Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Dualizm w percepcji jest w tym temacie zatrważający, tak szczerze.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
      To w takim razie nie ma się chyba co obrażać, że Czes wyraził zdanie jakie prezentuje (przynajmniej wynika to z mojej wiedzy) część (nie taka znowu mała) opinii publicznej.
      Nie chodzi o obrażanie się, nie jesteśmy w przedszkolu (przynajmniej większość z nas) tylko o zdecydowanie się, czy chce się łączyć ludzi, czy dzielić, bo u Czesa wychodzi, że to drugie. Jeśli tak jest, to przyjmuję do wiadomości, tylko wydawało mi się, że tak nie jest. No ale fakty mówią same za siebie, niestety.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Gwoli ścisłości, to PSPD.
        To prawie jak PZPR
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
          To prawie jak PZPR
          Prawie jak PZPN?
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Czes
            PremiumUżytkownik
            • 06-2001
            • 752

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
            Dzięki Seta teraz jestem świadom "piątej kolumny".
            Wobec pojawienia się w wątku tzw. spiskowej teorii dziejów, chce zwrócić uwagę, że sprawą rzekomej niepasteryzacji piw zajmuję się już od kilku lat - stąd tytuł wątku "Okresowa..."
            Na przełomie 2004/5 roku wykryłem oszustwo w tym względzie browaru Lwówek Śląski (wtedy pod Wolfgangiem Bauerem), na początku 2008 roku browaru Grudziądz, a obecny przypadek Czarnkowa jest trzecim w łonie SRBP. Tym większe moje rozgoryczenie.
            Pisałem wówczas o tych przypadkach w browar.biz, więc może zdolny archiwista Seta zechce odszukać i wskazać czytelnikom te wiadomości.

            Nie jestem też pieszczochem Grupy Żywiec, w każdym razie nie całej
            W 2006 roku jako przedstawiciel SRBP do Komisji ds Kodeksu Reklamowego Browarów Polskich, z własnej inicjatywy postawiłem tam wniosek o zbadanie zgodności z kodeksem słynnej dzisiaj reklamy piwa Warka z udziałem Jerzego Dudka. Po kilku miesiącach rozpatrywania, angażowaniu kancelarii prawnej i różnych ważnych figur, wniosek ostatecznie przepadł większością głosów. W proteście odszedłem z tej komisji, tak jak i przedstawiciel Browaru Belgia, a sama komisja wkrótce potem przestała istnieć.
            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Jednakże osoby opiniotwórcze jeśli wypowiadają się to liczą się z tymi wypowiedziami inni ludzie. "O, Czes napisał, że browar.biz jest chory - to pewnie coś w tym jest". Potem oczywiście - jak to MarekJ napisał - plotka dostaje własnych nóg, zmienia się i ewoluuje.

              ....
              Myślę, że większości z nas jest wiadome, że plebiscyt browar.biz działa na zasadzie podobnej jak to okresliła Beata Tyszkiewicz podczas "Tańca z gwiazdami" - głosowanie odbywa się ze wzgledu na czyjas popularność a nie jak Kto tańczy. Czyli głosujemy jak kto uważa.

              Czes moim zdaniem uważa, że jeżeli któremuś z browarów udowodniono oszustwo to tenże nie powinien otrzymać prestizowego tytułu. Jednak wg. zasady przytoczonej powyżej, znajduha się ludzie, którzy głosowali na ten czy ów browar to już uch sprawa.
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                Myślę, że większości z nas jest wiadome, że plebiscyt browar.biz działa na zasadzie podobnej jak to okresliła Beata Tyszkiewicz podczas "Tańca z gwiazdami" - głosowanie odbywa się ze wzgledu na czyjas popularność a nie jak Kto tańczy.
                Raczej jest to wypadkowa tych dwóch aspektów, inaczej wynik plebiscytu odzwierciedlałby wyniki sprzedaży - czyli rok w rok wygrywałoby Tyskie.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23806

                  Kontrowersją by było, gdyby zwyciężyło Noteckie Niepasteryzowane. Zwyciężyło natomiast Noteckie. Bez adnotacji Pasteryzowane/Niepasteryzowane. Mam nadzieję, że wybierający "głosują jak uważają" czyli kierują się przede wszystkim smakiem i to właśnie swoim smakiem. Nie podoba mi się oczywiście kłamstwo na etykiecie. W Plebiscycie jednak ciągle chodzi o wybór piwa które najlepiej smakuje.

                  Krzysztofie - że niby Noteckie czy Konstancin biją rekordy popularności? Dobre
                  Last edited by ART; 16-03-2010, 11:51. Powód: lżenie :D
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Mikko
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 583

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                    Myślę, że większości z nas jest wiadome, że plebiscyt browar.biz działa na zasadzie podobnej jak to okresliła Beata Tyszkiewicz podczas "Tańca z gwiazdami" - głosowanie odbywa się ze wzgledu na czyjas popularność a nie jak Kto tańczy. Czyli głosujemy jak kto uważa.
                    Pisanie takich tekstów obraża większość forumowiczów. To nie plebiscyt na onet.pl gdzie wybierali by ludzie faktycznie najpopularniejsze marki (taki np. Janów Lubelski jest zajebiście popularny ).

                    Może inaczej - np. Honda Civic dalej będzie moim ulubionym samochodem nawet jak producent w reklamie powie że to najszybszy samochód świata a wiadomo że nie jest. Jeśli producent skłamał to może za to odpowiedzieć i zdjąć reklamę ale to nie znaczy że ludzie przestaną ten samochód kupować.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Krzysztof ma na pewno nieco racji - to podobnie jak system reputacji na p.org - część punktów jest uzyskiwana za pomoc i dzielenie się wiedzą, ale spora część to punkty typu "lubię cię, to masz punkt u mnie". Żaden system nie jest wolny od błędów.

                      W przypadku Noteckiego (którego nigdy nie lubiłam i na niego nie głosowałam, ale nie ze względu na etykiety, tylko ze względu na smak) akurat mechanizm "pośmiertnego uhonorowania" też się niektórym włączył. Co nie zmienia faktu, że najistotniejsza jest tu wypowiedź Arta, że w plebiscycie nie było podziału na pasteryzowane/niepasteryzowane.
                      Last edited by Marusia; 16-03-2010, 09:19.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie podoba mi się oczywiście lżenie na etykiecie.
                        Oczywiście mnie też się nie podoba, na szczęście jeszcze nigdy się z nim nie spotkałem. A czy przypadkiem nie miałeś na myśli łgania na etykiecie?
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kontrowersją by było, gdyby zwyciężyło Noteckie Niepasteryzowane. Zwyciężyło natomiast Noteckie. Bez adnotacji Pasteryzowane/Niepasteryzowane. Mam nadzieję, że wybierający "głosują jak uważają" czyli kierują się przede wszystkim smakiem i to właśnie swoim smakiem. Nie podoba mi się oczywiście lżenie na etykiecie. W Plebiscycie jednak ciągle chodzi o wybór piwa które najlepiej smakuje.

                          Krzysztofie - że niby Noteckie czy Konstancin biją rekordy popularności? Dobre
                          Miałem na myśli popularność wsród głosujących.
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Krzysztof ma na pewno nieco racji - to podobnie jak system reputacji na p.org - część punktów jest uzyskiwana za pomoc i dzielenie się wiedzą, ale spora część to punkty typu "lubię cię, to masz punkt u mnie". Żaden system nie jest wolny od błędów.

                            W przypadku Noteckiego (którego nigdy nie lubiłam i na niego nie głosowałam, ale nie ze względu na etykiety, tylko ze względu na smak) akurat mechanizm "pośmiertnego uhonorowania" też się niektórym włączył. Co nie zmienia faktu, że najistotniejsza jest tu wypowiedź Arta, że w plebiscycie nie było podziału na pasteryzowane/niepasteryzowane.
                            Wiadomo, że nie ma systemu bez wad.

                            Akcja "ratujmy czarnków" spowodowała wzrost popularności.
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23806

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Oczywiście mnie też się nie podoba, na szczęście jeszcze nigdy się z nim nie spotkałem. A czy przypadkiem nie miałeś na myśli łgania na etykiecie?
                              Jakoś mi się pozajączkowało o tej wczesnej porze.
                              Last edited by ART; 16-03-2010, 11:58.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                                Pisanie takich tekstów obraża większość forumowiczów. To nie plebiscyt na onet.pl gdzie wybierali by ludzie faktycznie najpopularniejsze marki (taki np. Janów Lubelski jest zajebiście popularny ).

                                Może inaczej - np. Honda Civic dalej będzie moim ulubionym samochodem nawet jak producent w reklamie powie że to najszybszy samochód świata a wiadomo że nie jest. Jeśli producent skłamał to może za to odpowiedzieć i zdjąć reklamę ale to nie znaczy że ludzie przestaną ten samochód kupować.
                                Nie uważam, zeby to co napisałem miało kogoś obrazić. Napewno nie było to moją intencją.

                                Ja rozumiem, że są pewne sypatie choćby tzw. patriotyzm lokalny. Ludzie maja do tego prawo już.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎