Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chcę otworzyć Browar restauracyjny w Opolu.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • StateMint
    Junior
    • 06-2010
    • 3

    Chcę otworzyć Browar restauracyjny w Opolu.

    Witam, w przyszłym roku chciałbym wraz kolegą otworzyć w Opolu Browar Restauracyjny. Od kilku dni szukam informacji na ten temat ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć np. kosztów sprzętu czy też innych informacji. Na lokal przewidujemy ok. 200 - 300 m2. Interesuje mnie wszystko, od kupna sprzętu po samą produkcję. Pozatym lokal z samym browarem czy też browarem i posiłkami? Proszę o opinie i pomoc, najważniejszy jest sprzęt i koszta poniesione na otworzenie takiego lokalu. Niestety do tej pory trafiałem tylko na tematy z przed kilku a nawet kilkunastu lat.

    Pozdrawiam i czekam na pomoc S_M
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Zobacz między innymi tu:

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Zobacz też tu http://www.minibrowar.pl/
      oraz tu http://www.minibrowary.pl/
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #4
        lub i www.gastrostyl.pl
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Wspieramy Cię.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Polecam też (jeżeli nie pogłębioną studiami) to chociaż liźnięcie tematu w necie jeżeli chodzi o tworzenie biznesplanu. Polecam odwiedzić sanepid i urząd skarbowy/celny w celu dowiedzenia się jak będzie z opłatami akcyzowymi, skłądem podatkowym oraz jakie warunki musicie spełnić.
            Jak już to będziesz wiedział, znajdź odpowiedni lokal, ustal warunki wynajmu/kupna. Na stronach producentów masz sprzęty i surowce (znajdziesz w necie).
            Policz na końcu to wszystko i wróć do nas z konkretną informacją co dalej
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Tomasz_FK
              Senior
              • 10-2003
              • 221

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StateMint Wyświetlenie odpowiedzi
              Od kilku dni szukam informacji na ten temat ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć np. kosztów sprzętu czy też innych informacji.
              Proszę: TVN24 Firma: Browar restauracyjny

              I trzymam kciuki.
              Tomasz
              "Sleeping makes me hungry. And eating makes me sleepy. Life is good." Garfield, 11 lipca 1991 r.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #8
                Przy czym wybierając minibrowary.pl można na nich zrzucić trochę tej roboty papierkowo-biurokratycznej. Za to wybierając sprzęt czeski możemy chyba sporo zaoszczędzić. Ale to tylko moje gdybanie. Jeden z forumowiczów to nawet taki sprzęt próbuje budować w Chinach za jeszcze mniejsze pieniądze.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • zgroza
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 3597

                  #9
                  jest to dział w którym możesz powymieniac się doświadczeniami i pomysłami związanymi z "domowym" warzeniem piwa. Poddziały: Surowce | Sprzęt | Twoje warzenie | Kołyska | Targowisko | Sklep dla Piwowarów

                  Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

                  Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                  Nie zrażaj się datami pierwszych postów
                  Daj znać, jak będziesz zatrudniał
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #10
                    O tu do Chin namiary:http://browar.biz/forum/showthread.php?t=78933
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • StateMint
                      Junior
                      • 06-2010
                      • 3

                      #11
                      Dziękuję wszystkim za pomoc, już troszku więcej na temat zdobyłem informacji i pomysł wydaje się coraz to bardziej realny Jak macie jakieś sugestie odnośnie wyglądu, co powinno być czego nie powinno, muzyka itp to piszcie jakie są wasze oczekiwania odnośnie takiego lokalu. Pozdrawiam Jaro

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StateMint Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dziękuję wszystkim za pomoc, już troszku więcej na temat zdobyłem informacji i pomysł wydaje się coraz to bardziej realny Jak macie jakieś sugestie odnośnie wyglądu, co powinno być czego nie powinno, muzyka itp to piszcie jakie są wasze oczekiwania odnośnie takiego lokalu. Pozdrawiam Jaro
                        Ty się nas nie pytaj jaka ma być muzyka, tylko jakie ma być piwo. Na tym się znamy, a nie na dekoracji wnętrz.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ty się nas nie pytaj jaka ma być muzyka, tylko jakie ma być piwo. Na tym się znamy, a nie na dekoracji wnętrz.
                          Wędzonka! Wędzonka! Wędzonka!
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wędzonka! Wędzonka! Wędzonka!
                            Ja bym nie był aż tak radykalny, przynajmniej nie na początku, ale proponowałbym: stout, witbier lub IPA.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • diebels
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 170

                              #15
                              Trzymamy kciuki

                              Koszt na pewno od 300 000 PLN (czeski ) do 300 000 Euro jeśli na niemieckim . przy wybiciu do 10 hl to może się zwrócić i z 15 lat. . Robiłem taką kalkulacje kiedyś na takie wybicie. Chyba że większe np.50 hl.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎