Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brauerei-Verzeichnis Polen; Manfred Friedrich; Manfred Friedrich; 2001, [de]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #16
    "G" przy dacie to pewnie "gegründet" czyli data założenia.
    Myslę że w 1865 nie było jakiegoś szczególnego wysypu browarów, nie weszło w życie żadne prawo ani nie dokonano żadnego przełomowego wynalazku. Po prostu kolega Manfred dorwał jakiś spis/wykaz z tego roku i dlatego tak często powołuje się na tą datę. Bodajże w przypadku browarów na kresach też pojawia się często jedna data co może sugerować iż autor datował te browary na podstawie spisu/wykazu z ww roku.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2542

      #17
      Ponieważ jest to spis dla kolekcjonerów, mający ułatwiać uporządkowanie zbioru, Friedrichowi nie zależało na wcześniejszych datach. On twierdził, że z lat wcześniejszych raczej nikt żadnych eksponatów nie posiada, dlatego zaczął właśnie od roku 1865. Literka "R" oznacza, że w danym roku zakład zawiesił produkcję, ale nie został definitywnie zamknięty.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • seba_gliwice
        Senior
        • 10-2003
        • 374

        #18
        Dokładnie !!! ... rok 1865 związany jest z datą wydania najstraszego dostępnego źródła, z którego korzystał autor. Wiele z tych browarów zostało założonych o wiele wcześniej, co chociażby sprawdziło się podczas mojej długoletniej kwerendy, dotyczącej browaró gliwickich ...

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        ... w 1865 nie było jakiegoś szczególnego wysypu browarów ... Manfred dorwał jakiś spis/wykaz z tego roku i dlatego tak często powołuje się na tą datę ...

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #19
          Ten rok 1865 to od dawna mnie zastanawiał, gdy tworzyłem mapę polskich browarów od roku 1945. Wtedy jedynym źródłem był browar.biz. Teraz wiem skąd to się tutaj wzięło.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Leonpraga
            Senior
            • 02-2005
            • 468

            #20
            Duże zmiany zachodzą w tych spisach pomijając Śląsk i Pomorzę, jeżeli chodzi o terytoria wielkopolski małopolski, Mazowsza, ziem wschodnich Polski i kresów, tam zmiany są największe w spisach browarów występujących na tych terenach. Jest dużo w tym spisie miejscowości pomylonych , np. Apczin to Jarczew, Nowo Alexandrija to Puławy, w niektórych jedna miejscowość występuje po różnymi nazwami, tak jak Rawa Dolna, ob. Rawa Mazowiecka a browar pierwotnie był w Dolna Osada, choć wszystkie tycza się jednego browaru i tak można wymieniać w nieskończoność.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
              Jest dużo w tym spisie miejscowości pomylonych , np. Apczin to Jarczew
              Koło Żelechowa?
              Last edited by Pendragon; 19-06-2013, 17:31.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Leonpraga
                Senior
                • 02-2005
                • 468

                #22
                Tak chodzi o ten koło Żelechow

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎