Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak kształtują się ceny piwa w Niemczech

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maarcinek19
    Member
    • 01-2009
    • 63

    Jak kształtują się ceny piwa w Niemczech

    Powiedzcie ile kosztuje piwo w Niemczech w zwykłych sklepach i hipermarketach czy sa takie same i wogule , bo słyszałem ze są tańsze niż w Polsce.Pozdr.
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maarcinek19 Wyświetlenie odpowiedzi
    Powiedzcie ile kosztuje piwo w Niemczech w zwykłych sklepach i hipermarketach czy sa takie same i wogule , bo słyszałem ze są tańsze niż w Polsce.Pozdr.
    Dzisiaj byłem i ceny były od 0.35 € do 0.89 € plus kaucja 0.08 € ( zaliczyliśmy na szybko tylko dwa sklepy w okolicach Szczecina)


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2545

      #3
      W marketach jak Norma, Plus, czy Aldi piwo można dostać już za 24 centy. Browar Oettinger sprzedaje niekiedy w promocji butelkę po 20 centów.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • biereczapplistes
        Senior
        • 05-2007
        • 325

        #4
        Dodam jeszcze, że przytoczone powyżej przykłady cen dotyczą piw nie z najniższej półki, ale dobrych, normalnych piwek (generalizując).
        Są też piwa droższe, np za Ducksteina trzeba dać, o ile mnie pamięć nie myli, ok 3 €...
        Ale i tak ich piwo jest dla nas bardzo tanie.
        Pijast Piwodziej :D

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
          Dodam jeszcze, że przytoczone powyżej przykłady cen dotyczą piw nie z najniższej półki, ale dobrych, normalnych piwek (generalizując).
          Są też piwa droższe, np za Ducksteina trzeba dać, o ile mnie pamięć nie myli, ok 3 €...
          Ale i tak ich piwo jest dla nas bardzo tanie.
          No przy teraźniejszym kursie euro niekoniecznie jest już takie tanie...
          Duckstein widziany ostatnio kosztował 1.55 ojro


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2545

            #6
            W Bawarii Duckstein kosztuje 1,60 Euro, bo pewnie traci na wartości podczas transportu.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • biereczapplistes
              Senior
              • 05-2007
              • 325

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
              No przy teraźniejszym kursie euro niekoniecznie jest już takie tanie...
              Racja, tylko, że to co działo się jeszcze do niedawna, to był raj i lekki absurd
              Pijast Piwodziej :D

              Comment

              • Maarcinek19
                Member
                • 01-2009
                • 63

                #8
                Nie zdziwię się jak dojdzie do 5 zł :S

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                  W Bawarii Duckstein kosztuje 1,60 Euro, bo pewnie traci na wartości podczas transportu.
                  W moich okolicach akurat są najbiedniejsze landy enerdowskie, także..., a może mnie gdzieś uciekło te pięć centów Pamiętam, że w Schwedt kupowałem właśnie po 1.60. Zauważyłem też, że niektóre piwa podrożały o kilka centów,


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • Harnas
                    Junior
                    • 10-2003
                    • 16

                    #10
                    W Monachium cena piwa kształtuje się w granicach od 0,65 EUR (Helles) do 0,95 EUR (Doppelbock). NIe mówię o supermarketach.

                    Comment

                    • wojtas40
                      Member
                      • 03-2007
                      • 82

                      #11
                      Jeśli któryś z forumowiczów spoza Szczecina będzie kiedyś w naszym pięknym mieście, to polecam krótką "wycieczkę" do pobliskiego Loecknitz ( 8 km od przejścia granicznego Lubieszyn - Linken) gdzie w samym centrum miasteczka, w tzw. Getraenke Markt (sieć sklepów z napojami i piwem) znajdzie dla siebie markowe i pyszne piwo. Cena od 0,20 do 0,85 euro za butelkę plus kaucja 0,08 za butlkę z zamknięciem kapslowym, a 0,15 z zamknięciem tzw. patentowym (Buegelverschluss). Sam chętnie tam bywam, kupując przy okazji puste skrzynki i butelki do rozlewu moich piwek. Kaucja za super skrzynkę (np. od Warsteinera, Paulanera, Becksa...) z gumowanymi uchwytami i ogólną wzorową estetyką, wynosi 1,50 euro! Sprzedawcy nie robią żadnych problemów, czego nie można powiedzieć o sklepach w Polsce.
                      Pozdrawiam wszystkich piwowarów domowych!!!
                      Wojtek

                      Comment

                      • grimskullcrusher
                        Junior
                        • 01-2006
                        • 5

                        #12
                        Ostatnio wracając z nart wstąpiłem do Getrenkmarktu w Regensburgu i wybór piw był przeogromny (samych pszenicznych ponad 50 różnych), ale niestety z ceną nie było tak różowo - wyszło mi ponad 1E za piwo... Za to jak byłem jesienią koło Berlina średnio wyszło mi ze 60 centów. W obu przypadkach nie brałem najtańszych piw tylko pszeniczne, bocki, itp. Wydaje mi się, że cały czas we wschodnich landach jest taniej...

                        Comment

                        • dabu1
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 159

                          #13
                          Bywam często w Hannoverze lub koledzy z pracy tam bywają na delegacjach.
                          Zawsze robię zakupy w Real Getrankmarket.
                          Tak jak pisał Wojtek, piwa Oettinger od 0,25 do 0,85 euro za Paulaner, Tucher, Erdinger, Franziskaner, Kapuziner i inne
                          Właśnie dzisiaj dotarła do mnie świeża dostawa Paulanerów po 0,85euro

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10840

                            #14
                            Ceny lekko poszły w górę. Za dobre piwa (nie mam na myśli masówki typu Paulaner, Warstainer...) trzeba już płacić od 85centów do półtora euro za pól litra w getrankach.
                            I jeszcze jedno omijajcie getranki marketowe tam naprawdę nic nie ma ciekawego. Polecam sieć sklepów Getranke-Land, Getranke Quelle tak zawsze można coś zakupić ciekawego. Przy zakupach większych można liczyć na ciekawy upominek (czapki, tracki, kufle, torby...)
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • dabu1
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 159

                              #15
                              Piszesz, że ceny poszły w górę, ale ja nic takiego nie zauważyłem, a zakupy robiłem tydzień temu w Hanowerskim Real Getrankmarket.
                              Przykładowo za Krombachera Weizen płaciłem 0,69E + boca

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎