Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dyskusje światopoglądowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LESNICZYy
    Senior
    • 01-2018
    • 950

    Dyskusje światopoglądowe

    Dla mnie są ważniejsze tematy około religijne / kościelne niż nazwa piwa . Kto chce może mieć klapki na oczach , jego wybór . Żyjemy w katolickim kraju więc co tu mi wyjeżdżasz z islamem ! Przede wszystkim interesuje mnie sytuacja w moim kraju ...
    Last edited by LESNICZYy; 20-12-2018, 19:25.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy
    Skoro macie taki ból dupy z powodu ten nazwy to nie kupujcie tego piwa . Dla bardziej zdesperowanych polecam manifestację pod browarem .
    Szkoda , że nikt jakoś nie poruszył tematu pedofilii , ten temat też uraża was ?
    A może jest za ciężki dla krystalicznie czystych katolików ? Lepiej pod dywan zamieść i udawać , że nie ma problemu . Wytrzeźwiejcie !!!
    Przestań chłopie, bo nawet jeśli masz jaja to ci zwisły właśnie poniżej kolan. Ja jestem anty-też, ale nie napinam się do przesady. Bo może sparcieć przedwcześnie żyłka pierdząca. A wtedy wszelkich Panto- czy też Anty- kratorów już nie będę mógł mieć w dupie.
    Last edited by wpadzio; 21-12-2018, 00:29.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4994

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak
      . Może byśmy jednak pospierali się o piwa, browary, tendencje, etc.
      Spieranie się o piwa, browary, tendencje to nuda i jeszcze raz nuda bo o gustach się nie dyskutuje.
      Browar.biz obumarł śmiercią naturalną w momencie zamknięcia działu polityka, gdzie można było się spierać swoimi przekonaniami z innymi forumowiczami.
      BBiz odżyje tylko wtedy gdy ART odblokuje ten dział, no bo co złego jest w dyskusjach "politycznych" przy piwie.
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Już chyba to pisałem. Powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje, to według mnie jedno z głupszych powiedzeń. Jak się nie ma gustu, to się o nim nie dyskutuje, jak się ma - można wymieniać opinie. Zakładając, że kieruję się tym porzekadłem, musiałbym sobie powiedzieć, że jeśli ktoś jest amatorem wyłącznie tych najgorszych sikaczy koncernowych, może być poważnie traktowany w rozmowie o dobrym piwie.
        A polityka? Przecież można się wyżywać w tylu innych miejscach. Nie trzeba nawet szukać, tego jest nadmiar.
        Last edited by Prusak; 21-12-2018, 09:17.

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4994

          #5
          Gdybyś Prusaku miał racje to dyskusje o piwach by kwitły, a ich po prostu prawie nie ma.
          A skoro można się Twoim zdaniem wyżywać w dyskusjach w innych miejscach w internecie to po co w ogóle utrzymywać browar.biz, a no tak Ty go nie utrzymujesz
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            Po to, by rozmawiać o piwie, a nie o polityce. Po prostu. A jeśli ludzie nie są skłonni do dyskusji, bezcenna jest jednak w miarę obszerna informacja. Czy, mimo wszystkich wad bbizu, istnieją jakieś strony, które panują mniej więcej nad całym obszarem piwnym w Polsce? Blogi nie spełniają takich warunków. Myślę, że jakby spojrzeć na ilość postów, choćby Twoich i moich, to są jeszcze ludzie, którzy jakoś utrzymują bbiz, nie mówiąc o tych znacznie bardziej zasłużonych dla sprawy.
            Last edited by Prusak; 21-12-2018, 12:42.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4994

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Po to, by rozmawiać o piwie, a nie o polityce.
              Tyle, ze ART pod tak zwana "politykę" podciągnął wszystkie rozmowy o przekonaniach forumowiczów na różne tematy i wcale nie chodzi tu o politykę.
              Zamykając ludziom usta sam zaorał swoje forum, a widząc datę Twojej rejestracji Prusaku, powinieneś pamiętać jak gorące dyskusje tu kiedyś bywały.
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #8
                Owszem, zgoda, wszystko jest kwestią tego jak ustalić granice pomiędzy jakąś światopoglądową wymianą przy okazji na przykład cen piwa, strategii biznesowej, wyglądu knajp etc, a zwykłą pyskówką z inwektywami, gdzie ludzie posługują się medialnym "przekazem dnia". Całe szczęście, idą Święta .

                Comment

                • Mastermind1
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 248

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Owszem, zgoda, wszystko jest kwestią tego jak ustalić granice pomiędzy jakąś światopoglądową wymianą przy okazji na przykład cen piwa, strategii biznesowej, wyglądu knajp etc, a zwykłą pyskówką z inwektywami, gdzie ludzie posługują się medialnym "przekazem dnia". Całe szczęście, idą Święta .
                  Pamiętam, jak kilka lat temu Ahumba zamknął hot-topic dotyczący interpelacji poselskiej w sprawie dodawania do piwa żółci bydlęcej. Odniosłem wtedy wrażenie, że pod pozorem potrzeby zachowania apolityczności forum Ahumba chroni autora interpelacji i/lub jego partię polityczną przed - zasłużoną - kompromitacją na forum. Przypomnę, że autorem niesławnej (opartej na spiskowej "miejskiej legendzie") interpelacji sejmowej był poseł Andrzej Jaworski z partii Prawo i Sprawiedliwość.
                  Podobnych przypadków kasowania dyskusji na tym forum było więcej (np przy okazji tekstu o nazwach piwa z browaru Bazyliszek).

                  Skoro na forum poświęconemu piwu nie można było swobodnie podyskutować na temat ewidentnie mieszczący się w tematyce forum, to w konsekwencji forum podupada. Uważam za szkodliwe zdarzające się na tym forum próby cenzurowania (w ramach moderacji) dyskusji dotyczące tematyki związanej z piwem.

                  Comment

                  • Ahumba
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 8962

                    #10
                    Jeśli ktoś nie umie trzymać się TEMATU to jest jego problem. Zamykanie tematów doyczy i powinno dotyczyć "odejścia" od tematu lub ubliżania innym uczestnikom dyskusji.
                    Inaczej po jakimś czasie szukając po tematach nie można nic znależć.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                    Comment

                    • Shedao
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 900

                      #11
                      To się wtedy chyba wydziela offtopowe posty do osobnego tematu (tak jak zrobiłeś w tym przypadku), a nie wycina, zamyka i "mordy w kubeł"

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #12
                        I tym sposobem cała dysputa straciła sens. Chyba dobrze. Pax. Wigilia Bożego Narodzenia się zbliża.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎