Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
    w przygotowaniu są następujące browary
    Zapomniał kolega dodać, że między innymi

    Starobelski już serwuje - co najmniej od 9 września.
    Ostrava - Stará Bělá, Klečkova 1184/20 (być może to tylko adres domowy)
    Piwo dostępne jest w knajpie "U Matěje" >Ostrava - Stará Bělá, Proskovická 218
    Dojazd z południowych dzielnic Ostravy autobusami 26, 27 i 59.
    Browar nie ma żadnej strony, nic o nim nie wiadomo.

    Działa już też 3 browar w Karvinie - Albrechticky. Browar jest na fabrycznych peryferiach miasta (Lesetinska 266/14), a siedzibę ma w pobliskich Albrechticach, gdzie planuje się w przyszłości przenieść. Stąd jego nazwa.
    Albrechtický pivovar se zaměřuje na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Vyrábíme nefiltrovaná a nepasterizovaná piva.

    facebook

    Uruchomił się, po niewielkim opóźnieniu Pivovar U Švelchů w mieście Sušice (ul. Nuželická 25) na Szumawie.

    facebook

    Prawodobnie za ok. miesiąc (półroczne opóźnienie) ruszy 23 praski browar - Vinohradský pivovar (Korunní 2506/106), nawiązujący tradycjami do dawnego Browaru Mieszczańskiego, stojącego w tym miejscu, a który działał w latach 1893 - 1943.
    Opuszczony budynek spłonął w roku 2000, a potem został przebudowany - na apartamenty, kluby, biura i sklepy. Miejsca jednak musiało zostać więcej, gdyż nie będzie to browarek restauracyjny, tylko całkiem spory fabryczny, o mocach sięgających 10.000 hl rocznie.
    facebook

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      Czy wie ktos cos o nowym projekcie Josefa Krysla - Joe’s Garage ?
      Wypucili niedawno na rynek IPA, Abbey Ale i California Ale.
      Czy to inicjatywa kontraktowa czy stacjonarny browar w Pilznie?

      podobno to może być i browar
      GPS souřadnice: 49°45′20.228″N, 13°27′13.299″E
      Last edited by karol1000; 25-09-2014, 18:03.
      LP

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy wie ktos cos o nowym projekcie Josefa Krysla - Joe’s Garage ?
        Wypucili niedawno na rynek IPA, Abbey Ale i California Ale.
        Czy to inicjatywa kontraktowa czy stacjonarny browar w Pilznie?

        podobno to może być i browar
        GPS souřadnice: 49°45′20.228″N, 13°27′13.299″E
        Z tego co wiem to minibrowar w Pilznie.

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          takie info trafilem wlasnie na pivnicy.cz
          Pivovar u Bezoušků v Průhonicích (JV kout Prahy) k 1.9. ukončil provoz.
          Bavil jsem se ve středu s obsluhou pizzerie vedle (která patří stejnému majiteli). Chystají se odvézt varny a se vším skoncovat ... ale třeba to nakonec dopadne dobře.

          Szkoda nie zdążyłem ich odwiedzić chociaż kilka razy się za nich zabierałem.
          LP

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            A tak przy okazji.

            Na pivnicy.cz pojawiła się fajna mapa.
            Je tomu deset dní, co jsme spustili novou verzi Pivníků. Ale neusnuli jsme na vavřínech a trochu jsme se do změn zabrali a podařilo se nám nyní přijít s první větší novinkou – mapou českých pivovarů. Map českých pivovarů naleznete na Internetu snad desítky. Některé jsou pěkné a neaktuální, jiné prostě jen škaredé a nedoladěné, další jsou sice přehledné, ale hůře použitelné. Většina z nich má některé pivovary…

            mają o 1 browar więcej niż u pendiego
            pytanie który ?
            LP

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              Nawet 2 więcej, bo ja już dałem do działających ten nowy w Pradze co go otwierają w sobotę.

              edit:
              3, bo nie maja Albrechtickiego z Karviny.
              No to jest zadanie do szperaczy

              edit 2:
              nawet 4...
              Last edited by Pendragon; 25-09-2014, 19:34.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Jednego namierzyłem
                - Heřman Vladislav już sprzedaje swoje piwo, tak więc wkrótce go dodam

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12203

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                  takie info trafilem wlasnie na pivnicy.cz
                  Pivovar u Bezoušků v Průhonicích (JV kout Prahy) k 1.9. ukončil provoz.
                  Bavil jsem se ve středu s obsluhou pizzerie vedle (která patří stejnému majiteli). Chystají se odvézt varny a se vším skoncovat ... ale třeba to nakonec dopadne dobře.

                  Szkoda nie zdążyłem ich odwiedzić chociaż kilka razy się za nich zabierałem.
                  O szkoda, byłem tam strasznie dawno, wtedy niby współpracowali jakoś z Bernardem. Jak na owe czasy podobało mi się, ale to jeden z pierwszych mini był. Jeździliśmy do Průhonic, bo tam pięknym pałac z parkiem http://www.parkpruhonice.cz/
                  Trochę szkoda, bo to dobra okolica, podpraska, bogata a w weekendy dużo osób odwiedzało miejsce. Tylko chyba zbytnio nie mieli pomysłu na piwo...

                  Comment

                  • beerconcept
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 499

                    Letohradek ma piwo z Kozłovic, przyznali się ostatnio, że u siebie już nie warzą.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      No to szkoda. Półciemne było świetne. Chyba, że rok temu też było z Kozlovic, tylko wtedy nie byli skorzy do zwierzeń.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • maaniek
                        Senior
                        • 11-2010
                        • 118

                        Dla mnie nie szkoda, byłem 2 tyg temu i piwo było kwaśne, zdecydowanie zepsute.
                        Za to Kozlovice cały czas trzymają wysoki poziom.

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          i co pendi znalazles twoje zguby? czy maja bląd i naliczyli za duzo?

                          Joeys Garage juz maja na mapie
                          LP

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Nie no, na spokojnie, systematyczną pracą dojdę. Na wariata nie będę szukać (po polsku).

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              W Zatcu maja zaznaczony ten browarek Chmelařský institut


                              a w Klatovach Modry Abbe - a oni chyba nie warzą
                              LP

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Klatovy niby robią... bezalkoholowe
                                Instytutów nie zamierzam dawać na mapę. Musiałbym jeszcze ze 2 praskie dodać. Na co komu taka informacja, jak piwo niedostępne.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎