Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovar Vyškov kończy działalność.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Pivovar Vyškov kończy działalność.

    Dzisiaj rada nadzorcza państwowej spółki- Jihomoravske Pivovary, na walnym zgromadzeniu, podjęła decyzję o zakończeniu działalności browaru.
    Częste zmiany na stanowiskach menedżerskich nic nie dały, a wynik finansowy ''leciał'' w dół.
    Do końca czerwca, zostaną zwolnieni pracownicy browaru.
    Co ciekawe, ta decyzja została podjęta na dwa dni przed hucznymi obchodami 330 rocznicy założenia browaru, która 29.05 będzie miała miejsce na terenie browaru.
    Mają być z kija wszystkie 8 rodzajów piw z Vyškova , + 12* kvasnicova, specjalnie uwarzona na tą okoliczność...



    Nie będę ukrywał, że bardzo mi będzie brakować piwa z pivovaru Vyškov
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Te piwa, które miałem okazję próbować z tego browaru w ogóle mnie nie zachwyciły, ale zawsze to przykra wiadomość.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Nieczęsto odwiedzam browary ale z moich statystyk wychodzi, że w około rok po mojej wizycie pada 25 % odwiedzanych browarów
      I nie zdążę się już napić Jubilera. Choć zgoda z kopyrem, że to nie tak wielka pewnie strata.

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #4
        każdego browaru szkoda, ale ten zapadł mi w pamięć jako najgorszy z czeskich - większość piw, które próbowałem miała ewidentne wady smakowe - kwaśnie, cierpkie, maślane
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Choć zgoda z kopyrem, że to nie tak wielka pewnie strata.
          Oj, ostatnio to byście się obaj zdziwili po degustacji wyrobów p.Kaprala. Ale myślę, że ten upadek spowodowała przede wszystkim niejasna sytuacja majątkowa, a konkretnie roszczenia restytucyjne jakiejś instytucji kościelnej , wobec których żaden potencjalny nabywca z p.Fuskiem włącznie nie był zainteresowany obiektem.
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • Horse1963
            Senior
            • 06-2009
            • 547

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Nieczęsto odwiedzam browary ale z moich statystyk wychodzi, że w około rok po mojej wizycie pada 25 % odwiedzanych browarów
            Powinieneś przestać odwiedzać browary

            Ale wskazane byłyby Twoje wizyty w browarach wielkiej trójki. I to wielokrotne. Po Twojej 4 wizycie (statystycznie) powiny upaść wszystkie wielkie browary przemysłowe.

            Jakaś zrzuta na paliwo, bilety.....

            Comment

            • lisiewski
              Senior
              • 12-2009
              • 459

              #7
              Ja się chętnie dorzucę! Kierunek Tychy!

              Comment

              • rohozecky
                PremiumUżytkownik
                • 11-2008
                • 1837

                #8
                Proponuję interes : mogę robić za Twojego szofera. Jeżeli po Twojej wizycie takie np. Tychy padną - nie ponosisz kosztów
                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                Comment

                • bastion
                  PremiumUżytkownik
                  • 10-2006
                  • 1123

                  #9
                  Piwa z tego browaru pite przeze mnie w przeciągu prawie 15 lat, jak to często bywa w małych browarach, były różne.
                  Raz lepsze raz gorsze, ale ostatnio mi smakowały, natomiast General jak dla mnie był wybitny.
                  To moja najlepsza czeska 14* -ka ostatnich lat.
                  Inna sprawa że mały browar który ma stale w asortymencie 8 rodzajów piw, jak na warunki czeskie nie jest (był) zbyt powszechny.

                  Mam cichą nadzieje, że koledzy którzy jutro pojadą na stype browaru, bo jakże inaczej można odebrać te uroczystości 330 lecia, przywiozą mi coś ''ku pamięci''.

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja się chętnie dorzucę! Kierunek Tychy!
                    I Białystok !!! Żubr jest paskudny Co prawda ostatnio piłem w X. 2009 i był tragiczny (dostałem od syna 2 butelki na urodziny )

                    Cholera..... chyba nawet mógłbym Ci załatwic 4 wejścia jednego dnia. A i ciekawe piwko byś u mnie wypił (oczywiście poza Żubrem )
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                      I Białystok !!! Żubr jest paskudny Co prawda ostatnio piłem w X. 2009 i był tragiczny (dostałem od syna 2 butelki na urodziny )
                      No jak Ty syna wychowujesz??
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        No jak Ty syna wychowujesz??
                        Stwierdził że i tak nic czego jeszcze nie piłem, nie jest w stanie mi kupic. A takiego piwa w domu jeszcze nie widział. Próbowalismy wypic razem. Nie dało rady.... zlew
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          W ostatni piękny "łikend" odwiedziłem Grybów i nieopatrznie w drodze powrotnej Szczyrzyc. Mam nadzieję, że fatum nie dotyczy minibrowarów?

                          A w najbliższych tygodniach wybieram się raczej do Żywca niż Tychów

                          Comment

                          • bastion
                            PremiumUżytkownik
                            • 10-2006
                            • 1123

                            #14
                            Mnie Twoje doświadczenia z browarami, przypominają moje z koncertami.
                            Byłem na koncertach: Budgie w 1982 r. i zaraz się rozpadli, UFO w 1983 i to samo (całe szczęście później się reaktywowali), Accept odszedł Udo, Marillion odszedł Fish, Deep Purple, na tej samej trasie odszedł Ritchie... Profilaktycznie już nie chodzę na koncerty..

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
                              Profilaktycznie już nie chodzę na koncerty..
                              I pewnie nic się od tego czasu nie rozpadło
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎