Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krwiodawstwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sredstvom
    Senior
    • 10-2015
    • 362

    Krwiodawstwo

    ...czyli nie samym alkoholem zyla zyje

    Czy sa wsrod nas HDK? Co was naklonilo do pierwszej donacji, jakie byly wasze wrazenia po "debiucie" i ile sie dotychczas tego uzbieralo?

    A moze sa tu osoby, ktore chcialyby zaczac przygode z krwiodastwem, ale sie wahaja, maja watpliwosci? Albo chcialyby sie dowiedziec, "z czym to sie je"? A moze znajda sie wsrod nas takze przeciwnicy krwiodastwa? Zachecam do dyskusji.

    Ze swojej strony moge sie "pochwalic" miernymi (poki co) 6 litrami w Polsce i prawie 2,5 w obecnym kraju zamieszkania. Obiecuje sie poprawic, a poki co uzupelniam regularnie piwem

    Pozdrawiam
    Czy napija sie panowie piweczka?
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sredstvom Wyświetlenie odpowiedzi
    ...czyli nie samym alkoholem zyla zyje

    Czy sa wsrod nas HDK? Co was naklonilo do pierwszej donacji, jakie byly wasze wrazenia po "debiucie" i ile sie dotychczas tego uzbieralo?

    A moze sa tu osoby, ktore chcialyby zaczac przygode z krwiodastwem, ale sie wahaja, maja watpliwosci? Albo chcialyby sie dowiedziec, "z czym to sie je"? A moze znajda sie wsrod nas takze przeciwnicy krwiodastwa? Zachecam do dyskusji.

    Ze swojej strony moge sie "pochwalic" miernymi (poki co) 6 litrami w Polsce i prawie 2,5 w obecnym kraju zamieszkania. Obiecuje sie poprawic, a poki co uzupelniam regularnie piwem

    Pozdrawiam
    Jako HDK w stanie spoczynku (uśpienia..., jak rycerze pod Giewontem ) chciałbym zauważyć, że chodzi zapewne o KRWIODAWSTWO...

    Comment

    • sredstvom
      Senior
      • 10-2015
      • 362

      #3
      Zapewne ;-)
      Czy napija sie panowie piweczka?

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Ja skończyłem działalność na 2 medalu i udałem się na spoczynek.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1302

          #5
          będąc w centrum zdrowia dziecka
          jak można się domyślać, z dzieckiem
          przesiadywałem długie godziny na korytarzu
          razu pewnego wyszła pielęgniarka i powiedziała
          że pilnie potrzebni są dawcy krwi o grupie takiej a takiej
          nikt się specjalnie nie kwapił, w końcu wstałem ja i ktoś jeszcze
          niestety, mój wzlot przerwany został szybko i brutalnie podczas wywiadu
          w którym padło pytanie: czy w ciągu ostatnich 24 godzin spożywał pan alkohol?
          mimo że było to jedynie piwo, nie dane było mi zrobić pierwszego kroku na drodze do zostania HDK
          czy słusznie się domyślam, że przy oddawaniu krwi "dla dorosłych" nikt nie wnika w takie dyrdymały jak kilka piw?
          veni, emi, bibi

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Człowieku, lata, kiedy dawcy stawiali się czwórkami w poniedziałek rano na głębokim kacu w punkcie ha-de-ka odeszły były bezpowrotnie.
            Teraz najpierw wypełniasz wielostronicowy kwestionariusz, zmóżdżając się, kiedy ostatnio robiłeś sobie tatuaż czy inny manikiur albo szczepionkę.
            Potem przepytują Cię różni, biorą krew do badań, a jak niedawno miałeś katar albo sraczkę, no to, niestety, nici z honorowego sprezentowania ofiary z krwi własnej .
            Taka sytuacja..., znaczy - dobra zmiana .

            Comment

            • sredstvom
              Senior
              • 10-2015
              • 362

              #7
              Mniej wiecej tak to jest, jak pisze Pancernik, ale prawde powiedziawszy nie mialem nigdy problemu. Nawet jak dzien wczesniej wypilem te 2-3 piwa. Na probce nigdy nie wyszlo nic nieciekawego, wiec nie odeslali ale oczywiscie najrozsadniej jest dac sobie spokoj z uzywkami wieczorem i isc na czysto. W koncu chcemy zrobic cos dobrego, wiec poswiecic sie trzeba, ni mo rady.
              @Tfur, nie zniechecaj sie! Mimo ze trafiles raz na nadgorliwcow, ktorzy zgasili Twoj zapal w zarodku, namawiam Cie do sprobowania - to naprawde nic nie kosztuje, ani nie boli, a ile fajnego mozna zrobic! Nawet dla samej tej swiadomosci warto! Pozdrawiam.
              Czy napija sie panowie piweczka?

              Comment

              • sredstvom
                Senior
                • 10-2015
                • 362

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja skończyłem działalność na 2 medalu i udałem się na spoczynek.
                Szacunek, jak mawia mlodziez!
                Czy napija sie panowie piweczka?

                Comment

                • ppns
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1737

                  #9
                  Ja zaliczyłem tylko dziewięć donacji krwi pełnej ( ORh+). Ale się nie poddaję
                  piwoppns@wp.pl

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Kiedyś, kiedyś, jak tylko stałem się pełnoletni (mezozoik?), poszliśmy paczką znajomych do punktu HDK.
                    I tak mi na parę ładnych lat zostało, aż zacząłem mieć pracę, wymagającą częstych wyjazdów do lepszej części świata.
                    Wtedy trzeba było podawać, dokąd i kiedy się wyjeżdżało, i była jakaś tam kwarantanna po powrocie (czasy "mody" na AIDS to były).
                    Nigdy nie udało mi się wyjść poza okres kwarantanny, ciągle nakładały się wyjazdy, głównie służbowe. I tak wyszło...
                    Teraz zdarza mi się oddać krew albo dla znajomych, albo dla znajomych znajomych, itp. Nie liczę, ale coś koło 9-10 litrów pewnie by się zebrało.
                    Moim topowym osiągnięciem jako HDK było - uwaga, uwaga - wejście "na legitymację" poza kolejnością do... ginekologa . Ale to już zupełnie inna opowieść... .

                    Comment

                    • sredstvom
                      Senior
                      • 10-2015
                      • 362

                      #11
                      Jakie wrazenia po wzierniku?
                      Czy napija sie panowie piweczka?

                      Comment

                      • ppns
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1737

                        #12
                        Uwaga ! Wszyscy zdrowi piwosze !

                        Zaczyna brakować krwi , nie tylko we Wrocławiu .( Większa ilość wypadków drogowych i turystycznych związanych z przerwąą w szkołach i semestralną na studiach , mniejsza ilość dawców z powodu zachorowań na grypę i pauzy uczelnianej ( studenci to dość znaczna ilość krwiodawców )). Każdy zdrowy dorosły może oddać krew bez uszczerbku dla zdrowia ( a nadciśnieniowcy mają możliwość bezlekowego obniżenia ciśnienia).

                        Więcej informacji tutaj:

                        piwoppns@wp.pl

                        Comment

                        • ppns
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1737

                          #13
                          Warto być krwiodawcą. Także dla własnego zdrowia


                          Obecnie rynek usług paramedycznych oferuje szereg zabiegów, które mają poprawiać zdrowie. Wiele z tych zabiegów nie ma potwierdzonego działania (np. wlewy z witaminy C, terapie tlenowe) lub są potencjalnie niebezpieczne (np. rytuał Kambo). Jednocześnie dysponujemy przekonującymi dowodami, że regularne oddawanie krwi w wielu wypadkach przynosi realną poprawę zdrowia. Najlepiej przebadano tę kwestię u osób z wrodzoną hemochromatozą. Jest to choroba
                          piwoppns@wp.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎