Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Ni huhu. Tyle mam do powiedzenia

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23807

      nie wiem, mogę jedynie zacytować
      Dzisiaj , 4 stycznia w przepięknym centrum handlowym Posnania rozpoczęła działalność restauracja z browarem Bierhalle
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        Pewnie jest restauracja, jest sprzęt do warzenia czyli browar ale jeszcze nie warzą i biorą z jakiegoś najbliższego browaru tej sieci albo w ogóle póki co piwo z innych browarów.
        Większość albo i wszystkie nowopowstające brewpuby Bierhalle tak działają na początku.
        Z własnym piwem na początku to być może tylko stołeczne Bierhalle Arkadia ruszyło bo było pierwsze w kraju.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • slawekkazek
          Senior
          • 01-2003
          • 544

          Dwa drobne uściślenia odnośnie browaru w Elblągu
          To aż dwa w Elblągu? I oba na "odbudowanej" Starówce.
          Akurat rzeczony browar mieści się w jednym z nielicznych budynków, które przetrwały burzę dziejową (sprzęt stoi w piwnicy z przełomu XIII i XIV wieku), choć rzeczywiście w kontekście odbudowanej starówki.
          Ale tam wspominali o Elbingerze z "garami" Pacova. A Pankracy ma na myśli przy ul. Studziennej. Tak?
          Z garów Pacova w browarze jest jedynie warzelnia. Reszta jest "samoróbką" w oparciu o szrot i własną inwencję właściciela.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19169

            W planach był jeszcze jeden stawiany przez Destilę, ale może to też dubel.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4325

              Pisałem o kontekście całej starówki, na której poza obecną katedrą, dominikanami, wieżą i resztką zamku zachowała się właściwie jedna pierzeja ulicy plus pojedyncze kamienice.
              W Bierhalle Poznań otworzyli, ale ani słowa o piwie, więc na pewno przywożą skądinąd.

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                W Bierhalle Poznań otworzyli, ale ani słowa o piwie, więc na pewno przywożą skądinąd.
                Piwo dowożą z Warszawy.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4325

                  Pytanie czy poczekamy mniej więcej miesiąc na ich własne piwo, czy w ogóle się takowego nie doczekamy. Choć... czy ja wiem, nie jest to aż tak absorbujący temat. W obecnej sytuacji jeden browar mniej, jeden więcej...

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Ja pierdziu, a po co instalowali tam warzelnię i tanki? Jakoś we Wrocławiu czy Krakowie szopek z wydmuszkami nie robili.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4325

                      No tak, może mi się nałożyły z Bierhalle złe skojarzenia związane z szybkim zwinięciem interesu w Lublinie czy Nowym Sączu.

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2868

                        Ale tam instalacje została, jedynie Bierhalle jako marka się zwinęło.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • Jaroslav
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 967

                          Pechowe początki Bierhalle Poznań:
                          Po godzinie 15 w centrum handlowym Posnania włączył się alarm przeciwpożarowy. Obiekt został ewakuowany, a na miejscu pracują strażacy.

                          Obecnie restauracja zamknięta do czasu naprawienia usterki.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pewnie jest restauracja, jest sprzęt do warzenia czyli browar ale jeszcze nie warzą i biorą z jakiegoś najbliższego browaru tej sieci albo w ogóle póki co piwo z innych browarów.
                            Większość albo i wszystkie nowopowstające brewpuby Bierhalle tak działają na początku.
                            Z własnym piwem na początku to być może tylko stołeczne Bierhalle Arkadia ruszyło bo było pierwsze w kraju.
                            Wystarczyło dopytać... instalacja jeszcze nie hula, ale to kwestia czasu.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19169

                              Pendi dodaj jeszcze browar Wbrew na Pisim Polu we Wrocławie. W październiku szukali managera.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Przecież to wg KRS ma być kontraktowy? Nie wpisali sobie produkcji, jest tylko sprzedaż hurtowa. Zresztą sam adres wskazuje, że to restauracyjny być nie może. Z drugiej strony lokalizacja Prosta niewiele lepsza.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎