Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PINTA warzy!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • purc
    Senior
    • 02-2009
    • 650

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
    Wystarczyło tylko słowo "oczywiście" zamienić słowem "wydaje mi się".
    Na marginesie, to Piwnicy trochę rozlałem Ataku z kolejnych warek i nikt w ten sposób nie wyrażał swojego zdania na temat tego piwa.
    pozdrawiam Krzysztof
    (zdyskwalifikowany nadawca)
    Chodzi o piwo butelkowe /z beczki niestety już dawno nie było w Warszawie okazji/- opinię o zmianie zapachu i smaku podziela wielu piwoszy, z którymi rozmawiałem / a i na forum sa takie głosy/.
    pozdrawiam i życzę powrotu do amerykańskiej formy
    w końcu Pinta to nasz piwny Skarb Narodowy i musimy o niego dbać

    Comment

    • arturroxx
      Member
      • 10-2002
      • 94

      A ja pijam Atak Chmielu regularnie z kija w Omercie i nikt mi nie wmówi, że piwo trzyma poziom. Z warki na warkę jest coraz gorsze. Gdzie się podział ten aromat, ten charakterystyczny cytrusowo żywiczny chmiel, ta owocowo słodowa podbudowa. To co zostało to landrynkowa słodycz i ostra tępa goryczka.

      Comment

      • banita12
        Member
        • 10-2007
        • 65

        Chłopaki miejcie litość dla Pinty to wcale nie jest Ich wina, że atak chmielu jest teraz gorszy po prostu ostatnia warka warzona była z resztek amerykańskiego chmielu - to niestety nie ten aromat i smak co świeży chmiel. A na świeży musimy jeszcze trochę poczekać.

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          Fakt faktem, że ostatnimi czasy w Atak Chmielu już nie inwestuję - ciężko mi powiedzieć czy to wina coraz większej ilości ciekawych wynalazków na polskim rynku, czy spadku jakości AC, ale fakt pozostaje. Mi tam przykro nie jest jak sobie go popijam, chociaż też w zachwyt nie wpadam (a wpadałem). Jak widać po tym temacie, jest takich ludzi całkiem sporo.

          Swoją drogą jak to jest z tymi amerykańskimi chmielami? Są jakieś przerwy w dostawach? Bo takie coś sugerujecie, a się nie znam, więc pytam.

          Comment

          • longmen
            Member
            • 11-2011
            • 68

            hmmm...
            przyglądam się tym wypowiedziom od jakiegoś czasu, bo uważam się jeszcze za lamera piwnego i nieśmiałem się wypowiadać o takim dobru narodowym jak Atak Chmielu i dochodzę do wniosku, że to jednak nie moje przepalone kubki smakowe IPA'mi tylko coś jest na rzeczy, bo Atak nie smakuje mi tak jak kiedyś, ale obym się w w mym obłąkańczym umyśle mylił...
            Panowie z Pinty - Angielskie Śniadanie - wyśmienite - w poniedziałek wykupuję cały zapas ze sklepu (o ile jeszcze im coś zostało z dwóch skrzynek).

            Comment

            • TomX
              Senior
              • 09-2004
              • 1035

              "Atak" smakuje nam inaczej, bo się przyzwyczailiśmy... Za pierwszym razem to było takie WOW! co za smak, nigdy wcześniej czegoś takiego nie piłem! Teraz po n-tej butelce to już trochę spowszedniało, nie robi nam takiej rewolucji w ustach...

              Sam też już nie czuję tego zachwytu "Atakiem..." jak wcześniej, może rzeczywiście jakaś drobna różnica wynikająca z gorszej dostępności odpowiedniego chmielu jest na rzeczy, ale efekt "spowszednienia" na pewno ma tu też jakiś wpływ.
              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

              Comment

              • Zdrój
                Senior
                • 05-2001
                • 284

                Dyniamit! rozlany do beczek.

                Premiera PINTY Dyniamit - polskiego Pumpkin Ale odbędzie się w najbliższy weekend - głównie w sobotę, 27 października.

                Bielsko-Biała (Piwnica Zamkowa),
                Katowice (Biała Małpa),
                Kraków (Omerta),
                Łódź (Piwoteka Narodowa),
                Łódź (Eclipse Pub
                Milicz (Fama Klub)
                Poznań (Setka Pub)
                Poznań (Pub Amore del Tropico),
                Warszawa (Po Drugiej Stronie Lustra),
                Warszawa (Pub Gorączka Złota),
                Warszawa (Spiskowcy Rozkoszy),
                Wrocław (Czeski Raj).

                oraz 31 października we Wrocławiu (Zakład Usług Piwnych).

                P.S.

                Na fotce próbka pobrana podczas wczorajszego rozlewu do beczek.

                W październiku miałem okazję spróbować więcej niż 12 różnych Pumpkinów w ojczyźnie stylu. Większość jakie próbowałem była dość delikatna, jeśli nie rzec jałowa i przearomatyzowana, ale zdarzały się sztuki treściwe, smakowite i z charakterem, które mógł docenić nawet ktoś kto nie znosi przypraw w piwie. Myślę, że właśnie taki charakterny jest też nasz Dyniamit!
                Attached Files
                Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                Comment

                • dreads
                  Basowy
                  • 09-2009
                  • 520

                  Gdańskie (trójmiejskie)puby, jak widzę znów rzuciły się na beczkę...

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
                    Premiera PINTY Dyniamit - polskiego Pumpkin Ale odbędzie się w najbliższy weekend - głównie w sobotę, 27 października.

                    Warszawa (Po Drugiej Stronie Lustra),
                    Warszawa (Pub Gorączka Złota),
                    Warszawa (Spiskowcy Rozkoszy),
                    ...
                    W stolicy dzieje się jakaś rewolucja, na szczęście bezkrwawa, czegoś takiego wcześniej tu nie było. Jestem w szoku, w dodatku miłym.

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      Zbędny duplikat i ten post proszę usunąć.

                      Comment

                      • Piwoteka
                        Senior
                        • 04-2008
                        • 1209

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
                        Premiera PINTY Dyniamit - polskiego Pumpkin Ale odbędzie się w najbliższy weekend - głównie w sobotę, 27 października.

                        Warszawa (Po Drugiej Stronie Lustra),
                        Ten warszawski pub chwali się, że premiera u nich będzie już w piątek. To taki celowy zabieg z Waszej strony czy znowu ktoś wychodzi przed szereg?
                        Piwoteka
                        Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                        www.piwoteka.pl
                        Sklep Piwoteki na Facebooku
                        Piwoteka Narodowa na Facebooku
                        Piwoteka Narodowa na G+
                        Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                        Browar Piwoteka

                        Comment

                        • Zdrój
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 284

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ten warszawski pub chwali się, że premiera u nich będzie już w piątek. To taki celowy zabieg z Waszej strony czy znowu ktoś wychodzi przed szereg?
                          Nie, to nie jest celowy zabieg z naszej strony.
                          Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                            W stolicy dzieje się jakaś rewolucja
                            Oj dzieje, dzieje. Teraz już nikt nie zarzuci mi, że w Warszawie wcale źle nie jest.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Komar_Pafnucy
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 1114

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie, to nie jest celowy zabieg z naszej strony.
                              Byli proszeni o dotrzymanie daty premiery czy to przez hurtownie i nikt nic nie wie?

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Oj dzieje, dzieje. Teraz już nikt nie zarzuci mi, że w Warszawie wcale źle nie jest.
                              Ok, widzę co się teraz dzieje w Trójmieście. Wygrałeś.
                              Last edited by Komar_Pafnucy; 26-10-2012, 10:55.

                              Multitap Crawl
                              Multitap Crawl na Facebook

                              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                                Gdańskie (trójmiejskie)puby, jak widzę znów rzuciły się na beczkę...
                                Pozostaje chodzić od miejsca do miejsca i drążyć temat z wydrukowaną listą krajowych pubów, które mają jaja. No i zapraszać na browar.biz - niech czytają i się uczą.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎