Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bractwo Piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • solfernus
    Senior
    • 08-2004
    • 1025

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
    Poziom obrazków jest dyskusyjny, ale idiotyczne jest nazywanie Bractwa Piwnego konkurencją. I BP i Browar.biz znajdują się po tej samej stronie.

    Bractwo Piwne - to brzmi bardzo poważnie i chyba swoją misję tak traktuje. Chodzi mi tu o popularyzację piwa.
    Wydaje mi się tylko, że trochę przeginają z tymi Wielkimi Mistrzami.
    Mimo wszystko miło się tam zaglądało.
    Co się tyczy konkurencji to faktycznie nie ma takowej. Zawsze na pierwszym miejscu powinna być jakość i dostępność piwa. Tego sobie i wam życzę
    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #47
      Z jednej strony Bractwo Piwne jest istotnie poważne - Wielcy Mistrzowie, przyznawanie nagród Bractwa, podpisywanie umów o stowarzyszeniu z innymi organizacjami (niedawno z czeską). Jednak z drugiej, z mistrzami fajnie się pije piwko, rozmawia o piwku, a wszystko to w zupełnie swobodnej atmosferze.
      A wzgledem konkurencji - tu nawet nie chodzi o jakość i dostępnosc piwa. Cele Bractwa są jeszcze bardziej zbieżne z celami Browar.biz, bo w Bractwie chodzi głównie o popularyzację piw z małych browarów. Odbywa się to głównie przez rozmowy o nich, degustacje piw oraz wycieczki w browarach.
      Wprawdzie pełnoprawnym członkiem Bractwa Piwnego jestem dopiero od początku roku, jednak już wcześniej brałem udział spotkaniach i imprezach, z których bardzo jestem zadowolony.

      Comment

      • Zwirrek
        Junior
        • 10-2004
        • 2

        #48
        Ja jestem zaiste zadowolony, że są ludzie z którymi można spokojnie pójść na piwko i pogadać nie tylko o jego smaku (bo chyba nie TYLKO o to chodzi), pójść na balet po uprzedniej degustacji specjałów z miejcowego sklepu "Mydło i powidło",a w piątek czy sobotę wypić kulturalnie w takich miejscach jak Parlament, Żak, Medyk czy nawet Galaxy, Viva albo Paradoxx....Reprezentacja 3miasta wie - pozdro dla Was. Żeby nie było że jestem jakimś szowinistą - pozdrawiam wszystkich braci z browar.biz

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #49
          Dzięki tej nieco większej powadze i sformalizowaniu Bractwo ma większy wpływ i jest mocniej opiniotwórcze niż browar.biz. Dzieki formalnemu działaniu mogą współpracować zorganizacjami w innych krajach. Pomyślcie z kim będzie rozmawiał dziennikarz z branży? I czy bez formalizacji wręczanie nagród i udział w piwnych konkursach odbywało by się z takim samym nagłośnieniem medialnym?
          Mnie właśnie BARDZO podoba się taka idea Bractwa, a Wielcy Mistrzowie być może dla dzisiejszej młodzieży brzmi nieco archaicznie, no ale nie każdy lubi "w porzo kolesiem czy ziomalem". Po prostu myślcie bez schematów a wtedy idea Wielkiego Mistrza okaże się całkiem fajna.

          ps. osobiście byłem już blisko członkowstwa ale choroba Igorka to zatrzymała. Mam jednak nadzieję, że niedługo będę mógł pomóc oficjalnie Bractwu w kontaktach z Sdrazeni Pratel Piva z Czech i w innych konkretnych działaniach
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • ergie
            Senior
            • 05-2004
            • 1041

            #50
            Zanim odkryłem browar.biz zaglądałem na forum Bractwa, potem w 2004 r. na giełdzie w Żywcu właściwie cały czas spędziłem w Bractwowym towarzystwie, zgłosiłem wtedy chęć wstąpienia do BP. Ale chyba mnie olali bo nie doszło do tego, mieli dać info o spotkaniach KK ale nikt się nie odezwał. A teraz jak doszło do kilku spotkań "krakowskiej Grupy Browaru" to właściwie ochota na wstąpienie do BP jakoś mnie opuściła.
            Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
            ------------------------------------------------------------------
            Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
              Dzięki tej nieco większej powadze i sformalizowaniu Bractwo ma większy wpływ i jest mocniej opiniotwórcze niż browar.biz.
              A jaki oni mają wpływ i na co? Bo ja poza naszym forum nic nie słyszałem o "jakimś" Bractwie Piwnym.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • Małażonka
                Senior
                • 03-2003
                • 4602

                #52
                Zythumku, mam wrażenie, że to całe Bractwo to przerost formy nad treścią. Przykład: proszę bardzo - w temacie na temat zeszłorocznego Konkursu Piwa Domowego znalazły się i takie słowa:
                Cóż, jednym z jurorów był wysoko postawiony cżłonek Łódzkiego Bractwa Piwnego (nazwiskiem nie będę szastać) o którym wiem, że domowych piwowarów uważa za swoistych świrów i sądzi, że domowe piwa nijak nie mogą się równać z przemysłowymi. Cóz, jeśli z takim nastawieniem się podchodzi, to nic dziwnego że oceny to farsa.
                Stanowczo studzi mnie to przed wejściem w progi "Szacownego Bractwa"...

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #53
                  Hehe, to nawet moje własne słowa.
                  Powiem więc, że ów człowiek zmienił zdanie względem piw domowych.

                  Comment

                  • Małażonka
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 4602

                    #54
                    He, he - zgdadłeś - poproś Arta o banana
                    Cieszy mnie zmiana podejścia do piwowarstwa domowego (chyba najwyższa pora ) i nic więcej do powiedzenia nie mam
                    Last edited by Małażonka; 09-02-2005, 08:30.

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #55
                      Przeglądałem forum bractwa, nawet do pięt nie dorasta temu forum.

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #56
                        Jeżeli zależy Wam na udowadnianiu na siłę kto jest "lepszy" to bawcie się tak dalej. Nie wiem skąd te kompleksy w stosunku do Bractwa i deprecjonowanie jego roli?
                        Co do działalności - to czy nagłośnione w mediach wręczanie nagród Piwa Roku, czy rozpoczęcie współpracy z Czechami, czy bywanie i zaznaczanie swojej obecności na targach, konkursach, imprezach piwnych itp. to mało? NIe wiem kiszocie czy wiesz ale dzieki takiemu stowarzyszeniu tylko czeskiemu do Czech udało zaprosić się przedstawicieli CAMRA i wywołać ogólnokrajową, szeroko komentowaną w mediach dyskusję na temat piwa. Wiem to było w Czechach ale świadczy to o tym, że tylko formalna organizacja we współpracy z inną formalną organizacją mogą się liczyć dla przedstawicieli mediów i dużych browarów.
                        Pamiętajcie, że to dopiero początek. Chyba nie wymagacie od Bractwa od razu siły CAMRA - nie ten kraj i nie ta kultura piwna.
                        Ta dyskusja do niczego nie prowadzi poza próbą, przez kilka osób, udowodnienia (chyba trylko sobie), że browar.biz jest "ważniejszy".
                        A tu nie ma ważniejszych i mniej ważnych. Każdy może inaczej ale walczy o to samo: o piwną różnordność i dobre prawdziwe piwo.
                        To, że mi osobiście podoba się forma w jakiej jest zorganizowane Bractwo jest moim osobistym zdaniem i rozumiem tych dla których takie oficjalne struktury nie są pociągające ale dlaczego od razu ma to znaczyć, że są "przerostem formy nad treścią"?
                        Dla mnie Bractwo i browar.biz to dwie strony tego samego medalu.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23805

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                          A jaki oni mają wpływ i na co? Bo ja poza naszym forum nic nie słyszałem o "jakimś" Bractwie Piwnym.
                          nie rozumiem po co ten pogardliwy ton? myślę że Bractwo Piwne może zdziałać inne rzeczy i na innej płaszczyźnie jako ciało formalne, niż przedsięwzięcia nieformalne jak chociażby nasz Browar.biz.
                          Last edited by ART; 09-02-2005, 11:54. Powód: dodałem cytat żeby było wiadomo do czego się odnoszę :D
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #58
                            No właśnie o tym pisałem. Nie widzę w mojej wypowiedzi pogardliwego tonu, raczej jest on w stosunku do Bractwa w wypowiedziach kilku osób?
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23805

                              #59
                              przestaw się na wyświetlanie wątku w postaci drzewka - odpowiadałem na post Kiszota
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • ergie
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 1041

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                                przestaw się na wyświetlanie wątku w postaci drzewka - odpowiadałem na post Kiszota
                                Kurcze ale bajery na tym browarze teraz som
                                Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                                ------------------------------------------------------------------
                                Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎