Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mareks
    Senior
    • 05-2002
    • 1939

    Ja uważam, że nie ma sensu o tym dyskutować.
    Co miało się stać już się stało.
    Czułem, że cała ta szopka skończy się podziałem na równych i równiejszych.
    Krzysiu nawet umieścił w galerii stosowne obrazki.

    Comment

    • marekj
      Senior
      • 03-2010
      • 508

      Szereg obowiązków nie pozwala mi na bieżące obserwowanie tej dyskusji .Odnoszę wrażenie ,że zdecydowana część dyskutantów jest mi znana i zapewne wie ,że jestem człowiekiem wesołym i komunikatywnym .W każdym razie ciężko mnie sprowokować do zabrania głosu w tak zdecydowany sposób. Generalnie rzecz ujmując plotka czy pomówienie musi być od razu sprostowana – bo dostaje własnych nóg . Jeszcze raz

      Gdyby Czes był tylko Czesem nie zabrałbym głosu. Ale jest Przewodniczącym Komisji Etyki Browarów Regionalnych. A tym czasem Pan od pilnowania etyki zajmuje się pomawianiem. Taka postawa może prowadzić do podważenia wiarygodności browarów które zbyt często walczą o swoje życie warto dodać UCZCIWIE !!!”

      Szkoda ,że tego wpisu prawie nikt nie skomentował .

      Panie Tomku i Panie Darku tu nie chodzi o branie udziału w nie poważnej dyskusji tu chodzi o prostą prawdę Pasteryzują czy nie jeżeli kłamią to które.
      Proszę nie rozwadniać tego wątku .
      Pozdrawiam

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Mam nadzieję, że takie przejście niemalże do porządku nad ostatnimi wypowiedziami Czesa ze strony forumowiczów (ich wydźwiękiem) bierze się stąd, że ludziska nie wiedzą, co na ten temat myśleć. W każdym razie - jest źle.

        A ZŁO, to lubię - ale na Zlotach, takie sympatyczne ZŁO. To jest bardzo niesympatyczne, złe, paskudne, zło...
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pt47 Wyświetlenie odpowiedzi
          Jestem pewien tej informacji.
          W 1995 roku Instytut Weihenstephan podał wyniki badań nad zakażeniami piwa na rynku (w latach 1992-1993). Głównym powodem zepsucia piwa były szczepy Lactobacillus brevis i Pectinatus cerevisiiphilus (85-90%). Dawka śmiertelna dla Lactobacillus wynosi 5-8 JP, a Pectinatus już przy 3 JP.
          Co do pasteryzatora w przepływie- to bardzo ważny jest zbiornik buforujący…
          Bez zbiornika buforujacego w ogóle nie będzie działać.

          Niskie te wartosci niskie.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Mam nadzieję, że takie przejście niemalże do porządku nad ostatnimi wypowiedziami Czesa ze strony forumowiczów (ich wydźwiękiem) bierze się stąd, że ludziska nie wiedzą, co na ten temat myśleć. W każdym razie - jest źle.

            A ZŁO, to lubię - ale na Zlotach, takie sympatyczne ZŁO. To jest bardzo niesympatyczne, złe, paskudne, zło...
            Oczywiście pomawianie Czesa i innych o najgorsze intencje związanych ze stowarzyszeniem to nie było zło. Wtedy plucie na ludzi to była sama dobroć i patriotyczny obowiązek.

            P.S. ze stowarzyszeniem nie jestem związany i nie będę.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Mam nadzieję, że takie przejście niemalże do porządku nad ostatnimi wypowiedziami Czesa ze strony forumowiczów (ich wydźwiękiem) bierze się stąd, że ludziska nie wiedzą, co na ten temat myśleć. W każdym razie - jest źle.
              Wszyscy czekają na wypowiedź Czesa.

              Comment

              • Małażonka
                Senior
                • 03-2003
                • 4602

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                Oczywiście pomawianie Czesa i innych o najgorsze intencje związanych ze stowarzyszeniem to nie było zło. Wtedy plucie na ludzi to była sama dobroć i patriotyczny obowiązek.

                P.S. ze stowarzyszeniem nie jestem związany i nie będę.
                Podobnie jak ja
                Szkoda, że Czes sam się nie wypowiedział...

                Osobiście traktuję to tak: na samo stowarzyszenie byc może członek wspierający (GŻ) nie ma wpływu, ale dziwnie wpisy Prezesa SPD mocno zmieniły swój charakter, odkąd ten twór powstał...

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Osobiście traktuję to tak: na samo stowarzyszenie byc może członek wspierający (GŻ) nie ma wpływu, ale dziwnie wpisy Prezesa SPD mocno zmieniły swój charakter, odkąd ten twór powstał...

                  Nie wiem czy dziwne, ale wcześniej zauważałem nieprzychylne przy każdej okazji wpisy osobnika o nicku seta, prowokującego ile się da. Taki katalizator.

                  Czy to o stowarzyszeniu czy to o BKD itp. Sorry ale mnie tez by nerwy puściły gdyby mnie ktos pomawiał o rzeczy, których jeszcze nie zrobiłem ani nawet nie mam zamiaru robić. Tak to widzę.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Oczywiście pomawianie Czesa i innych o najgorsze intencje związanych ze stowarzyszeniem to nie było zło. Wtedy plucie na ludzi to była sama dobroć i patriotyczny obowiązek.
                    Zacytuj jakikolwiek mój post tak definitywnie określający stowarzyszenie, jak Czes określił społeczność b.biz - proszę bardzo - podyskutujemy. Jeno post z dodatkami postów objaśniających, nie wyrwany z kontekstu. Jeśli chcesz cytować posty Sety to sobie daruj, bo on bardzo emocjonalnie reaguje, ale on nie jest całym b.bizem.

                    Po za tym - ja ani Seta nie jesteśmy aż tak ważnymi osobami, jak Czes, który powinien ze względu na swoją pozycję miarkować swoje wypowiedzi. Jeśli tego nie robi - "można mieć podstawy sądzić", że te wypowiedzi są faktycznie określające jego wyważoną, przemyślaną opinię. Zatem- b.biz = chora społeczność (pomijam celowo sprawę nieetycznego roztrząsania spraw małych browarów przed skonfrontowaniem ich z nimi).
                    Last edited by Marusia; 12-03-2010, 00:20.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem czy dziwne, ale wcześniej zauważałem nieprzychylne przy każdej okazji wpisy osobnika o nicku seta, prowokującego ile się da. Taki katalizator.

                      Czy to o stowarzyszeniu czy to o BKD itp. Sorry ale mnie tez by nerwy puściły gdyby mnie ktos pomawiał o rzeczy, których jeszcze nie zrobiłem ani nawet nie mam zamiaru robić. Tak to widzę.
                      Bo Seta tak ma - to przecież taki roztoczański CheGevara
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jeśli chcesz cytować posty Sety to sobie daruj, bo on bardzo emocjonalnie reaguje, ale on nie jest całym b.bizem.
                        Głupio zabrzmiało, jakbym ja była całym b.bizem Ale chyba wiadomo, co chodzi.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Myślę, że po warsztatach będzie lepsza okazja to wszystko obgadać przy kuflu niż tu. Łatwiej mi mówić niz naciskać klawisze na klawiaturze.

                          Nie usprawiedliwiam Czesa, bo nie jestem adwokatem, ale potrafię sie wczuć w jego skórę.

                          P.S. jesteś ważną osobą
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • josefik
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 386

                            żeby rozrzedzić trochę atmosferę jak by nie było wątku tygodnia
                            nostradamus to ja nie jestem
                            ale zakładam że wszystkie ciekawe /burzliwe/ wątki i tak będą prowadzić do SPD przez jakiś czas za dużo emocji jeszcze siedzi w nas ludkach.

                            a dalej idąc tym tropem
                            to kiedyś były takie potyczki kabaretowe podawano dwa słowa zupełnie z innej beczki i trzeba było jakiś ciąg miedzy nimi znaleźć .
                            ... i jak tu przejść z postu śpiewnik w dziale twórczość do SPD

                            a i tak pewnie maggyk to wytnie

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Sorry, Josefik, ale to nie jest kabaret, niestety.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • josefik
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 386

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                Sorry, Josefik, ale to nie jest kabaret, niestety.
                                to zależy od punktu patrzenia Marusiu
                                z prawa, lewa, środka czy z boku.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎