze mnie nikt nie zaczepił, co więcej nawet o godzinę nie zapytał

                          W Degustatorni leją obecnie klika ciemnych piw;
                          Czerwony Smok i Czarne z Fortuny (piwa pyszne, słodkie)
                          Belfast z Jabłonowo
                          Eire z Czarnkowa
                          Koźlak z Ambera
                          Beamish
                          Więc przygotuj się dłuższą degustację

                          No i napewno w Smaku znajdziesz coś z Tuchera, Irlandzkie z Krajana. Z resztą Ojciec Dyrektor doradzi, jego pracownicy równieź. W Samku nie zginiesz
                          Poszukuję

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23812

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                            No bez przesady. Jak ktoś się boi chodzić wieczorami, to mu zawsze z kumplem raźniej. Od kilku lat przemieszczam się w okolicach Stańczyka wieczorami (w różnych stanach świadomości) i jeszcze mnie nikt nie zaczepił, co więcej nawet o godzinę nie zapytał
                            z racji avatara jesteś pewnie trudno zauważalny w nocy

                            co do pytania pod nosem powienieneś mieć też przyszywanego portera z Broka.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • kossak
                              Junior
                              • 01-2007
                              • 12

                              #15
                              dzieki wszystkim, jak bede w gdansku to chętnie sie przejde tu i ówdzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎