Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Kolejny browar postawiony przez firmę Josefa Krýsla wystartował 30 czerwca w Rokycanach koło Pilzna.
    www.ustocesu.cz
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Zaktualizowałem mapę czeskich browarów. Wśród siedmiu nowych jest jeden, o którym chyba nic się do tej pory nie mówiło. I to całkiem blisko naszej granicy

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • danhaj
        Senior
        • 04-2010
        • 619

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Zaktualizowałem mapę czeskich browarów. Wśród siedmiu nowych jest jeden, o którym chyba nic się do tej pory nie mówiło. I to całkiem blisko naszej granicy
        Dzięki, miałem Cię o to prosić kilka godzin temu. Kiedy będziesz w Krakowie? chciałbym Ci ufundować piwo (dorzucę gratis monografię litewskiego rynku piwnego, oczywiście po to byś mógł zaktualizować mapę tego kraju )
        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

        www.czechforum.pl

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
          Dzięki, miałem Cię o to prosić kilka godzin temu. Kiedy będziesz w Krakowie? chciałbym Ci ufundować piwo (dorzucę gratis monografię litewskiego rynku piwnego, oczywiście po to byś mógł zaktualizować mapę tego kraju )
          Może w październiku |Monografię chętnie przygarnę.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)(dorzucę gratis monografię litewskiego rynku piwnego, oczywiście po to byś mógł zaktualizować mapę tego kraju )
            A co jest nieaktualna?
            Ps. Można czegoś więcej się dowiedzieć na temat tej publikacji?
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • danhaj
              Senior
              • 04-2010
              • 619

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              A co jest nieaktualna?
              Ps. Można czegoś więcej się dowiedzieć na temat tej publikacji?
              Poszła odpowiedź na priv, by nie zaśmiecać wątku, a książka niebawem pójdzie do Pendragona.
              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

              www.czechforum.pl

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                Pendragonie, możesz dorzucić do mapki kolejny czeski minibrowar, który właśnie zaczął warzyć. Mieści się w dawnym budynku dworca ČD na nieczynnej stacyjce Ujkovice niedaleko Mladej Boleslavi. http://www.minipivovar-ujkovice.cz/

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pendragonie, możesz dorzucić do mapki kolejny czeski minibrowar, który właśnie zaczął warzyć. Mieści się w dawnym budynku dworca ČD na nieczynnej stacyjce Ujkovice niedaleko Mladej Boleslavi. http://www.minipivovar-ujkovice.cz/
                  W poczekalni dwie plastikowe beczki po kapuście i Ślepy Krecik gotowy
                  Tak blisko od nas a tak daleko...

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    A jednak jakąś akcyzę płacą. Darku mógłbyś poczytać ten kwit?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • grew
                      Senior
                      • 05-2009
                      • 766

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      A jednak jakąś akcyzę płacą. Darku mógłbyś poczytać ten kwit?
                      Na ile rozumiem czeski to jest decyzja o wciągnięciu na ewidencję składu celnego, a co do wysokości i ewentualnych opłat trzebaby się odwołać do jakiś przepisów nadrzędnych.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Browarek dodany.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • lynx_lynx
                          Senior
                          • 03-2011
                          • 119

                          U nas sanepid zażądałby pewnie publicznej egzekucji właścicieli

                          Comment

                          • strzelczyk76
                            Senior
                            • 11-2003
                            • 823

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            W poczekalni dwie plastikowe beczki po kapuście i Ślepy Krecik gotowy
                            Tak blisko od nas a tak daleko...
                            Ja pierniczę, normalnie nie wierzę

                            Wielu naszych domowych ma lepsze warunki, sprzęt i większe wybicie

                            trzeba jednak poważnie pomyśleć o przeprowadzce do Czech
                            NORMALNOŚĆ



                            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4568

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na ile rozumiem czeski to jest decyzja o wciągnięciu na ewidencję składu celnego, a co do wysokości i ewentualnych opłat trzebaby się odwołać do jakiś przepisów nadrzędnych.
                              Dokładnie tak. Taka decyzja jest równoznaczna z pozwoleniem na sprzedaż wyprodukowanego piwa i wiąże się z podatkiem zależnym od ekstraktu piwa. Jednak z tego co wiem jest on w Czechach dość niski.

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                "leona, lat 37 - nie jestem przestępcą, jestem piwowarem domowym"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎