Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozdawanie piwa innym w ramach użytku własnego a ustawa akcyzowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #91
    Coś co jest zwolnione z akcyzy nie jest "towarem akcyzowym" bo gdyby akcyzę naliczono to wtedy podlegało by ograniczeniom jako "towar akcyzowy" a tak jest "zwykłym towarem" z którym mogę zrobić co zechcę.
    Się mylę?
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
      Się mylę?
      Owszem.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #93
        Ja tę ustawę - jak już pisałam - czytałam wielokrotnie, od lewej do prawej, od prawej do lewej i do góry nogami i, niestety, też ją rozumiem tak jak Jacer.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja tę ustawę - jak już pisałam - czytałam wielokrotnie, od lewej do prawej, od prawej do lewej i do góry nogami i, niestety, też ją rozumiem tak jak Jacer.
          Ona jest poprostu sama w sobie niespójna, bo:

          Art. 23. 1. Zwalnia się od akcyzy eksport wyrobów akcyzowych.
          2. Zwalnia się od akcyzy piwo, wino i napoje fermentowane, o których mowa w art. 68-70, wytworzone domowym sposobem przez osoby fizyczne na własny użytek i nieprzeznaczone do sprzedaży.

          Teraz trzeba sprawdzić co to znaczy sprzedaż. Więc mamy:

          2. Za sprzedaż wyrobów akcyzowych na terytorium kraju uważa się również:
          1) przekazanie lub zużycie wyrobów akcyzowych na potrzeby reprezentacji albo reklamy;
          2) przekazanie przez podatnika wyrobów akcyzowych na potrzeby osobiste podatnika, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, a także zatrudnionych przez niego pracowników oraz byłych pracowników;

          6) darowiznę wyrobów akcyzowych;

          Czy "potrzeby osobiste podatnika" to jest w momencie gdy sam wypije?

          Czy :"na własny użytek" i potrzeby osobiste podatnika to to samo?

          Tego to nawet sam ustawodawca nie wie
          Last edited by jacer; 12-02-2008, 15:06.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #95
            No jest tam trochę koło zamknięte, bo nie wiadomo w końcu, czy trunki domowe są zwolnione z akcyzy i w związku z tym nie podlegają definicji sprzedaży wyrobów akcyzowych - co należy brać pod uwagę najpierw, definicję sprzedaży wyrobu akcyzowego, czy definicję wyrobu akcyzowego. Bo jeśli to pierwsze, to jesteśmy kryci, ale tak naprawdę to nie jest absolutnie wykładnia wiążąca. A, jak wiadomo, monopol na wykładnię wiążącą w Polsce to ma urzędnik
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #96
              Swoją drogą ciekawe, co by zrobili w urzędzie, gdyby ktoś zapłacił 0,41 PLN akcyzy od podarowanej butelki piwa...
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                A, jak wiadomo, monopol na wykładnię wiążącą w Polsce to ma urzędnik
                Dlatego niech was ręka Boska broni aby nie pisać jakiś pism do UC, bo jak znam zycie to trafi ono do Warszawy i ministerstw, gdzie komuś może strzelić do łba, że jestesmy doskonałym źródłem dostarczania kasy dla pielęgniarek.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #98
                  Piwo jest towarem akcyzowym. Zaś piwo wytworzone sposobem domowym przez osoby fizyczne na własny użytek i nieprzeznaczone do sprzedaży jest towarem akcyzowym zwolnionym z akcyzy. Tak więc wszystkie definicje sprzedaży pojawiające się w ustawie obowiązują również piwo domowe. To jak dla mnie jest jasno powiedziane w ustawie. Natomiast przekazanie przez podatnika wyrobów akcyzowych na potrzeby osobiste podatnika itd. występuje wtedy gdy zmianie ulega przeznaczenie towarów np. akcyzowych.
                  Interpretacje UC są nam niepotrzebne. Należy tylko pamiętać o rozwiązaniu zaproponowanym przez qbertsa
                  Last edited by delvish; 12-02-2008, 15:43.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dlatego niech was ręka Boska broni aby nie pisać jakiś pism do UC, bo jak znam zycie to trafi ono do Warszawy i ministerstw, gdzie komuś może strzelić do łba, że jestesmy doskonałym źródłem dostarczania kasy dla pielęgniarek.
                    No dokładnie Tzn. nie mam nic przeciw podwyżkom dla pielęgniarek, ale nie chcę ich finansować w TAKI sposób

                    Zastanawiam się jak to ugryźć już jako stowarzyszeniowiec, żeby coś zadziałać, ale żeby nie zaszkodzić, tylko pomóc
                    Last edited by Marusia; 12-02-2008, 15:44.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • piotry
                      Oj tam, oj tam !
                      • 08-2005
                      • 761

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ona jest poprostu sama w sobie niespójna, bo:

                      Art. 23. 1. Zwalnia się od akcyzy eksport wyrobów akcyzowych.
                      2. Zwalnia się od akcyzy piwo, wino i napoje fermentowane, o których mowa w art. 68-70, wytworzone domowym sposobem przez osoby fizyczne na własny użytek i nieprzeznaczone do sprzedaży.

                      Teraz trzeba sprawdzić co to znaczy sprzedaż. Więc mamy:

                      2. Za sprzedaż wyrobów akcyzowych na terytorium kraju uważa się również:
                      1) przekazanie lub zużycie wyrobów akcyzowych na potrzeby reprezentacji albo reklamy;
                      2) przekazanie przez podatnika wyrobów akcyzowych na potrzeby osobiste podatnika, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, a także zatrudnionych przez niego pracowników oraz byłych pracowników;

                      6) darowiznę wyrobów akcyzowych;

                      Czy "potrzeby osobiste podatnika" to jest w momencie gdy sam wypije?

                      Czy :"na własny użytek" i potrzeby osobiste podatnika to to samo?

                      Tego to nawet sam ustawodawca nie wie
                      nie sa niespójne - jedno dotyczy eksportu a drugie terenu polski

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
                        nie sa niespójne - jedno dotyczy eksportu a drugie terenu polski
                        Przeczytaj jeszcze raz. Na spokojnie.

                        Tam jest pkt 1. i 2.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          Sejm tworzy ustawy, których sam nie przestrzega, np stworzył coś takiego, że odległość między sklepem z alkoholem a kaplicą, kościołem musi wynosić bodajże 500 m. Inaczej nie otrzyma się koncesji na sprzedaż alkoholu. W sejmie odległość między sklepem z alkoholem a kaplicą w której odbywają się msze wynosi chyba kilkanaście metrów. Jeśli sami ustawodawcy nie przestrzegają prawa, to czemu mają go przestrzegać obywatele ? Inna dziedzina, kto przestrzega ograniczenie prędkości w mieści do 50 km ? A w ogóle akcyza na cokolwiek to zwyczajne urzędnicze złodziejstwo, po prostu okradanie obywateli mimo stosowania innych podatków na dany artykuł jak vat.

                          Comment

                          • piotry
                            Oj tam, oj tam !
                            • 08-2005
                            • 761

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przeczytaj jeszcze raz. Na spokojnie.

                            Tam jest pkt 1. i 2.
                            przeczytałem dalej nie rozumiem ...
                            dla mnie eksport i sprzedaz na terenie kraju to co innego



                            edit:
                            juz wiem
                            tam tak niefortunnie napisane jest że art 23 i optem zaraz punkt

                            ale za to nie widze sprzeczności w tych zapisach
                            zwlania się to co nie jest do sprzedazy a potem jest definicja sprzedazy - proste czyli jak sobie sam piwa uwarzysz to sam je wypijesz
                            Last edited by piotry; 12-02-2008, 16:02.

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
                              nie sa niespójne - jedno dotyczy eksportu a drugie terenu polski
                              Piotry, na korepetycje do Basika w zakresie czytania ustaw się zgloś
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                To jest jeszcze ciekawe:

                                Art. 25. 1. Zwolnienie od akcyzy stosuje się również:

                                2) gdy wynika to z przepisów prawa Wspólnoty Europejskiej;

                                Ciekawe jakie prawo jest w Łunii.

                                Jak wiadomo prawo wspólnotowe stoi wyżej nad naszym.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎