Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo ma się bronić smakiem, a nie napisami na etykiecie. I tak naprawdę wtórne jest czy one mają pokrycie w rzeczywistości, czy nie.
    Strułeś się czymś czy tak się zmieniło Twoje postrzeganie PRAWDY ?
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Czyli Konstancin podpasteryzowuje?
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pt47 Wyświetlenie odpowiedzi
      Kogo uważasz za pieniacza?
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Odpowiedz najpierw na moje pytanie 13 postów wyżej.
      Ponieważ odpowiedzi się chyba nie doczekam - mała podpowiedź. Poniżej streszczenie WSZYSTKICH postów na browar.biz napisanych przez tą osobę w ciągu roku. Oczywiście zestawienie subiektywne, uproszczone - jeśli coś źle zrozumiałem - prostujcie (wystarczy kliknąć na nazwą użytkownika i wybrać "Pokaż wszystkie posty".
      Jeśli kogoś obraziłem - przepraszam.

      8.V.2009. Grupa Zywiec jest super, Barrow to równy chłop, będziemy warzyć grand czempiona
      24.V. Pozdro dla Crizza (akurat popieram )
      28.V. News o gradobiciu w Niemczech.
      22.VI. Grupa Żywiec jest super, będziem warzyć grand czempiona
      24.VI. Wyjaśnienia na moje czepianie (podziękowałem)
      7.IX. Podziękowania za życzenia urodzinowe.
      22.IX. Grupa Żywiec jest super, również w Kazimierzu
      29.IX. Ciechanów jest głupi, wali chemie do tego piwa - w polemice na moja pochwałę Miodowego
      30.IX. Ciechanów jest głupi i nieudolny, chce pozabijać swoich klientów
      7.XI. Grupa Żywiec jest super, będzie sponsorować Stowarzyszenie, które będzie takie jak sobie ustaliliśmy na innym wortalu
      7.XI. Grupa Żywiec jest super, będzie sponsorować Stowarzyszenie, POLSKIE Stowarzyszenie
      8.XI. piękny argument w dyskusji - "Seta, może do tego czasu otrzeźwiejesz?" - wcześniej zasugerowałem, że Grupa Żywiec nie jest jednak taka super...
      9.XI. Grupa Żywiec jest super, Barrow to równy chłop, będziemy negocjować
      22.XI. Częstochovia jest OK
      22.XI. Częstochovia jest OK
      25.XI. Grupa Żywiec jest super, będziemy sprzedawać grand czempiona
      26.XI. Czarnków głupi i kłamie
      26.XI. Czarnków głupi i kłamie
      26.XI. Grupa Żywiec jest super, będziemy sprzedawać grand czempiona
      30.XI. Witnica jest głupia i też kłamie
      16.XII. Grupa Żywiec jest naprawdę super, Barrow to równy chłop, Zamkowy w Cieszynie to najfajniejsze miejsce dla piwowarów w Polsce
      17.XII. Konstancin jest OK, pochwała pt47 za Czarny Dąb
      21.I.2010. Grupa Żywiec jest super, Zamkowy w Cieszynie to najfajniejsze miejsce dla piwowarów w Polsce
      28.II. dwa słowa o pH
      5.III. Konstancin jest OK, sprostowanie w sprawie Żytniego
      5.III. wszystkie małe browary są głupie i walą chemie do piwa
      5.III. wszystkie małe browary są głupie, kłamią, a ja jestem hipokrytą (i kto to mówi), w ogóle sami tu hipokryci, rezygnuje z browar.biz
      6.III. jednak nie rezygnuje
      ufff... potem 3 posty tu...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        ...Piwo ma się bronić smakiem, a nie napisami na etykiecie. I tak naprawdę wtórne jest czy one mają pokrycie w rzeczywistości, czy nie...
        AMEN!!!

        Comment

        • fidoangel
          Senior
          • 07-2005
          • 3489

          Czy źle zrozumiałem, czy można na etykiecie napisać co się komu podoba bez względu na zawartość?
          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            Wiesz co Seta, taka mała dygresja, byłem pewien, że z tym "profesorem" wyskoczyłeś w innym wątku przez zwykłą niewiedzę (na zasadzie jak każdy magister w liceum to był "profesor"). Ale teraz zaczynam myśleć, że zrobiłeś to absolutnie celowo.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              (wystarczy kliknąć na nazwą użytkownika i wybrać "Pokaż wszystkie posty".
              I po co kręcisz? Tylko zieloni mają taką możliwość.

              Więc nie każdy może sprawdzić twoje insynuacje.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                I tak nie widzi tego co napisałeś. O ile rozumiem zasadę działania funkcji "ignoruj". Natomiast autorska interpretacja postów Czesa jest co najmniej nie na miejscu.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  I tak nie widzi tego co napisałeś. O ile rozumiem zasadę działania funkcji "ignoruj". Natomiast autorska interpretacja postów Czesa jest co najmniej nie na miejscu.
                  To już nie mój problem. Ale insynuacjom trzeba się przeciwstawiać. Aaaa, to chodzi mu o Czesa, a myślałem, że o kolegę pt47.

                  To już niezły odjazd.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • marekj
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 508

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ponieważ odpowiedzi się chyba nie doczekam - mała podpowiedź. Poniżej streszczenie WSZYSTKICH postów na browar.biz napisanych przez tą osobę w ciągu roku. Oczywiście zestawienie subiektywne, uproszczone - jeśli coś źle zrozumiałem - prostujcie (wystarczy kliknąć na nazwą użytkownika i wybrać "Pokaż wszystkie posty".
                    Jeśli kogoś obraziłem - przepraszam.

                    8.V.2009. Grupa Zywiec jest super, Barrow to równy chłop, będziemy warzyć grand czempiona
                    24.V. Pozdro dla Crizza (akurat popieram )
                    28.V. News o gradobiciu w Niemczech.
                    22.VI. Grupa Żywiec jest super, będziem warzyć grand czempiona
                    24.VI. Wyjaśnienia na moje czepianie (podziękowałem)
                    7.IX. Podziękowania za życzenia urodzinowe.
                    22.IX. Grupa Żywiec jest super, również w Kazimierzu
                    29.IX. Ciechanów jest głupi, wali chemie do tego piwa - w polemice na moja pochwałę Miodowego
                    30.IX. Ciechanów jest głupi i nieudolny, chce pozabijać swoich klientów
                    7.XI. Grupa Żywiec jest super, będzie sponsorować Stowarzyszenie, które będzie takie jak sobie ustaliliśmy na innym wortalu
                    7.XI. Grupa Żywiec jest super, będzie sponsorować Stowarzyszenie, POLSKIE Stowarzyszenie
                    8.XI. piękny argument w dyskusji - "Seta, może do tego czasu otrzeźwiejesz?" - wcześniej zasugerowałem, że Grupa Żywiec nie jest jednak taka super...
                    9.XI. Grupa Żywiec jest super, Barrow to równy chłop, będziemy negocjować
                    22.XI. Częstochovia jest OK
                    22.XI. Częstochovia jest OK
                    25.XI. Grupa Żywiec jest super, będziemy sprzedawać grand czempiona
                    26.XI. Czarnków głupi i kłamie
                    26.XI. Czarnków głupi i kłamie
                    26.XI. Grupa Żywiec jest super, będziemy sprzedawać grand czempiona
                    30.XI. Witnica jest głupia i też kłamie
                    16.XII. Grupa Żywiec jest naprawdę super, Barrow to równy chłop, Zamkowy w Cieszynie to najfajniejsze miejsce dla piwowarów w Polsce
                    17.XII. Konstancin jest OK, pochwała pt47 za Czarny Dąb
                    21.I.2010. Grupa Żywiec jest super, Zamkowy w Cieszynie to najfajniejsze miejsce dla piwowarów w Polsce
                    28.II. dwa słowa o pH
                    5.III. Konstancin jest OK, sprostowanie w sprawie Żytniego
                    5.III. wszystkie małe browary są głupie i walą chemie do piwa
                    5.III. wszystkie małe browary są głupie, kłamią, a ja jestem hipokrytą (i kto to mówi), w ogóle sami tu hipokryci, rezygnuje z browar.biz
                    6.III. jednak nie rezygnuje
                    ufff... potem 3 posty tu...
                    Dzięki Seta teraz jestem świadom "piątej kolumny".Przypuszczam (teraz taka forma obowiżuje),że jest to działanie celowe Czesa. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze. Tak więc wszystko jasne .Pozdrawiam Cię Andrzeju .MJ

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Czy zawsze i w każdej grupie ludzi po przekroczeniu pewnej granicznej wielkości grupy zaczynją się intrygi, walki podjazdowe, insynuacje, ataki itp?????
                      .
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • mareks
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1939

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy zawsze i w każdej grupie ludzi po przekroczeniu pewnej granicznej wielkości grupy zaczynją się intrygi, walki podjazdowe, insynuacje, ataki itp?????
                        .
                        Tylko wśród Polaków.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                          Strułeś się czymś czy tak się zmieniło Twoje postrzeganie PRAWDY ?
                          Fido nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ja potępiam to, że Czarnków kłamie. Potępiam to. Natomiast sam nie jestem fetyszystą braku pasteryzacji. Piwa, które wymieniłem czasem są lepsze, częściej są gorsze (Acan, Świeże, Żywe) ale nie ma między nimi wspólnego niepasteryzowanego mianownika. Nie ma czegoś co je łączy. Dlatego napisałem, że kłamanie na etykiecie jest sprawą wtórną. Zresztą tak samo jak brak pasteryzacji. Jeśli nie spasteryzujemy kiepskiego piwa, to będziemy mieli niepasteryzowane kiepskie piwo. A tymczasem pasteryzowane dobre piwo, będzie lepsze od tego niepasteryzowanego. Stąd mój przykład z Primatorem. Aczkolwiek gdybyśmy nie spasteryzowali dobrego piwa, to najpewniej będziemy mieć świetne niepasteryzowane piwo. Po prostu najpierw trzeba warzyć dobre, albo raczej wyśmienite piwo, a później bawić się w niepasteryzowanie. Jak wisienkę na torcie, jak ostateczny szlif. A u nas robi się na odwrót - warzy się przeciętne, albo wręcz kiepskie piwo, niepasteryzuje się je i piwo ma być super. Niestety zwykle nie jest.

                          Ostatnio bardzo smakowało mi Zdrojowe n/p ale ja nie potrafię powiedzieć ile w tym zasługi braku pasteryzacji, a ile tego, że piwo zostało dobrze uwarzone. Stawiam na to drugie.

                          Problem główny jest jednak taki, że piwo z napisem "niepasteryzowane" lepiej "smakuje". Dlatego browary uciekają się albo do oszustw, albo w ogóle bawią się w niepasteryzowanie zamiast skupić się na tym co produkują. Zresztą koncerny podchwyciły temat i też wypuszczają bardzo przeciętne wyroby z napisem "niepasteryzowane" na etykiecie. Zresztą całkiem zgodnie z prawdą. Co z tego jednak skoro one nie zachwycają. Dlatego twierdzę, że problem pasteryzowania lub nie, jest problemem wtórnym. Natomiast oszustwo potępiam, tak jak zresztą każde inne czyli używanie sztucznych barwników, aromatów itd.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pytanie: czy w jakimś innym kraju np. Niemczech umieszcza się informację, że piwo jest niepasteryzowane?

                            Czy to tylko taki polski folklor?

                            abernacka powinien wiedzieć.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dzięki Seta teraz jestem świadom "piątej kolumny".Przypuszczam (teraz taka forma obowiżuje),że jest to działanie celowe Czesa. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze. Tak więc wszystko jasne .Pozdrawiam Cię Andrzeju .MJ
                              Setę można puścić mimo uszu, to zresztą najlepsza metoda, ale pana, panie Marku nie rozumiem. Ja rozumiem, że mogliście się poczuć dotknięci sugestią, że pasteryzujecie piwo, podczas gdy tego nie robicie. Wystarczyło moim zdaniem napisać, że oświadczacie, że tego piwa nie pasteryzujecie i domagacie się, żeby Andrzej Sadownik to potwierdził lub obalił to twierdzenie jeśli ma dowody. Bylibyście wygrani. A tak to wdajecie się w jakieś niepoważne teorie spiskowe, jakieś przepychanki, które naprawdę nie służą wizerunkowi browaru.

                              PS: strasznie nerwowo reaguje pan na jakiekolwiek opinie o Ciechanie (choć akurat Czes napisał ogólnie). Pan wie co mam na myśli.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                                Natomiast autorska interpretacja postów Czesa jest co najmniej nie na miejscu.
                                Dlaczego? Zinterpretuj moje posty jak Ci się chce. Nie mam nic do ukrycia. Kłamałem gdzieś? Uprościłem - zgoda. Bo ja prosty jestem. Ale nie kłamałem!
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎