Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
    Sugerujesz, że Art ocenzurował temat i wyciął jakieś posty?
    Art jest w zmowie z Czesem
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      To było w innej dyskusji. Latarniku, sprawdź sprawę dokładniej zanim się zagalopujesz Nic nie zniknęło.
      Masz racje, nie zniknęło. Mea culpa!

      Sprawy podejścia Czesa do naszych forumowiczów tez już nie będę komentować.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        To było w innej dyskusji. Latarniku, sprawdź sprawę dokładniej zanim się zagalopujesz Nic nie zniknęło.
        Ajajaj ale piękna afera się szykowała, intrygi, układziki, zmiana rzeczywistości a tu lipa.
        ART-jezdem rozczarowany.
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          Niech te zniknięte posty jeszcze bardziej zewrą nasze szyki
          MM961
          4:-)

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
            Wg producentów ani jedno ani drugie.

            @ Makaron&Marusia - bądzcie łaskawi zacytować moją opinię porównującą oba portale, bo nie przypominam sobie bym to kiedykolwiek uczynił!
            Dosłownie nigdzie nie porównałeś, ale określenie, że "środowisko tego forum jest chore" siłą rzeczy nasuwa wniosek, że jest inne, zdrowe forum

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            To ciekawe ś.p. Simon mówił mi, że Żywe jest mikrofiltrowane na filtrze świecowym.
            Potwierdzam.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
              Wg producentów ani jedno ani drugie.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              To ciekawe ś.p. Simon mówił mi, że Żywe jest mikrofiltrowane na filtrze świecowym.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Potwierdzam.
              kolejna afera ?
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Dosłownie nigdzie nie porównałeś, ale określenie, że "środowisko tego forum jest chore" siłą rzeczy nasuwa wniosek, że jest inne, zdrowe forum
                Moim zdaniem zacytowane określenie nie pozwala wyciągać wniosków na temat istnienia innych forów, ani tym bardziej o stanie ich zdrowia .

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                  @ Makaron&Marusia - bądzcie łaskawi zacytować moją opinię porównującą oba portale, bo nie przypominam sobie bym to kiedykolwiek uczynił!
                  Jako "zdolny archiwista" pomogę może? Otóż trzeba spytać e-prezesa:
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  ... źle wybrałeś forum. Piwo.org jest pod tym względem lepsze. Zresztą przyznał to także Czes.
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    To jakaś żenada. Jeśli Czes chce , żeby zacytować swoją wypowiedź na konkretny temat, to co to ma do rzeczy wypowiedź jakieś innej osoby , w tym przypadku E-prezesa ? Nie rób onetu z browar.biz.
                    Last edited by emes; 24-03-2010, 23:44.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      Ja nie twierdzę, że Czes powiedział coś takiego (nie wiem czy to powiedział).
                      Wskazuję tylko źródło, z którego mogła wyniknąć taka pogłoska (nie wiem, czy owo stwierdzenie jest prawdziwe).
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19168

                        Odnosiłem się do zdania Czesa o chorym browar.biz (którego nie mogę teraz znaleźć, ale wiem że był). Jak tu nie uznać, że jako zdrowy miał na myśli piwo.org skoro tam takiej zajadłej dyskusji z atakami personalnymi nie było a członkami stowarzyszenia są aktywni użytkownicy tegoż forum.

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          członkami stowarzyszenia są aktywni użytkownicy tegoż forum.
                          i tego też
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • Czes
                            PremiumUżytkownik
                            • 06-2001
                            • 752

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Odnosiłem się do zdania Czesa o chorym browar.biz (którego nie mogę teraz znaleźć, ale wiem że był). Jak tu nie uznać, że jako zdrowy miał na myśli piwo.org skoro tam takiej zajadłej dyskusji z atakami personalnymi nie było a członkami stowarzyszenia są aktywni użytkownicy tegoż forum.
                            Pewno i tak niektórzy wiedzą lepiej ode mnie co miałem na myśli, ale raz jeszcze oświadczam: użyłem tego nieszczęsnego określenia "chore" wyłącznie w kontekście afery czarnkowskiej. W listopadzie "zupa z fikcyjną niepasteryzacją Noteckiego się wylewa", a w lutym Noteckie zostaje Piwem Roku Browar.biz. Najbardziej opiniotwórczym aktywistom portalu fakt, że są oszukiwani przez browar w Czarnkowie zdawał się nie przeszkadzać. Taką sytuację uznałem i nadal uznaję za niezdrową, ale pewno jestem "starej daty".

                            Co do "Żywego": Simon był świetnym marketingowcem, ale nie technologiem. Twierdząc, że piwo przechodziło mikrofiltrację wyjaławiającą "strzelał sobie w stopę". Wszak za jego czasów w składzie "Żywego" na kontretykiecie figurowały "żywe kultury drożdży".
                            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi

                              Co do "Żywego": Simon był świetnym marketingowcem, ale nie technologiem. Twierdząc, że piwo przechodziło mikrofiltrację wyjaławiającą "strzelał sobie w stopę". Wszak za jego czasów w składzie "Żywego" na kontretykiecie figurowały "żywe kultury drożdży".
                              On to mówił już po "aferze" z pseudo żywymi drożdżami. Wiem, że faktycznie nie zdawał sobie sprawy z babola, szkoda, że technolog nie miał swoich uwag - może go nie poprosili... Simon był świetnym marketingowcem, który, nieskromnie pisząc, po zapoznaniu się ze społecznością tego forum zaczął się faktycznie interesować piwem, jako piwem, a nie tylko produktem, zatem też był czymś więcej, niż tylko marketingowcem.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                                Co do "Żywego": Simon był świetnym marketingowcem, ale nie technologiem. Twierdząc, że piwo przechodziło mikrofiltrację wyjaławiającą "strzelał sobie w stopę". Wszak za jego czasów w składzie "Żywego" na kontretykiecie figurowały "żywe kultury drożdży".
                                Zgadza się. Sam mu to wytknąłem. Zarzekał się, że technolog zapewniał go, że mimo wszystko trochę tych drożdży tam jest. Ale po podobnej demaskatorskiej akcji, kiedy iron mikroskopował Żywe i nie znalazł ani żywych ani martwych drożdży, Amber usunął napis o "zawieraniu żywych kulturach drożdży". Teraz na etykiecie żywe kultury drożdży widnieją w surowcach, tak samo jak chmiel i słód. I tak samo jak w piwie nie ma chmielu i słodu a jedynie ich pochodne, tak samo nie ma w nim drożdży. Moim zdaniem w 100% uczciwie, choć wiadomo, że nieco liczą na nieświadomość konsumenta.

                                Z innej, acz pokrewnej beczki. Na nowych niefiltrowanych Corneliusach - Honig Weizen, Greener Bio-Up, Ale Ale i Premium Lager, wielkimi literami napisano Niefiltrowane i Bez Konserwantów. O pasteryzacji lub jej braku ani słowa. A piwo te są ani chybi pasteryzowane, w końcu mają datę przydatności ponad półroczną. Nigdzie jednak ani słowa o pasteryzacji. Klient myśli niefiltrowane->naturalne->niepasteryzowane i się myli.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎