Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

piwo warzone bez użycia pszenicy i kukurydzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • platyn
    Junior
    • 07-2005
    • 13

    piwo warzone bez użycia pszenicy i kukurydzy

    Witam,
    Poszukuję piwa odpowiadającego mojej diecie (alergia ), przy warzeniu którego nie były użyte pszenica i kukurydza. Jak do tej pory piłem piwo Neumarkter Lammsbrau Glutenfrei - "organiczny" pilsner o całkiem dobrym smaku.
    Mieszkam w Białymstoku i mam dostęp do kilku dobrych monopoli, ale nie wiem, czy mogę zaufać kontretykietom (w przypadku KP na pewno nie, to już wiem)
    W grę wchodzą również piwa zagraniczne, ostatnio piłem piwo Hollandia i nie zauważyłem objawów alergii.

    Proszę o radę, może ktoś z szanownych forumowiczów ma dostęp do danych z poszczególnych browarów, w szczególności zależy mi na piwach ogólnodostępnych, ale jak napisałem wcześniej w grę wchodzi wszystko "dozwolone".

    Pozdrawiam,
    platyn
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Zacznij sam warzyć.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      Unikaj piw z koncernów.
      Potestuj np Ciechana, Konstancina (dostępne np tu lub tu).
      Większość piw niemieckich powołuje się na prawo czystości, więc kukurydzy mieć nie powinna, ale uważaj na słód pszeniczny.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • platyn
        Junior
        • 07-2005
        • 13

        #4
        Pobuszuję w Piotrze i Pawle, ewentualnie na Słonimskiej, tudzież w Alkoholach Świata. Generalnie nie jest to łatwe zadanie, bo producenci często nie przyznają się do stosowania dodatków.
        Wyślę zapytania do kilku pomniejszych browarów.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13951

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
          Potestuj np Ciechana, Konstancina
          No tak, ale z wyjątkiem Zdrojowego! To ma z natury swej trochę słodu pszenicznego.
          Last edited by Pendragon; 06-08-2009, 12:13.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • platyn
            Junior
            • 07-2005
            • 13

            #6
            Wysłałem zapytania do Ciechana, Konstancina, Ambera, Namysłowa, Jabłonowa i Krajana
            Amber chwali się na stronie www, że stosuje prawo czystości (kukurydza), zobaczymy co powie o pszenicy.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika platyn Wyświetlenie odpowiedzi
              Wysłałem zapytania do Ciechana, Konstancina, Ambera, Namysłowa, Jabłonowa i Krajana
              Amber chwali się na stronie www, że stosuje prawo czystości (kukurydza), zobaczymy co powie o pszenicy.
              Pszenicą się nie przejmuj. Słód pszeniczny jest droższy od jęczmiennego i raczej nikt go nie dodaje jako wypełniacza. Jeśli jest w składzie to browar raczej chwali się tym na etykiecie jak producent Zdrojowego. Dotyczy też Ciechana Pszenicznego ...
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • platyn
                Junior
                • 07-2005
                • 13

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                Pszenicą się nie przejmuj. Słód pszeniczny jest droższy od jęczmiennego i raczej nikt go nie dodaje jako wypełniacza. Jeśli jest w składzie to browar raczej chwali się tym na etykiecie jak producent Zdrojowego. Dotyczy też Ciechana Pszenicznego ...
                Z drugiej jednak strony KP używa pszenicy przy produkcji Lecha, Żubra i Tyskiego (potwierdzona informacja) co, że tak powiem, czuję na własnej skórze

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  #9
                  Kukurydzy kolego a nie pszenicy (również sprawdzona informacja).
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika platyn Wyświetlenie odpowiedzi
                    Z drugiej jednak strony KP używa pszenicy przy produkcji Lecha, Żubra i Tyskiego (potwierdzona informacja) co, że tak powiem, czuję na własnej skórze
                    Jesteś pewien, że pszenicy, a nie kukurydzy??
                    Z drugiej strony KP (i nie tylko oni) używa do produkcji wielu nieciekawych składników, czego Ci raczej nikt oficjalnie nie potwierdzi...
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • platyn
                      Junior
                      • 07-2005
                      • 13

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kukurydzy kolego a nie pszenicy (również sprawdzona informacja).
                      To prawda, pomyliłem pszenicę z kukurydzą, jednak dla mnie to i tak bez znaczenia

                      Comment

                      • platyn
                        Junior
                        • 07-2005
                        • 13

                        #12
                        Tu z kolei piszą, że w wyrobach KP jest używana pszenica, ani słowa o kukurydzy, stąd mój pierwszy post o tym, jednak dobrze zapamiętałem

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika platyn Wyświetlenie odpowiedzi
                          To prawda, pomyliłem pszenicę z kukurydzą, jednak dla mnie to i tak bez znaczenia
                          Dla nas ma to kolosalne znaczenie.

                          Ale wracając jeszcze do pszenicy. Gdzieś obiło mi się o uszy, że jest ona surowcem do wyrobu syropów skrobiowych, które namiętnie stosują koncerny. W jednym z wywiadów, ktoś z decydentów wielkiej trójki narzekał, że wzrosły ceny aluminium, słodu, chmielu i pszenicy właśnie.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika platyn Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tu z kolei piszą, że w wyrobach KP jest używana pszenica, ani słowa o kukurydzy, stąd mój pierwszy post o tym, jednak dobrze zapamiętałem
                            http://www.talkingalcohol.com/polski....asp?pageid=17
                            No to są jakieś jaja - stronka jest firmowana przez KP...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • platyn
                              Junior
                              • 07-2005
                              • 13

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              No to są jakieś jaja - stronka jest firmowana przez KP...
                              Widocznie dodają pszenicę w postaci skrobi (to już nie białko, więc nie uczula, chociaż dochodzi jeszcze kwestia oczyszczenia), chociaż nie można wykluczyć, że zostawiają trochę białek pszenicznych dla smaku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎