Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Petycja w sprawie Zwierzyńca - podpisz się! Czekamy na Ciebie do końca kwietnia!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #61
    Ale to są sprawy które rozstrzygnąć musi sąd. My natomiast skupiamy się na czymś innym.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • angasc
      Senior
      • 04-2006
      • 977

      #62
      A ja powiem tak: petycję podpisałem, ale.... :
      - nigdy w życiu nie widziałem w Warszawie i okolicach piwa ze Zwierzyńca. Może źle szukałem.
      - piwo zwierzynieckie piłem w .... Zwierzyńcu grubo ponad 20 lat temu
      - skoro jest to piwo głównie lokalne, to co ja mam do tego browaru? Co mnie to obchodzi?
      - mimo wszystko podpisałem, w imię rozwoju małych browarów w Polsce, w imię kultywowania tradycji piwowarskich i w imię zdrowej konkurencji rynkowej.
      Wasze

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
        ... nie widziałem w Warszawie i okolicach piwa ze Zwierzyńca.
        koszykowa, pejzażowa, kiedyś płowiecka, a dawniej, zdaje się, nawet sklepy mini europa.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2768

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
          co ja mam do tego browaru? Co mnie to obchodzi?
          Teoretycznie masz. Właścicielem browaru jest Skarb Państwa.

          Comment

          • angasc
            Senior
            • 04-2006
            • 977

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
            koszykowa, pejzażowa, kiedyś płowiecka, a dawniej, zdaje się, nawet sklepy mini europa.
            Być może. Ja mieszkałem na Woli. A od 10 lat obok Warszawy. I jakoś nie zauważyłem.

            Comment

            • angasc
              Senior
              • 04-2006
              • 977

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
              Teoretycznie masz. Właścicielem browaru jest Skarb Państwa.
              Teoretycznie masz rację. Ale jak coś jest wspólne, to jest niczyje. Ten pogląd wciąż funkcjonuje i ma się swietnie. Wystarczy popatrzeć na trawniki.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                Majątek Browaru Zwierzyniec, to majątek komuś ukradziony, a wszelkie dysponowanie tym majątkiem z wykluczeniem pierwotnych właścicieli, którym ten majątek ukradli komuniści, to zwyczajne paserstwo. O tym, co ma być w Browarze Zwierzyniec, powinni decydować tylko ci, co im ten browar ukradziono, czyli nie jest to ani Perła, ani żaden urząd w Zwierzyńcu , w gminie, czy województwie, czy żadna inna grupa. Petycja według mnie powinna raczej być do Perły, żeby przestała być paserem tego, co komuś wcześniej ukradziono. Gdyby sama Perła funkcjonowała w czasach świeżo powojennych, to ich cały majątek też byłby ukradziony i ciekawe jakie by mieli o tym zdanie.
                Masz rację w kwestii oceny sytuacji własnościowej ale wg mnie nie masz racji nie podpisując petycji. Perła faktycznie użytkuje nie swój browar którego nigdy nie była właścicielką bo nigdy go nie kupiła od prawowitych właścicieli , nie wygrała na loterii ani nie dostała go jako darowizny lub spadku. To po prostu zwykła złodziejska paserka. Chodzi o to ażeby panosząc się i dzierżawiąc go "za dziękuję" nie zniszczyła go bezpowrotnie a na tym jej zależy czego dowodem jest proba likwidacji. Jeśli petycja zadziała to wspomniane zamknięcie zostanie udaremnione a funkcjonujący browar będzie w przyszłosci miał szansę wrócić do prawdziwych właścicieli.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
                  - mimo wszystko podpisałem, w imię rozwoju małych browarów w Polsce, w imię kultywowania tradycji piwowarskich i w imię zdrowej konkurencji rynkowej.
                  I właśnie o to chodzi
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • skakacz
                    Member
                    • 02-2007
                    • 64

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ja powiem tak: petycję podpisałem, ale.... : (...)
                    - skoro jest to piwo głównie lokalne, to co ja mam do tego browaru? Co mnie to obchodzi? (...)
                    Wasze
                    Otóż właśnie dlatego, żeby bawiąc w okolicach browaru, móc skosztować miejscowego specjału i utrwalić tym samym niezapomniane wrażenia z Roztocza.
                    A jeśli nie planujesz wybrać się w tamte strony, to chociażby po to, aby móc zaopatrzyć się w charakterystyczną butelkę zwierzynieckiego piwa, w którymkolwiek sklepie specjalistycznym.

                    Comment

                    • skakacz
                      Member
                      • 02-2007
                      • 64

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Idea szczytna, w kwestii popierania produkcji piwa regionalnego, nie związanego z koncernami i ich sposobami na produkcję piwa, ale ja się pod nią nie podpiszę z jednego podstawowego dla mnie powodu. Majątek Browaru Zwierzyniec, to majątek komuś ukradziony, a wszelkie dysponowanie tym majątkiem z wykluczeniem pierwotnych właścicieli, którym ten majątek ukradli komuniści, to zwyczajne paserstwo. O tym, co ma być w Browarze Zwierzyniec, powinni decydować tylko ci, co im ten browar ukradziono, czyli nie jest to ani Perła, ani żaden urząd w Zwierzyńcu , w gminie, czy województwie, czy żadna inna grupa. (...)
                      Znając z historii prospołeczne nastawienie rodziny Zamoyskich (byłych właścicieli browaru), można przypuszczać, iż nie będą mieli nic przeciw naszej akcji. Zwłaszcza, że o ile dojdzie do zwrotu majątku, to dzięki naszej akcji mają szansę odzyskać sprawnie działający browar, a nie np. pole golfowe w jego miejscu.
                      Last edited by skakacz; 08-04-2009, 01:29.

                      Comment

                      • Gopher
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 450

                        #71
                        Jak już to Zamojscy dostaliby tylko gołe mury, całe wyposażenie jest "perłowe".
                        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #72
                          A wogóle jakie jest stanowisko Zamojskich w tej sprawie? i dlaczego kopia pisma nie trafiła do nich? Browar browarem, kultywowanie tradycji swoją drogą, ale skoro kilka osób poruszyło już temat Zamojskich czy nie jest to również istotny aspekt sprawy jak Zamojscy wyobrażają sobie działalność po ewentualnym przejęciu majątku?
                          Last edited by e-prezes; 08-04-2009, 11:28.

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #73
                            Statystyka cd.
                            1242 podpisy - ale 8 osób wpisało się dwa razy, a rekordzista z Głogowa Młp. nawet 3 razy. Wbrew ich własnym przypuszczeniom (w postach wyżej) nie ma podwójnych wpisów unkela i Gophera. Trzy osoby podały samo imię i miejscowość, jedna dodatkowo jeszcze inicjał nazwiska. Z kolei 17 osób podało imię i nazwisko, ale nie podało miejscowości.
                            Najliczniej reprezentowane miejscowości (po odliczeniu podwójnych wpisów):
                            1. Warszawa - 165
                            2. Łódź - 74
                            3. Kraków - 59
                            4. Lublin - 54
                            5. Wrocław - 49
                            6. Częstochowa - 45
                            7. Poznań - 34
                            8. Biłgoraj - 30
                            9. Zamość - 27
                            10-11. Gdańsk - 21 i Zwierzyniec - 21
                            12. Katowice - 20
                            13. Nowy Sącz - 16
                            14-15. Gdynia - 15 i Olsztyn - 15
                            16. Opole - 12
                            17. Bielsko-Biała - 10 i Zdzieszowice - 10

                            Comment

                            • ray
                              Member
                              • 11-2008
                              • 49

                              #74
                              lubelskie (i nietylko) dorzuca swoich głosików parę
                              Bo radość to słoneczny kolor życia...

                              Comment

                              • toto
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 949

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ray Wyświetlenie odpowiedzi
                                lubelskie (i nietylko) dorzuca swoich głosików parę
                                No i jest efekt (ostatnie notowanie przedświąteczne z 17.30, po odrzuceniu głosów powtarzających się i bez nazwiska):
                                1348 podpisów (po odrzuceniu w/w - 1332)
                                1) Mazowieckie - 233
                                2) Lubelskie - 230
                                3) Śląskie - 171
                                4) Łódzkie - 117
                                5) Małopolskie - 103
                                6) Dolnośląskie - 92
                                7) Wielkopolskie - 65
                                8) Pomorskie - 58
                                9) Podkarpackie - 42
                                10) Warmińsko-Mazurskie - 32
                                11) Opolskie - 31
                                12-13) Kujawsko-Pomorskie - 25 i Zachodniopomorskie - 25
                                14-15) Podlaskie - 18 i Świętokrzyskie - 18
                                16) Lubuskie - 12
                                Brakujące 60 podpisów to te zagraniczne (12), bez miejscowości (22) i niewiadomej lokalizacji (26).
                                Last edited by toto; 09-04-2009, 16:41.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎