Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pszeniczne z... Okocimia?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
    W każdym razie drożdży w nim nie ma, więc instrukcja z kontretykiety :"Następnie pomału nalej resztę piwa wraz z drożdżowym osadem na powierzchnię gęstej piany." jest zwykłym łajdactwem
    Muszę odszczekać
    W obrazie mikroskopowym osadu dennego z butelki oznaczonej 09.51 RT6 udało się jednak zaobserwować bardzo nieliczne i bardzo nieżywe komórki drożdżowe!
    Obraz ten jest zdominowany przez obiekty idealnie koliste o średnicy kilka razy mniejszej niż przeciętna komórka drożdży, co wygląda na mikrokropelki ciekłego zmętniacza.
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
      Muszę odszczekać
      W obrazie mikroskopowym osadu dennego z butelki oznaczonej 09.51 RT6 udało się jednak zaobserwować bardzo nieliczne i bardzo nieżywe komórki drożdżowe!
      No, to odszczekałeś, ale tylko trochę Pewnie wpadły tam przypadkiem
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • jerzy
        piwoholik
        • 10-2001
        • 4705

        Nieskuteczna filtracja?
        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          Czy mi sie wydaje czy to piwo znikneło wogóle? Nie moge go znaleźć od jakiegoś czasu w żadnym sklepie. Czyżby 'statystycznym polski konsument' pogrzebała to piwo tak jak Palone?

          Comment

          • nikita_banita
            Senior
            • 06-2003
            • 1363

            A może Okocim pszeniczne będzie dostępne w nowej szacie? - tak żeby się komponowało na półce z innymi produktami ze stajni CP?...

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita Wyświetlenie odpowiedzi
              A może Okocim pszeniczne będzie dostępne w nowej szacie? - tak żeby się komponowało na półce z innymi produktami ze stajni CP?...
              Tak. Będzie w rzeźbionej butelce.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • nikita_banita
                Senior
                • 06-2003
                • 1363

                Ciekawe, czy teraz Okocim będzie robił to piwo w jednym z polskich browarów CP czy nadal będzie je sprowadzał nie ujawniając jego miejsca pochodzenia?...

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciekawe, czy teraz Okocim będzie robił to piwo w jednym z polskich browarów CP czy nadal będzie je sprowadzał nie ujawniając jego miejsca pochodzenia?...
                  Nie sądzę. No chyba, że kurs euro ich do tego skłoni, aczkolwiek wątpię.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    Nie będzie ujawniał :/
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • peter007
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 2820

                      Nie wiem czy to stare zapasy ale w opoczyńskim Carrefourze dostępne cały czas
                      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                      Comment

                      • rex5555
                        Junior
                        • 01-2010
                        • 7

                        okocim pszeniczne

                        witam dzis na malych wieczornych zakupach w małym zapyziałym Tesco w Rudzie Śląskiej, podszedlem pod półkę z okocimem i już miałem zamiar brać zwykłego, gdy żonka mi mówi "Patrz pszeniczne" , zrobiłem gały wielkie jak orbita Saturna, wpadkowałem po prędce 4 ostatnie sztuki do koszyka i cały we skowronkach podbiegłem do kasy
                        Przyznam ze nie wiedziałem czego sie mam spodziewać po tym piwku, wcześniej może raz piłem pszeniczniaka i... i... przepyszne !
                        Z powyższej wypowiedzi, może ma i sztuczne zmętniacze, ale zawsze jakis to krok ku różnorodności.
                        A już mogę sobie i Wam zagwarantować ze kolejny zakup w sklepie internetowym to będzie 25kg słodu pszenicznego !!
                        Mniam i Na Zdrowie.!
                        / Browarnik Rex

                        Comment

                        • szyszka
                          Member
                          • 05-2007
                          • 53

                          sztuczne zmętniacze? a co to takiego i jaki ma to ma mieć sens? piwo jest naturalnie mętne, jeśli nie zostanie przefiltrowane, to właśnie klarowność wymaga nakładu kosztów, stabilizatorów itp. nie widzę powodów, dla których miałabym nie wierzyć, że mętność to zawiesina drożdży pozostałych po fermentacji, nic innego.

                          a pszeniczniak z Okocimia rzeczywiście pyszny, choć pewnie po dolnej fermentacji, a nie górnej, jak to powinno być przy klasycznych pszeniczniakach (w Okocimiu raczej nie mają otwartych kadzi, chyba że jakieś zabytkowe, ale wątpię, żeby je wykorzystywali). niemniej wart polecenia, piłam wczoraj, pychotka

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            A co ma do tego otwarta fermentacja?
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • TomX
                              Senior
                              • 09-2004
                              • 1035

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szyszka Wyświetlenie odpowiedzi
                              sztuczne zmętniacze? a co to takiego i jaki ma to ma mieć sens? piwo jest naturalnie mętne, jeśli nie zostanie przefiltrowane, to właśnie klarowność wymaga nakładu kosztów, stabilizatorów itp. nie widzę powodów, dla których miałabym nie wierzyć, że mętność to zawiesina drożdży pozostałych po fermentacji, nic innego.

                              a pszeniczniak z Okocimia rzeczywiście pyszny, choć pewnie po dolnej fermentacji, a nie górnej, jak to powinno być przy klasycznych pszeniczniakach (w Okocimiu raczej nie mają otwartych kadzi, chyba że jakieś zabytkowe, ale wątpię, żeby je wykorzystywali). niemniej wart polecenia, piłam wczoraj, pychotka
                              Koleżanko, ktoś badał to piwo pod mikroskopem i nie ma w nim ani żywych, ani martwych drożdży. Fermentacja na pewno górna, bo ma charakterystyczne weizenowe smaki. No i nie jest z Okocimia, tylko najprawdopodobniej z Niemiec. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać!
                              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                              Comment

                              • szyszka
                                Member
                                • 05-2007
                                • 53

                                to, że ciężko prowadzić górną fermentację w zamkniętych tankach.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎