Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kultowe piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mikko
    Senior
    • 12-2008
    • 583

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
    Według mnie mianem piwa kultowego powinno się nazwać piwo modne, popularne w skali masowej lub danej grupy społecznej. Ale mimo, że modne to wyjątkowe, ważne, łączone z jakąś ideą, ideologią, typem zachowania.
    wg tej definicji, w Szczecinie, można tak na pewno powiedzieć o Noteckim

    Comment

    • rohozecky
      PremiumUżytkownik
      • 11-2008
      • 1837

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
      w gruncie rzeczy praktycznie nikt nie wie jak smakowało
      Spokojnie, nie jest tak źle
      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1837

        #33
        Jak dla mnie osobiście: Ziębice, Radków, Boguszów,Zakrzów
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #34
          Status kultowego miało w moim otoczeniu Królewskie Light. Umilało nam dobrych kilka lat wszelkie imprezy i spotkania
          Niezapomniany, "alkaliczny" jak to wtedy nazywaliśmy, smak.

          Comment

          • MarkOzz
            Senior
            • 10-2008
            • 209

            #35
            Kultowym mogłoby być piwo z męskim okiem z prawie jak kultowego "Pociągu do Hollywood" . A tak poważniej, to Kujawiak w bączku. O ile mnie pamięć nie myli, termin przydatności 7 dni... no i to po 13.00 - to też kultowe!!!

            Comment

            • banaszek
              SłabyUżytkownik
              • 02-2005
              • 617

              #36
              A co to znaczy "kultowe"? Według mnie nie ma czegoś takiego jak PIWO "kultowe".

              Napisałem to tylko dlatego, żeby mieć 500 postów
              Last edited by banaszek; 14-09-2009, 21:38.


              Comment

              • pio_tr23
                Member
                • 12-2006
                • 47

                #37
                W czasach gdy obcierano mi pianę z nosa od pitego mleka, w rejonie Brzeska kultowym piwem był Stawski. Nie do dostania w latach 80. Pamiętam wyprawy rodzinne w okolice Wałbrzycha. Tata targał do wujka karton stawskiego w butelkach 0,33.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tebest
                  Eee, dla mnie jest kultowy Leżajsk, (...) (nie wspomne o biedronkopochonych piwach).
                  U mnie Leżajsk jest w Biedronce
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • Rafcz
                    Member
                    • 07-2007
                    • 53

                    #39
                    Leżajsk określił bym jako w pewnym sensie kultowe. Pamiętacie tekst piosenki zespołu Wańka Wstańka & The Ludojades z koncertu w Jarocinie, mówiący o tym piwie?
                    Subiektywnie dla mnie kultowymi były takie piwa jak Hevelius (szczególnie w wersji z "kanki z browaru") i Kaper, ale nie wykluczam,że przemawia tu mój patriotyzm lokalny. Pamiętam jeszcze jako wyjątkowe piwa z browaru EB: 10,5 (szczególnie jako nietypową kampanię reklamową) oraz Red (ten smak był dla mnie wtedy wyjątkowy i jakże "kultowy" od ogólnie dostępnych piw.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rafcz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pamiętam jeszcze jako wyjątkowe piwa z browaru EB: 10,5 (szczególnie jako nietypową kampanię reklamową)
                      10,5 było z Lecha. Oj dziadku, dziadku pamięć już nie ta.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • falcon
                        PiwBiz
                        • 07-2004
                        • 284

                        #41
                        Dojlidy, żubr, herbowe

                        W naszym regionie kultowe piwa to oczywiście ŻUBR i HERBOWE (nie istnieje, nie mylić z Korebem ) .Spora część lokalnej społeczności uważa Żubra za markę regionalną i obecnie "prawdziwie polską". Piwa z lokalnych browarów to "wynalazki"...

                        Comment

                        • pirackamuza
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1903

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak dla mnie osobiście: Ziębice, Radków, Boguszów,Zakrzów
                          Bez jaj... może jeszcze Jeżewo i Strzyżów?

                          Dla mnie zdecydowanie Żywiec. W Grodzie Kopernika luskusem było pójście z kumplami do "Zajazdu Staropolskiego" i postawienie po Żywcu. Dla jasności - nie było go nigdzie indziej w promieniu 100 kilometrów, butelka kosztowała 140 zł (tzw. "full" 0,355) i 180 (0,5), a równocześnie w sklepie Specjalne z Bydgoszczy w bączku kosztowało 23 złote.
                          Kilka razy w roku bywałem w Bielsku-Białej. W przybrowarnianym sklepie kupowałem jedną - dwie skrzynki Żywca i od Katowic miałem w pociągu przebicie minimum 200%. Żywiec wówczas to w całej Polsce było "to"!
                          Drugie miejsce, przynajmniej w toruńskim pojmowaniu słowa "piwo", zajmował Okocim. Miejsc od trzeciego do czterdziestego trzeciego nigdy nie przyznano.
                          Last edited by pirackamuza; 21-09-2009, 23:00.
                          Toruń przeprasza za Radio Maryja
                          www.bobofruty.pl

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                            Bez jaj... może jeszcze Jeżewo i Strzyżów?
                            Mógłbyś bliżej wyjaśnić swoje oburzenie?
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...)Kilka razy w roku bywałem w Bielsku-Białej. W przybrowarnianym sklepie kupowałem jedną - dwie skrzynki Żywca (...)
                              Nie był to przypadkiem Żywiec z Bielska czyli Pilsko?
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • pirackamuza
                                Senior
                                • 12-2004
                                • 1903

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mógłbyś bliżej wyjaśnić swoje oburzenie?
                                To nic w rodzaju oburzenia. Po prostu niedowierzanie, bo wygląda na to, że dla Ciebie "kultowe" oznacza piwo z już nieczynnego browaru, a i tak przedtem trudne do kupienia poza najbliższą okolicą. A rzadkie nie oznacza kultowe, nawet w odczuciu subiektywnym.
                                Twoje zdrowie

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie był to przypadkiem Żywiec z Bielska czyli Pilsko?
                                Nie, beciku. Firmowy sklep browaru w Bielsku prowadził także sprzedaż piwa z Żywca. Nieraz był jedynym miejscem w mieście, gdzie można było je dostać. A Pilsko to ja se kupowałem w sklepie 5 metrów obok mieszkania.
                                Toruń przeprasza za Radio Maryja
                                www.bobofruty.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎