Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ceny piwa - piwo w cenie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    Na samym dobrym piwie nie uciągniesz
    To też, hipotetycznie, trzeba będzie zbratać się z koncernami.
    Nie rzucać potem gromów, sekciarze
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
      To też, hipotetycznie, trzeba będzie zbratać się z koncernami.
      Nie rzucać potem gromów, sekciarze
      Na koncernach tym bardziej nie uciągniesz. Jak pójdziesz do jakiegoś sieciowego sklepu, to dopiero Ci włosy na głowie staną dęba, jak porównasz z tym co Ci zaproponują hurtownie.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #18
        To taki trochę temat rzeka.
        Możemy sobie jedynie pogdybać.
        Jeżeli coraz więcej piw będzie pojawiać się w marketach to coraz mniej ich będzie w małych sklepach. Pytanie, czy piwa niepasteryzowane przetrwają na marketowych półkach?
        Tak jak już ktoś wcześniej zauważył, klient chce kupić najtaniej, sklep sprzedać najdrożej. I to jest zupełnie normalne.
        Co z małym sklepem? Albo się zamknie, albo zamieni piwo polskie na zagraniczne. I to dla świadomych piwoszy wyjdzie na dobre.

        Napisałem to trochę na swoim przykładzie
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Do dyczkina jeszcze jedna kwestia. W handlu detalicznym ważne są 3 rzeczy. Po pierwsze lokalizacja, po drugie lokalizacja i po trzecie też lokalizacja. A jak lokalizacja jest dobra, to jest tam już sklep.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #20
            Jak na razie do bardzo daleki jestem od zakładania sklepu, to bardziej projekcja zakamarków umysłu
            Dlatego czytam wątki sklepowe, genezę ich powstania i jak obecnie leci
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • arzy
              Senior
              • 06-2002
              • 2814

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Do dyczkina jeszcze jedna kwestia. W handlu detalicznym ważne są 3 rzeczy. Po pierwsze lokalizacja, po drugie lokalizacja i po trzecie też lokalizacja. A jak lokalizacja jest dobra, to jest tam już sklep.
              Możesz mi powiedzieć co to dobra lokalizacja?
              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              Bractwo Piwne
              Skład Piwa
              Piszę poprawnie po polsku!

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                Możesz mi powiedzieć co to dobra lokalizacja?
                Tam gdzie przechodzi dużo ludzi (i to najlepiej z targetu). Matki z przedszkolakami np. nie będą targetem sklepu z piwem.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Możesz mi powiedzieć co to dobra lokalizacja?
                  Polkowice - gmina na przyszłość
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13951

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A co w tym niezdrowego? PiP jako sieć zamawia dużo i dostaje taniej, więc też taniej może sprzedać.
                    Może też sprzedawać dużo drożej. Przykład: Tesco.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Feti
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 801

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może też sprzedawać dużo drożej. Przykład: Tesco.
                      Płocki Auchan też. Lubuskie za 3.50 a w PiP za 2.50.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13951

                        #26
                        To i tak tanio. U mnie w Tesco Lubuskie to wydatek 4.99...
                        Oczywiście nigdy nie kupiłem. Jedyną reakcją było parsknięcie

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tam gdzie przechodzi dużo ludzi (i to najlepiej z targetu). Matki z przedszkolakami np. nie będą targetem sklepu z piwem.
                          Toś mi pomógł
                          Tak na poważanie. Na swoim przykładzie. Koło sklepu przechodzi bardzo dużo ludzi, jest parking, są różnego rodzaju sklepy, są małe knajpki, kupa bloków obok. Z tego samego powodu w pobliżu staną mlekomat. Słyszałem od właściciela, że musi go przenieść bo mleko się nie sprzedaje.
                          Co za dziwni ludzie mieszkają w okolicy, mleka i piwa nie piją
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                            Płocki Auchan też. Lubuskie za 3.50 a w PiP za 2.50.
                            W moim Tesco po 3,99. Zakupione raz dla etykiety
                            Zielone lubuskie po 4,99, nie kupione po ponoć śmierdzi
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13951

                              #29
                              Całkiem możliwe, że to po 4.99 było faktycznie po 3.99. Udawało mi się kupić Lwówka o złotówkę taniej niż cena na półce (poniżej 3 zł). Było też i na odwrót, niestety, ale spostrzegłem to dopiero w domu. Nie pilnują tych cen tam wcale.
                              Last edited by Pendragon; 17-01-2012, 11:54.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Sokół83
                                szynkarz
                                • 12-2004
                                • 1598

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Może też sprzedawać dużo drożej. Przykład: Tesco.
                                To też przecież niedobrze Drogo = żerowanie na nieświadomych klientach, oszukaństwo. Tanio = nieuczciwa konkurencja.
                                Z INNEJ BECZKI

                                www.fotopolska.eu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎