Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa smakowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #61
    Znaczenie ma wg mnie przede wszystkim, co się do piwa dodaje: czy są to naturalne przyprawy (kolendra, imbir, skórka pomarańczowa...) lub świeże owoce, czy też syrop składający się z cukru, aromatu identycznego z naturalnym, sztucznych barwników i 4 konserwantów. Bo ten drugi przypadek to dla mnie nie jest piwo smakowe. Niemieckie prawo czystości to oczywiście daleko posunięta paranoja, ale piwo z "sokiem" już raczej nie zasługuje na miano piwa. A tak się u nas robi piwa smakowe.

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #62
      I tu chyba rodzi sie nastepny problem . Czy, gdy do zwykłego piwa dodamy soku , to jest piwem smakowym czy może przestaje byc piwem, a staje się napojem piwnym ?

      Comment

      • remfire
        Senior
        • 03-2004
        • 1334

        #63
        Zapomniałem dodać że sok jest naturalny - "babuni"

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23805

          #64
          I tu chyba rodzi sie nastepny problem . Czy, gdy do zwykłego piwa dodamy soku , to jest piwem smakowym czy może przestaje byc piwem, a staje się napojem piwnym ?
          Staje się wtedy zwykłym piwem z naturalnym sokiem "Babuni".
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            #65
            Chyba zależy też ile jest tego dodatku. Przecież dodatek może być w ilości szczątkowej i tylko wzbogacać smak, nie musi zdominować goryczki chmielu i posmaku zwykłego piwa.

            Comment

            • remfire
              Senior
              • 03-2004
              • 1334

              #66
              Co do proporcji zgadzam sie . Gdyby było odwrotnie to byłby sok z dodatkiem piwa...
              Wracając do piw smakowych. Czy dodatki smakowe typu cytryna , wiśnia, banan itp powodują że piwo przestaje byc piwem ? Uważam że jest to nadal piwo, a że z dodatkiem ... każdy ma swój gust. "Wynalazki" to określenie które mozna również zastosować do każdego drinka - a przeceż nikt sie nie kwestionuje ich obecności w restauracjach itp
              ( pozdrowienia dla Świdnicy . Z natury jednak jestm tolerancyjny , wiec nie mam nic przeciwko posiadaniu własnego zdania na kazdy temat, więc aby sobie wyrobic pogląd na ten temat próbowałem juz kilku róznych piw o czasami dziwnych smakach np bananowe. Nie powiem że wszystkimi byłem zachwycony , ale niektóre ( np cytrynowe ) doskonale gaszą pragnienie - są też swego rodzaju urozmaiceniem " piwnej diety "

              Comment

              • Grudek10
                Member
                • 08-2003
                • 59

                #67
                Większość piw smakowych powstaje poprzez dodanie "aromatów identycznych z naturalnymi" bądz też różnego rodzeju E-... (np. bananowe z Jabłonowa i ma chyba niewiele wspólnego z prawdziwymi owocami.
                Będąc przed kilku laty na Mazurach piłem piwo wiśniowe z Barczewa, które wg etykiety zawierało sok wiśniowy (chyba raczej nie syrop), ale z napojem od babuni miało raczej niewiele wspólnego...

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #68
                  To jest kwestia indywidualnego smaku i samego piwa teg co dodano i jak i w jaki sposób uwarzono, mi naprzykład angielskie piwo Banana Bread Beer bardzo smakowało, a takie Jabłonowskie bananowe juz nie.

                  Comment

                  • kolo79
                    Junior
                    • 02-2014
                    • 4

                    #69
                    Ja czesto jestem z kuplami u nas w Krakowie w CkBrowar i tu rzeczywiscie jesli chodzi o wybór piw to jest on znaczny. I w sumie fajnie, bo człowiek ma szanse posmakować tez najlepszych gatunków.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #70
                      Jak to znaczny? Pils, dunkel i pszenica chyba tylko?

                      Comment

                      • kolo79
                        Junior
                        • 02-2014
                        • 4

                        #71
                        E tam, wszystkie inne tez tam są, do tego jak ktoś lubi piwo smakowe to też własnie je tam znajdzie.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #72
                          Wszystkie inne tzn jakie?

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎