Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pszeniczne z... Okocimia?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Tak się właśnie zastanawiałem, czy są tam drożdże robiąc prosty test. Mianowicie patrzyłem czy ta zamieszana końcówka wytworzy charakterystyczną "chmurkę" rozchodzącą się po piwie. Nie wytworzyła,ale nie byłem pewien czy zrzucić to na karb umierających amortyzatorów w aucie czy braku drożdży. A więc jednak druga opcja. Szkoda.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9735

      Jeszcze w piątkowy wieczór, "nakręcony" dyskusją na forum i programem TVP1 , przeprowadziłem organoleptyczne porównanie dostępnych w lodówce krajowych (?) "pszeniczniaków", tzn. Okocimia, Ciechana i Fratra. Żaden mnie nie zachwycił, wszystkie były "pijalne", ale chyba najbardziej jednak Frater... Pozytywem jest to, że każdy z producentów ma duży potencjał poprawy.
      Generalnie, SZACUN za to, że producenci różnych kalibrów zwrócili uwagę na ten rodzaj piwa (nie zapominając o Reginie i Faustusie). To rokuje

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        no ale czym właściwie czujesz się wprowadzony w błąd? tak samo można rzec że człek jest wprowadzany w błąd kupując Piasta Wrocławskiego, Żubra w stalowych puszkach, Hebana z pierwszego polskiego browaru specjalności itp.
        Ale w przypadku miejsca produkcji (zakładu produkcyjnego) nie ma żadnej podstawy prawnej. Więc, coż trudno. Natomiast co do kraju to juz jest lekkie przegiecie i w dodatku jak mniemam niekoniecznie zgodne z prawem.
        Last edited by delvish; 14-10-2007, 11:50.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • sergioP
          • 09-2005
          • 1261

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Niestety, ale to cholerne "Wyprodukowano w UE" staje się coraz powszechniejsze na produktach spożywczych, choć nie tylko i jak mniemam jest całkowicie zgodne z prawem unijnym i polskim.
          Cieszmy się, że "Wyprodukowano w UE", a nie "Made in China"
          - Wiesz Luciu, co ci powiem?
          - ???
          - ...napiłbym się piwa.

          ------------------------------------------
          Dzień dobry panu.
          Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            Natomiast co do kraju to juz jest lekkie przegiecie i w dodatku jak mniemam niekoniecznie zgodne z prawem.
            Mieszkamy w Unii Europejskliej zwaną Europą, państwa narodowe to anachronizm i trzeba z tym skonczyć. To te narodowe ciagoty były powodem wszelkich wojen.

            delvisch trzeba cię wysłać do obozu resocjalnego gdzie nauczą cię czym są wartości europejskie.*

            *wężykiem, wężykiem
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sergioP Wyświetlenie odpowiedzi
              Cieszmy się, że "Wyprodukowano w UE", a nie "Made in China"
              A skąd ta pewność? Bo Carlsberg tak napisał na kontrze?
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              delvisch trzeba cię wysłać do obozu resocjalnego gdzie nauczą cię czym są wartości europejskie.*
              No fakt, sporo eurosocjalistycznych wartości jest mi głęboko obcych. Resocjalizacja byłaby jak najbardziej na miejscu
              Last edited by delvish; 14-10-2007, 12:06.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                delvisch trzeba cię wysłać do ...
                Jakoś nie zauważyłem wcześniej tego drobiazgu. No żeby mój nick pisać przez "ch"
                Skandal! Hańba!
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • smrtan
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 229

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mieszkamy w Unii Europejskliej zwaną Europą...
                  Mieszkamy na terenie Wspólnoty. Nie ma takiego tworu jak "Unia Europejska" (póki co).
                  W tym kontekście owe "wyprodukowano w UE" jest jeszcze bardziej dziwne niż przywoływane wyżej "Made in China"
                  Last edited by smrtan; 14-10-2007, 13:05.
                  Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                  W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                  Mój browar domowy
                  Etykiety moich piw domowych

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    (nie zapominając o Reginie i Faustusie)
                    No ja bardzo przepraszam a Cornelius z Piotrkowa to co?
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9735

                      Ależ nic nie szkodzi .
                      Po prostu na Corneliusa nie miałem jeszcze okazji natrafić, dla mnie jest jeszcze, niestety, bytem wirtualnym... .
                      Ale gdy go dopadnę, to niezwłocznie

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        Kupiłem w mikołowskim Auchan (3,50 zł butelka). Przyznaję, że na łopaty nie powala ta pszenica - ładna piana (w porównaniu z próbowanym równolegle Ciechanem Pszenicznym wprost piękna ), ale dosyć płytkie w smaku.
                        Ta goryczka o której pisali Marusia i Cześ zaczyna przeszkadzać szczególnie pod koniec spożycia, czyli kiedy Pszeniczne nieco się ogrzeje. Jak dla mnie przeciętniak. Biorąc pod uwagę, że za te same pieniądze kupię Obołonia – wybieram Ukrainę!
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • lennon1
                          Junior
                          • 05-2006
                          • 14

                          przeniczne z okocimia

                          Własnie się dowiedziałem.
                          Test piwa pszenicznego będzie trwał przez 6 tygodni i przeprowadzimy go w wybranych sieciach z kanału nowoczesnego - Real i Auchan.

                          Po 6 tygodniach sprzedaży przeanalizujemy dane sprzedażowe i podejmiemy decyzję czy Okocim Pszeniczne wejdzie na stałe

                          Zapraszamy do smakowania nowego piwa.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lennon1 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Własnie się dowiedziałem.
                            Test piwa pszenicznego będzie trwał przez 6 tygodni i przeprowadzimy go w wybranych sieciach z kanału nowoczesnego - Real i Auchan.

                            Po 6 tygodniach sprzedaży przeanalizujemy dane sprzedażowe i podejmiemy decyzję czy Okocim Pszeniczne wejdzie na stałe

                            Zapraszamy do smakowania nowego piwa.
                            cholera aż tyle nawet z rzecznika prasowego się nie wydusi
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • smrtan
                              Senior
                              • 03-2002
                              • 229

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              u mnie jest poza datą przydatności:

                              13.11 RT3 (lub 13.ll RT3 czy też inna wariacja)
                              Nie wiem czy "tędy droga". Sprawdziłem z ciekawości na pierwszym z brzegu Okocimiu Mocnym i... RT8. A tego chyba nie warzą "gdzieś w UE"?
                              Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                              W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                              Mój browar domowy
                              Etykiety moich piw domowych

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika smrtan Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie wiem czy "tędy droga". Sprawdziłem z ciekawości na pierwszym z brzegu Okocimiu Mocnym i... RT8. A tego chyba nie warzą "gdzieś w UE"?
                                Produkują w Szczecinie i Brzesku,czyli gdzieś w UE


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎