Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Co to jest 100k?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • ksy
      Kur Domowy
      • 07-2011
      • 280

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Co to jest 100k?
      A ja nakarmię trola:
      100k czyli 100 kilo czyli 100 tysięcy jednostki która pojawi się po k. W tym przypadku w domyśle złotych. Jest to zapis "po polsku". I uczyli tego w czwartej klasie podstawówki.
      --------------------
      --------------------
      "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja nakarmię trola:
        100k czyli 100 kilo czyli 100 tysięcy jednostki która pojawi się po k. W tym przypadku w domyśle złotych. Jest to zapis "po polsku". I uczyli tego w czwartej klasie podstawówki.
        No widzisz Jacer, trollem zostałeś :]

        Inna sprawa, że stosowanie takiego zapisu do podawania ilości pieniędzy poprawna raczej nie jest...
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • ksy
          Kur Domowy
          • 07-2011
          • 280

          Poprawna jest nawet w stosunku do zapałek . Inna sprawa, że brzmieniowo i użytkowo równie dziwne jak np. megametr jako jednostka miary (powiemy raczej tysiąc kilometrów)

          A trolowanie podejrzewam o wiele mocniej niż chęć nadrabiania braków z podstaw matematyki na forum piwnym. Zwłaszcza, że większość używających "k" nawet nie podejrzewa że piszą po Polsku.

          Ale to już zupełnie inny temat, na zupełnie inne forum.
          --------------------
          --------------------
          "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            Po degustacji witbiera i IPA, muszę pochwalić, że w przeciwieństwie do etykiet, bardzo mi te piwa się spodobały smakowo. Poza smakiem piwa, niewiele widzę plusów, ale nie zamierzam narzekać, życzę powodzenia
            Mam tylko pytanie, jakie argumenty sprawiły, że dostarczacie piwo do lokali w beczkach plastikowych ?

            Comment

            • kibi
              Senior
              • 07-2004
              • 1875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
              Jest to zapis "po polsku".
              Bardzo trafnie użyty cudzysłów .
              Kilo to przedrostek wielokrotności jednostek miary oznaczający mnożnik razy tysiąc.
              Może być kilogram albo kilometr, kilozłotych ani kilosztuk nie ma. Złotówka nie jest jednostką miary.

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
                A ja nakarmię trola:
                100k czyli 100 kilo czyli 100 tysięcy jednostki która pojawi się po k. W tym przypadku w domyśle złotych. Jest to zapis "po polsku". I uczyli tego w czwartej klasie podstawówki.
                Jak już chcesz karmić 'trola' to pisz przez dwa 'L' - troll
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ja nakarmię trola:
                  100k czyli 100 kilo czyli 100 tysięcy jednostki która pojawi się po k. W tym przypadku w domyśle złotych. Jest to zapis "po polsku". I uczyli tego w czwartej klasie podstawówki.
                  Co ty nie powiesz? Od kiedy zapis dla wielkości fizycznych stosuje się w odniesieniu do pieniędzy?

                  Do szkoły nieuki!!!
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • AleBrowar
                    Senior
                    • 04-2012
                    • 167

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                    P
                    Mam tylko pytanie, jakie argumenty sprawiły, że dostarczacie piwo do lokali w beczkach plastikowych ?
                    Logistyka opakowań zwrotnych, a właściwie jej brak
                    http://www.facebook.com/AleBrowar

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AleBrowar Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na dziś tak, ale w tygodniu butelkujemy nową warkę.
                      No cóż, więc zamiast 3 piw zakupiłem dwa.
                      I gdzie tu sens, biznes i takie tam pierdoły? W przyszłym tygodniu w Piwonii na pewno Black Hope nie będzie, więc zamiast 6 zakupię 4
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Zdrój
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 284

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak to jest że np produkująca tanie dolnopółkowe pilsy i strongi Rakszawa potrafiła nagle uwarzyć stouta i portera ?
                        Między innymi trzeba używać odpowiednich surowców.
                        Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                        Comment

                        • Tapir
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 730

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          No cóż, więc zamiast 3 piw zakupiłem dwa.
                          I gdzie tu sens, biznes i takie tam pierdoły? W przyszłym tygodniu w Piwonii na pewno Black Hope nie będzie, więc zamiast 6 zakupię 4
                          Kolejny argument za tezą, że chyba odrobinę pośpieszyliście się panowie z premierą.
                          Po pierwsze nie mamy szans spróbować jednego z hucznie zapowiadanych piw.
                          Po drugie premiera na koniec długiego weekendu? Gdybym nie musiał pracować w piątek to pewnie by mnie zabrakło, wiem że sporo osób nie zjawiło się na premierze w Warszawie bo zwyczajnie gdzieś wyjechały więc witbier schodził raczej powoli.
                          Po trzecie - brak obiecanych koszulek (kupiłbym sobie Jacka gdyby była możliwość), podkładek, szklanki nie na sprzedaż.

                          Nie lepiej było odrobinę poczekać? I zdaję sobie sprawę, że jak już pracuje się na coś bardzo długo to chce się widzieć efekty na już (sam właśnie to przechodzę w pracy) ale z drugiej strony chyba warto przygotować wszystko na 100% a nie zrażać do siebie potencjalnych klientów.

                          Żeby nie było zupełnie nie na temat - Rowing Jack bardzo mi smakował, Baba z brodą mniej ale spokojnie do wypicia
                          Last edited by Tapir; 06-05-2012, 21:50.
                          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                          Comment

                          • AleBrowar
                            Senior
                            • 04-2012
                            • 167

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
                            Po pierwsze nie mamy szans spróbować jednego z hucznie zapowiadanych piw.
                            Po drugie premiera na koniec długiego weekendu? Gdybym nie musiał pracować w piątek to pewnie by mnie zabrakło, wiem że sporo osób nie zjawiło się na premierze w Warszawie bo zwyczajnie gdzieś wyjechały więc witbier schodził raczej powoli.
                            Po trzecie - brak obiecanych koszulek (kupiłbym sobie Jacka gdyby była możliwość), podkładek, szklanki nie na sprzedaż.
                            Koszulki są na zamówienie nie wiedzieliśmy jakie będzie zainteresowanie i dlatego nie chcieliśmy wysyłać w ciemno. Można zamawiać i na pewno dotrą. Cały zestaw ciuchów łącznie z longsleeve i bluzami z kapturem będzie do dostania na FDP. Szklanki są do nabycia we Wrocławiu i w Łodzi będą też na FDP, Wlazł Kotek otrzymał nieco mniej szklanek może stąd brak możliwości zakupu. Jedno czego nie udało się załatwić na czas to podkładki, posypuję głowę popiołem, drukarnia nawaliła dotrą do pubów we wtorek, środę.
                            http://www.facebook.com/AleBrowar

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              Nie ciągnąc dalej dyskusji o cenach tylko krótko - liczę, że jak skońcvzycie już panowie strategią spijania śmietanki to ceny znormalnieją bo niestety PINTA dotarła do granicy akceptowalności a Wy ją delikatnie przekroczyliście.
                              Oczywiście rozumiem wyższe koszty ale (jak można chociażby przeczytać w którymś z numerów Piwowara w jednym z browarów w USA koszty IPY kształują się w okolicy 20 centów a cena sprzedaży to 5-6 dolarów). Nie chodzi mi o konkretne wartości ale podejrzewam, że stosunek kosztów do ceny sprzedaży jest tutaj podobny.
                              A jako świadomy konsument nie bardzo lubię być...naciągany.
                              Tak więc podsumowując panowie nie idźcie tą drogą - spijcie śmietankę, wykorzystajcie efekt nowości ale też pomyślcie o zmianie strategii kształtowania cen (niższa marża - większy obrót) a wtedy poza rewolucją smaku zacznie się też rewolucja dostępności bo m,nie się marzy aby takie piwa były dostępne dla przeciętnego konsumenta a nie tylko dla bogacza lub sekciarza. Takie piwo zawsze będzie droższe od zwykłego jasnego ale tak naprawdę koszty absolutnie nie uzasadniają aż takiej różnicy.

                              Tak czy tak życzę Wam powodzenia, piwa są dobre (Wit) lub pyszne (Jack) i na święta raz, dwa razy do roku je kupię. A jak cena stanie się bardziej dostępna regularnie zagoszczą na moim stole
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • freesystemtheory
                                Junior
                                • 04-2012
                                • 12

                                No właśnie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎