Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo a rower

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Oczywiście, że mogą Cię potraktować alkomatem (w razie jakiegoś odpukać zdarzenia drogowego jest to obligatoryjne) a wszelkie konsekwencje jazdy po piwku ponosisz takie same jak kierowca samochodu. I bardzo dobrze - wszak jesteś uczestnikiem ruchu drogowego.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • Hannibal
      Senior
      • 03-2004
      • 1426

      Dla mnie w ogole kary za prowadzenie czegokolwiek po pijaku są bezsensowne. Może w Polsce jakiś sens to ma, to by wszyscy sie pozabijali. Ale jeśli chcielibyśmy być zupełnie w porządku, to należałoby chociażby surowo karać osoby, które nie są wyspane. Bo czytałem, że ktoś kto spał 6 godzin, to tak samo, jak by miał co najmniej 0,3 promila. I możemy w sposób analogiczny karać jeszcze inne osoby.
      "All the good things for those who wait"

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
        Dla mnie w ogole kary za prowadzenie czegokolwiek po pijaku są bezsensowne. Może w Polsce jakiś sens to ma, to by wszyscy sie pozabijali. Ale jeśli chcielibyśmy być zupełnie w porządku, to należałoby chociażby surowo karać osoby, które nie są wyspane. Bo czytałem, że ktoś kto spał 6 godzin, to tak samo, jak by miał co najmniej 0,3 promila. I możemy w sposób analogiczny karać jeszcze inne osoby.
        To prawda, nieraz po paru godzinach solidnej roboty czuje się jak naciaprany piwskiem, nie mówiac juz o sytuacji gdy przyszła teściowa jedzie obok mnie w aucie...
        Last edited by Shlangbaum; 19-04-2005, 20:38.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          Ej, Panowie - troszkę odpowiedzialności. Jeśli jesteście zbyt zmęczeni by cokolwiek prowadzić - to sobie darujcie, zapraszam na spacerek

          PS. A jeśli chodzi o karę za prowadzenie CZEGOKOLWIEK po pijaku - to uważam, że kary są zbyt małe. Jak widzę takiego "z lekka nawianego" człowieka przed własnym zderzakiem - to coś mnie trafia. I nie ma dla mnie znaczenia czy prowadzi on rolki, rower czy samochód - jeśli może uczestniczyć w ruchu drogowym, to równie dobrze może sobie darować te parę piwek...

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
            Ej, Panowie - troszkę odpowiedzialności. Jeśli jesteście zbyt zmęczeni by cokolwiek prowadzić - to sobie darujcie, zapraszam na spacerek

            PS. A jeśli chodzi o karę za prowadzenie CZEGOKOLWIEK po pijaku - to uważam, że kary są zbyt małe. Jak widzę takiego "z lekka nawianego" człowieka przed własnym zderzakiem - to coś mnie trafia. I nie ma dla mnie znaczenia czy prowadzi on rolki, rower czy samochód - jeśli może uczestniczyć w ruchu drogowym, to równie dobrze może sobie darować te parę piwek...
            Zgadzam się bo sam się często wkurzam na to prowadząc auto. Dlatego po piwie to prowadzę rower po chodniku

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Stanek
              Junior
              • 05-2004
              • 1

              Prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest zagorżone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli można się dogadać z prokuratorem, tzn. przyznać się do winy, i wtedy sprawa nie trafia do sądu, to dostaje się 2 lata w zawieszeniu oraz zakaz prawadzenia pojazdów mechanicznych przez rok

              Comment

              • Hannibal
                Senior
                • 03-2004
                • 1426

                Prawo to ja doskonale wiem, jakie jest. Wyraziłem jedynie mój osobisty pogląd dotyczący karania kierowców i rowerzystów, którzy są pod wpływem alkoholu. Jeśli jesteśmy tacy "praworządni" to wprowadźmy również inne dla nich sankcje. Dla mnie osoba, która siada za kółkiem powinna być całkowicie odpowiedzialna, za to co zrobi na drodze. Jeśli spowoduje wypadek, to powinna być należycie ukarana.
                Dla mnie picie alkoholu nigdy nie było i nigdy nie będzie przestępstwem. Takie po prostu mam podejście. Można się z nim zgadzać, lub nie. Ale jeśli ktoś się z nim nie zgadza, to niech przedstawi rzeczowe argumenty i propozycje takiej zmiany prawa, żeby wszyscy traktowani byli jednakowo, czyli sprawiedliwie.
                No, to by było na tyle.
                Last edited by Hannibal; 19-04-2005, 22:17.
                "All the good things for those who wait"

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2868

                  Jak na razie to Ty się nie zgadzasz z obowiązującym prawem więc jak sam trafnie zauważyłeś :
                  "(...)jeśli ktoś się z nim nie zgadza, to niech przedstawi rzeczowe argumenty i propozycje takiej zmiany prawa, żeby wszyscy traktowani byli jednakowo, czyli sprawiedliwie."
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                    Dla mnie osoba, która siada za kółkiem powinna być całkowicie odpowiedzialna, za to co zrobi na drodze. Jeśli spowoduje wypadek, to powinna być należycie ukarana.
                    No to się zgadza, ale...
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                    Dla mnie picie alkoholu nigdy nie było i nigdy nie będzie przestępstwem. Takie po prostu mam podejście. Można się z nim zgadzać, lub nie. Ale jeśli ktoś się z nim nie zgadza, to niech przedstawi rzeczowe argumenty i propozycje takiej zmiany prawa, żeby wszyscy traktowani byli jednakowo, czyli sprawiedliwie.
                    No, to by było na tyle.
                    ...tej drugiej części wypowiedzi nie rozumiem - czy ktokolwiek twierdzi, że picie alkoholu jest przestępstwem? jest jedynie zagrożeniem w przypadku osob zmotoryzo/rowerowanych dla pozostałych uczestników ruchu, ponieważ mają ograniczoną świadomość swoich czynów.

                    Przesłanie twojego posta jest dla mnie niejasne
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • sloniatko
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1014

                      Idąc tym tropem to i powinno się karać pieszych, którzy przez nagłe wtargnięcie na jezdnię spowodowali wypadek. Pieszy jest przecież też uczestnikiem ruchu drogowego i wtrakcie kolizji z rowerzystą może spowodowąć jego poważne obrażenia.
                      Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                      Comment

                      • Hannibal
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 1426

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                        ...tej drugiej części wypowiedzi nie rozumiem - czy ktokolwiek twierdzi, że picie alkoholu jest przestępstwem? jest jedynie zagrożeniem w przypadku osob zmotoryzo/rowerowanych dla pozostałych uczestników ruchu, ponieważ mają ograniczoną świadomość swoich czynów.

                        Przesłanie twojego posta jest dla mnie niejasne
                        Mój pierwszy post był w tej sprawie kluczowy. Chodziło mi o sprowadzenie do absurdum karania nietrzeźwych kierowców, rowerzystów, etc.
                        Takim samym zagrożeniem może być osoba, która "ubzdura" sobie coś w swoiim umyśle, że będzie jeżdziła bardzo niebezpiecznie. To co, mamy ją teraz karać za to, co ona myśli. Może codzienne badania ludzkiego mózgu? Oto mi własnie chodziło.
                        A ten przykład ze snem jest jak najbardziej realistyczny. I co, też będziemy badać, czy dana osoba spała tej nocy tyle, ile potrzeba.
                        Dlatego każdy powinien odpowiadać za to, co ZROBI.
                        "All the good things for those who wait"

                        Comment

                        • Małażonka
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 4602

                          Niestety, ale pijanych użytkowników dróg jest o wiele, wiele więcej niż niepoczytalnych...
                          A i tu takich więcej spodziewałabym się na rowerze - mierna, bo mierna, ale jakaś lekarska diagnoza przed zdawaniem prawa jazdy jest, przed dostaniem dowodu zaś nie ma żadnej...
                          Wybacz Hannibal, ale po alkoholu przede wszystkim Twój refleks jest o wiele słabszy i z tego wynika większość wypadków.

                          Comment

                          • kalifat
                            Senior
                            • 10-2004
                            • 1168

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                            Chodziło mi o sprowadzenie do absurdum karania nietrzeźwych kierowców, rowerzystów, etc.
                            Absurdem jest tak mała kara. Absurdem jest to, że zabranie prawa jazdy nie działa obligująco, bo możno sobie takowe kupić. Absurdem jest to, że ktoś wogóle nie przyjmuje do wiadomości, że nie można jeździć po alkoholu i po imprezie wsiada do samochodu i jedzie.
                            Mam kilku znajomych, którzy, na szczęście wciąż żyją, nagminnie wracali z imprez po pijaku. Ile razy dowiadywałem się, że "nie pamiętam jak wróciłem". Super, że im się udało, bo byc może u nich alkohol podziałał pobudzjąco, ale zwykle tak nie jest.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                            Takim samym zagrożeniem może być osoba, która "ubzdura" sobie coś w swoiim umyśle, że będzie jeżdziła bardzo niebezpiecznie. To co, mamy ją teraz karać za to, co ona myśli.
                            Niestety tutaj prewencji nie da się zastosować, ale jeśli wypadek był "wyjątkowo kretyński" (np. ktoś jechał po osiedlowej ulicy 150km/h) to delikwenta należałoby potraktować wyjątkowo ostro.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                            A ten przykład ze snem jest jak najbardziej realistyczny. I co, też będziemy badać, czy dana osoba spała tej nocy tyle, ile potrzeba.
                            Nie, możesz zażądać badanie krwi
                            Last edited by kalifat; 20-04-2005, 07:40.
                            bla bla bla

                            Comment

                            • sloniatko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                              Mam kilku znajomych, którzy, na szczęście wciąż żyją, nagminnie wracali z imprez po pijaku. Ile razy dowiadywałem się, że "nie pamiętam jak wróciłem". Super, że im się udało, bo byc może u nich alkohol podziałał pobudzjąco, ale zwykle tak nie jest.
                              Cztam i nie dowierzam
                              Szczęściem nie jest to, że sami żyją (w końcu to był ich wybór) ale to, że NIKOGO niewinnego nie zabili lub okaleczyli.
                              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
                                Idąc tym tropem to i powinno się karać pieszych, którzy przez nagłe wtargnięcie na jezdnię spowodowali wypadek. Pieszy jest przecież też uczestnikiem ruchu drogowego i wtrakcie kolizji z rowerzystą może spowodowąć jego poważne obrażenia.
                                No i słusznie. Jakiś czas temu Slavoy był świadkiem, jak jakis gówniarz przebiegał na czerwonym i przez niego się motocyklista wyp....ieprzył, ponoć wygladało to dosyć groźnie. KARAĆ!

                                Hannibal, co do Twoich dylematów: prewencja to jest coś takiego, co ma zapobiegać rzeczom, które można w jakiś sposób przewidzieć. Niewyspania się nie da.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎