Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Tak Seta, mijałeś się z prawdą mając na celu hiperbolizacją wypowiedzi Andrzeja i przedstawienie ich w takim świetle w jakim Ty sobie tego życzysz. Ale nie mam czasu ani ochoty być wciągany w tą gierkę. Widzę, że jesteś wyjątkowo cięty na Andrzeja i nie odpuścisz.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Pytanie: czy w jakimś innym kraju np. Niemczech umieszcza się informację, że piwo jest niepasteryzowane?

      Czy to tylko taki polski folklor?

      abernacka powinien wiedzieć.
      Na czeskich Svijanach jest napis Bez Pasterizace, a na Krakonoszu, który też jest niepasteryzowany nie ma.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak Seta, mijałeś się z prawdą mając na celu hiperbolizacją wypowiedzi Andrzeja i przedstawienie ich w takim świetle w jakim Ty sobie tego życzysz. Ale nie mam czasu ani ochoty być wciągany w tą gierkę. Widzę, że jesteś wyjątkowo cięty na Andrzeja i nie odpuścisz.
        To Pan Andrzej był cięty na mnie (co zaznaczyłem). Hiperbolizacją chcę tylko zauważyć, że światło, w którym Wy stawiacie Pana Andrzeja to nie jedyny możliwy punkt widzenia.
        Dużo zmieniło się od czasów powstawania browar.biz.
        Last edited by Seta; 11-03-2010, 10:37. Powód: cyt
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Na czeskich Svijanach jest napis Bez Pasterizace, a na Krakonoszu, który też jest niepasteryzowany nie ma.
          No własnie, na niemieckich sobie nie przypominam.

          Może najlepiej zlikwidować pojęcie niepasteryzowane i bedzie po sprawie. Nie widzę sensu byc mądrzejszym od Niemców w tej kwestii.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Setę można puścić mimo uszu, to zresztą najlepsza metoda, ale pana, panie Marku nie rozumiem. Ja rozumiem, że mogliście się poczuć dotknięci sugestią, że pasteryzujecie piwo, podczas gdy tego nie robicie. Wystarczyło moim zdaniem napisać, że oświadczacie, że tego piwa nie pasteryzujecie i domagacie się, żeby Andrzej Sadownik to potwierdził lub obalił to twierdzenie jeśli ma dowody. Bylibyście wygrani. A tak to wdajecie się w jakieś niepoważne teorie spiskowe, jakieś przepychanki, które naprawdę nie służą wizerunkowi browaru.

            PS: strasznie nerwowo reaguje pan na jakiekolwiek opinie o Ciechanie (choć akurat Czes napisał ogólnie). Pan wie co mam na myśli.
            Niestety przychylam się do tej opinii.
            Zarzuty dotyczące "piątej kolumny"... przypominają historyczne pogadanki o Hupce i Czai.
            Szkoda, że wysuwane są przez osobę, która aspiruje /i są to aspiracje uprawnione/ do roli lidera wśród niezależnego piwowarstwa w Polsce.

            Czy nie byłoby lepiej, zamiast atakować się tu, pewne stowarzyszenie i grupa browarów z nim związanych wydało oświadczenie, że potępiają praktyki czarnkowskie, że dokładają starań... itd.?

            To chyba byłoby bardziej profesjonalne?

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              Ponieważ odpowiedzi się chyba nie doczekam - mała podpowiedź. Poniżej streszczenie WSZYSTKICH postów na browar.biz napisanych przez tą osobę w ciągu roku. Oczywiście zestawienie subiektywne, uproszczone - jeśli coś źle zrozumiałem - prostujcie (wystarczy kliknąć na nazwą użytkownika i wybrać "Pokaż wszystkie posty".
              Jeśli kogoś obraziłem - przepraszam.

              8.V.2009. Grupa Zywiec jest super, Barrow to równy chłop, będziemy warzyć grand czempiona
              24.V. Pozdro dla Crizza (akurat popieram )
              ...
              Mam wrażenie, Seta, że kontynuujesz spór z Czesem dotyczący stowarzyszenia. Wystarczy przeczytać wątek: Zakładamy stowarzyszenie. Nie Ty jeden byłeś temu przeciwny, głównie ze względu na sponsoring GŻ. Ale wyrażałeś swój sprzeciw bardzo dosadnie. Jeśli się nie mylę, to Czes proponował Ci nawet stanowisko szefa Komisji Rewizyjnej. Czy Czes napisał gdzieś, że "Grupa Żywiec jest super", czy to tylko Twój punkt widzenia?

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Dobra wycofuję się. Widzę, że wszyscy macie wyrobiony swój własny pogląd i nie jest zgodny z moim.
                Przepraszam. Mój błąd.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Hiperbolizacją chcę tylko zauważyć, że światło, w którym Wy stawiacie Pana Andrzeja to nie jedyny możliwy punkt widzenia.
                  .
                  Jednakowoż azaliż obawiam się, że nie każdy załapie. Proponuję żebyś trochę mniej emocjonalnie podchodził do sprawy

                  Kurcze, nie wiedziałam, że tylko premiumy mają opcję podglądu postów użytkowników, a to taka przydatna funkcja!
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zarzuty dotyczące "piątej kolumny"... przypominają historyczne pogadanki o Hupce i Czai.
                    Szkoda, że wysuwane są przez osobę, która aspiruje /i są to aspiracje uprawnione/ do roli lidera wśród niezależnego piwowarstwa w Polsce.
                    To była tzw. "pęknięta żyłka". Coś jak u Czesa kilka dni temu. Widocznie taki okres, przesilenie wiosenne
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kurcze, nie wiedziałam, że tylko premiumy mają opcję podglądu postów użytkowników, a to taka przydatna funkcja!
                      Ale chyba tak nie jest, bo ja od niedawna jestem zielony, a wcześniej z tej funkcji korzystałem.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jednakowoż azaliż obawiam się, że nie każdy załapie.
                        Pozwólże, że ci objaśnię. Właśnie na naszych oczach następuje podział na genetycznych piwowarów/piwoszy i całą resztę.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale chyba tak nie jest, bo ja od niedawna jestem zielony, a wcześniej z tej funkcji korzystałem.
                          Gdyby tak nie było to bym nie napisał, wcześniej nie sprawdzając co chce seta wcisnąć innym jako prawdę objawioną.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            I po co kręcisz? Tylko zieloni mają taką możliwość.

                            Więc nie każdy może sprawdzić twoje insynuacje.
                            I tu się Jacer mylisz. Każdy zalogowany ma taką możliwość.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kurcze, nie wiedziałam, że tylko premiumy mają opcję podglądu postów użytkowników, a to taka przydatna funkcja!
                              Chyba jednak nie tylko. Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, ale chyba wystarczy wejść w profil użytkownika i kliknąć "przeglądaj" obok "Wypitych piw".

                              A w sprawie zasadniczej.
                              Możliwości są dwie: albo Czes zwariował, albo ma poważne dowody na poparcie swojej tezy. W możliwość pierwszą nie za bardzo wierzę, bo choć parokrotnie zdarzało mu się zwerbalizować swoje myśli w sposób wyrażający trochę do życzenia (vide casus pewnej jurorki w Żywcu), to jednak posiada zbyt dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną, żeby wyciągać takie teorie z kapelusza, a na dodatek ubierać je w płaszczyk teorii spiskowej.
                              Ponadto zgadzam się z obserwacją, że żadnego browaru poza Czarnkowem Czes nie zaatakował bezpośrednio. Pan Jakubiak istotnie reaguje zbyt emocjonalnie, bo jeśli nie ma nic na sumieniu, nie powinien w ogóle wdawać się w tę polemikę.
                              Cóż, poczekajmy do posiedzenia Komisji Etyki. Mam nadzieję, że Czes dobrze uargumentuje swoja tezę, bo sam nie lubię być oszukiwany. Wprawdzie, podobnie jak Kopyr, uważam ze nie powinno się mitologizować piw niepasteryzowanych, bo dobre pasteryzowane będzie lepsze od niedobrego niepasteryzowanego, ale kłamstwa na etykietach są żałosne. Na Czarnków nie głosowałem w plebiscycie po części z tego powodu, ale również dlatego, że po prostu inne piwa były dla mnie lepsze..

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                I tu się Jacer mylisz. Każdy zalogowany ma taką możliwość.
                                No popatrz, rano jak kliknąłem na nicka, to pokazywało mi profil a tam tylko opcja o pokazaniu założonych tematów.

                                P.S. browar. biz chodzi mi już normalnie.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎