Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PINTA warzy!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baniol
    Junior
    • 03-2012
    • 22

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GRNDpa Wyświetlenie odpowiedzi
    Podejrzewam, że się nam najnormalniej w świecie dupa wyzłociła. Jak Atak wchodził na rynek to był hit. Piwo zupełnie inne niż te wcześniej dostępne na rynku (ok. kto warzył w domu, czy wykosztował się na zagramaniczne aipy mógł być przyzwyczajony). Z czasem jednak pojawił się taki Jacek Wioślarz, Singiel Sakson z pomorza, Rekin, Czerwoniec z miasta polskiej winorośli i najnormalniej w świecie Atak odbiera się również przez pryzmat tych innych piw. Mocno karmelowy to on było od początku, za to jego następcy tego karmelu mają mniej i przez to wydają się (przynajmniej mi) bardziej "chmielowi".
    Lekarstwem na to mógłby być na przykład jakiś kosmicznie nachmielony hamerykancki pils... chociaż słyszałem zdanie, że Pinta bez dużej ilości karmelowych to raczej nie warzy

    P.s. Na podobnej zasadzie całkowicie nie urwała mi dupy Hardcore IPA na urodzinach ZUPy. (Zaraz będzie wieszanie psów i ciskanie kamieniami, bo to przecież inny styl i w ogóle... ale jak ma zachwycać, kiedy (już) nie zachwyca?)
    Nic się nie wyzłociło. Kupiłem 10 butelek Ataku (bo zawszę biorę go na zapas) i czuje poważny niesmak, gdyż był on dla mnie niczym lekarstwo, a tu nagle otwieram butelkę i nie czuję tego nachmielenia jak kiedyś, smak odmienny, wodnisty. Jakby mu jaja podle urżnięto.
    Nie mam pretensji do Załogi PINTY, ale nie mniej jednak Atak wypada u mnie na aut.

    P.S. Co do Hardcore IPA to piłem ostatnio i jak dla mnie to urywa dupe razem z jajami.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Chmiel poleżał trochę w magazynie, to i mu się już atakować odechciało. Ot i pewnie cała tajemnica.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • ljan10
        Junior
        • 03-2012
        • 4

        Też muszę przyznać, że ostatnia butelka Ataku Chmielu, którą kupiłem okazała się kiepska. Nie czuć było już tego smaku. Może to wina przechowywania ? Nie wiem. W każdym razie zauważyłem, że cena za Atak spadła i jest 6 zł, a była 6,50 zł. Natomiast Imperium Atakuje kosztowało 7,40 zł, a teraz jest za 8,10 i w tym przypadku smakuje równie dobrze jak ostatnio czyli wyśmienicie (data do 15 lut 2013).

        Comment

        • kamcio1990
          Senior
          • 11-2010
          • 300

          Moim zdaniem nic złego z Atakiem nie dzieje, jedynie różnorodność zapachu trochę mniejsza, ale reszta OK!

          Comment

          • crocco
            Senior
            • 12-2010
            • 590

            A ja z zapytaniem: kiedy wreszcie Angielskie Śniadanie w butelkach?

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              Jak donosi b-b powinno być w tym tygodniu
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kamcio1990 Wyświetlenie odpowiedzi
                Moim zdaniem nic złego z Atakiem nie dzieje, jedynie różnorodność zapachu trochę mniejsza, ale reszta OK!
                A smak to co? Tam też pusto się robi
                Ale nic to, poczekamy na chmiele zza wielkiej wody
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Zdrój
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 284

                  Dyniamit !

                  Nadchodzi PINTA Dyniamit – szaleństwo w kolorze ciemnej pomarańczy - sezonowe piwo w stylu Pumpkin Ale

                  Próbowałeś już wszystkiego ? Nasz Dyniamit przemebluje Twoje doświadczenia ! Sezonowa, jesienno-zimowa dyniowa PINTA to nasza autorska interpretacja amerykańskiej specjalności w stylu Pumpkin Ale. PINTA Dyniamit warzona z dużym dodatkiem pieczonej dyni, intensywnie ale naturalnie aromatyzowana cynamonem, goździkami i imbirem. Fermentowana drożdżami Safbrew T-58.

                  Premiera w wersji beczkowej 27 października - szczegóły wkrótce. Butelka w listopadzie.


                  P.S.
                  A baklazanek mam nadzieje nie obrazi się na skrzynkę Dyniamitu z dostawą do domu
                  Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                  Attached Files
                  Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Świetny projekt, doskonale wykorzystuje obecną "kreskę" Pinty, która na pozostałych etykietach jest jakaś taka bezzębna.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      Ech, mogło się nazywać "Dyniameet", albo - dla żą - "Dyniameat"

                      Comment

                      • volodos
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 717

                        Polglish to zrozumieją wykształciuchy. "Dyniamit" dla masowego odbiorcy chyba jednak bardziej pasuje.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Miałem na myśli to, że to takie "hamerykanskie" piwo jest... Wiesz, helołin i te sprawy

                          Comment

                          • Els
                            Senior
                            • 12-2011
                            • 113

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nadchodzi PINTA Dyniamit – szaleństwo w kolorze ciemnej pomarańczy - sezonowe piwo w stylu Pumpkin Ale
                            Prawie jak Dynamind

                            Dynamind, we, can't, skate, Bolec, hc, polska, muzyka, klasyk, rapcore




                            Ze też nie wpadłam na tą nazwę.

                            A piwa nie mogę się doczekać.
                            https://www.facebook.com/kufleikapsle

                            Comment

                            • crocco
                              Senior
                              • 12-2010
                              • 590

                              Mam nadzieję,że w jednym terminie będzie też w butelkach.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crocco Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mam nadzieję,że w jednym terminie będzie też w butelkach.
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
                                Premiera w wersji beczkowej 27 października - szczegóły wkrótce. Butelka w listopadzie.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎