Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Żeby pilnować obniżki akcyzy. To zresztą największe osiągnięcie SRBP.
    Skoro już wracamy do SRBP - w informacji od Prezesa Olkowskiego zabrakło mi danych o tym, ile browarów w ogóle stawiło się na spotkaniu - wiemy tylko, że nie stawił się Czarnków.

    Chyba ten temat trzeba będzie rozczłonkować
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Żeby pilnować obniżki akcyzy. To zresztą największe osiągnięcie SRBP.
      Czyli powinni zmienić nazwę, żeby do swego grona zaprosić koncerny, które w lobbingu są dużo skuteczniejsze i będzie lepszy efekt.

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Trzeba zrozumieć jedną rzecz. Ten znak byłby gwarancją dochowania określonych standardów, a nie oceną smaku. Od tego są konkursy i plebiscyty. Piwo niesmaczne może posiadać taki znak, a inne które może i smakuje lepiej, ale producent używa niedozwolonych dodatków znaku mieć nie może. To nie jest konkurs piękności, tylko raczej certyfikat TUV.

        Czyli wprowadzamy coś na kształt deklaracji składu? Dobrze rozumiem?
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
          Koszt kontroli zawsze obciąża firmę która się stara o certyfikat. Co więcej podmioty, które przyznają certyfikaty są z reguły dochodowe.

          FELER jest taki, że nie znamy odpowiedzi na pytanie - czy w Polsce jest zapotrzebowanie na takie certyfikaty.
          Jeżeli firmy przyznawające certyfikaty są dochodowe to strach pomysleć co sie stanie jak zechcą podnieść zysk...
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeżeli firmy przyznawające certyfikaty są dochodowe to strach pomysleć co sie stanie jak zechcą podnieść zysk...
            To wolny rynek. Płaci się za prestiż certyfikatu.
            Np. wybierając firmę, która wyda Ci certyfikat zgodności Twojego systemu zarządzania jakością z normą ISO 900x możesz:
            a) tanio kupić papier od firmy "Krzak-certyfikaty" i liczyć, że Twoi klienci tego nie zauważą;
            b) wydać ciężką kasę na np szwajcarski SGS licząc się z tym, że certyfikatu możesz po prostu nie dostać, ale podczas audytu dowiesz się sporo nt jak usprawnić swoją firmę, co prawdopodobnie przełoży ci się na zysk...
            Last edited by Seta; 29-03-2010, 20:12.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
              Czyli powinni zmienić nazwę, żeby do swego grona zaprosić koncerny, które w lobbingu są dużo skuteczniejsze i będzie lepszy efekt.
              Zalecam przejrzenie rozporządzenia o "ulgach" w akcyzie. Po lekturze takowego zakładam ze zmienisz zdanie.
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • Krzysztof
                Senior
                • 04-2001
                • 1689

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                To wolny rynek. Np. wybierając firmę, która wyda Ci certyfikat zgodności Twojego systemu zarządzania jakością z normą ISO 900x możesz
                a) tanio kupić papier od firmy "Krzak-certyfikaty" i liczyć, że Twoi klienci tego nie zauważą.
                b) wydać ciężką kasę na np szwajcarski SGS licząc się z tym, że certyfikatu możesz po prostu nie dostać, ale podczas audytu dowiesz się sporo nt jak usprawnić swoją firmę, co prawdopodobnie przełoży ci się na zysk...
                Nie uważam ze ktoś tutaj mówił o otrzymywaniu certyfikatu utrzymania jakości np 900x.
                Last edited by Krzysztof; 29-03-2010, 20:14.
                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                www.twojmalybrowar.pl

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zalecam przejrzenie rozporządzenia o "ulgach" w akcyzie. Po lekturze takowego zakładam ze zmienisz zdanie.
                  No dobrze, masz rację, ale nie uważasz , że działalność Stowarzyszenia Browarów Regionalnych ograniczająca się tylko do pilnowania akcyzy, to za mało ? Przecież takie stowarzyszenie powinno działać we wszystkich możliwych kierunkach i podejmować wszystkie możliwe przedsięwzięcia na rzecz browarów regionalnych zrzeszonych.

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    A skąd mnie to wiedzieć - chemikiem nie jestem. temat wymaga ogólnie pogłębienia w zakresie, na co zwracać uwagę.



                    Moim zdaniem napisałam już co będzie. Podmiot powiązany traci wiarygodność w takich sprawach.



                    Nie wystarczy, bo to nie ma być konkurs, tylko odznaczenie poparte analizami.
                    To ważna informacja.

                    napisałaś:
                    " Cytat:
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                    Jak to co - czy jest to filtracja wyjaławiająca, czy nie. Jak wyjaławiająca to takie piwo czym się różni od pasteryzowanego? Chyba już niczym.
                    ...... "

                    A może jednak sie czymś rózni?
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23806

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy twoim zdaniem jeżeli rekomendacja będzie dotyczyła np. Ciechana (przepraszam za przykład zainteresowanych) to będzie to podejrzane?
                      W przypadku Bierhalle to by było dopiero podejrzane
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie uważam ze ktoś tutaj mówił o otrzymywaniu certyfikatu utrzymania jakości np 900x.
                        To był przykład w odpowiedzi na Twoje zdziwienie(?), że firmy przyznające certyfikat mogą być dochodowe.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Problem to raczej polega na tym, że gdy dostanie "medal" Brackie, czy inny wypust browarów Heńka, to zaraz będzie zarzut o stronniczość, choćby nawet niesłuszny.
                          Czy mam rozumieć że nie szukamy smacznego piwa ale piwa nie produkowanego w np. GŻ?
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                            To był przykład w odpowiedzi na Twoje zdziwienie(?), że firmy przyznające certyfikat mogą być dochodowe.
                            Otóż drogi kolego pisałeś o kosztach kontroli nie audytu. Róznica jest znaczna. Zachecam do zajrzenia do literatury.


                            Ni chodzi o koszt analiz....

                            Analiza to papier...., który
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10838

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy mam rozumieć że nie szukamy smacznego piwa ale piwa nie produkowanego w np. GŻ?
                              A czemu by nie! Trzeba wspierać przedewszystkim małych bo w nich tkwi piękno.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10838

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy mam rozumieć że nie szukamy smacznego piwa ale piwa nie produkowanego w np. GŻ?
                                Smaczne piwo i GŻ? Wolne żarty!
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎