Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pandemia COVID-19

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
    Nijak się ma
    Tak. Cytat z postu #55 to, jak już pisałem, oczywistość - chyba każdy, kto chociaż słyszał w życiu słowo "giełda", rozumie, że teraz ceny akcji większości spółek są bardzo niskie, a więc jest to dobry moment na kombinowanie z wrogimi przejęciami, jeśli ktoś ma taką wolę i środki. W poście #53 natomiast padło kilka... interesujących... sformułowań, jak "histeria koronawirusowa" (histeria = bezpodstawna panika, przesadzona reakcja itd)., czy przede wszystkim insynuowanie, jakoby Chińczycy w jakiś sposób celowo spowodowali powstanie wirusa (Chińczycy "stworzyli" go; "kłopoty które sami sprokurowali"). A to już jest teoria rodem z filmików z żółtymi napisami, wspierana przez ludzi którym równie dobrze nieobce jest negowanie globalnego ocieplenia, czy bycie antyszczepionkowcem czy płaskoziemcą innymi słowy - mówiąc dosadnie: wariatów, a mówiąc oględnie: ludzi, którzy zbyt bardzo wierzą swoim przeczuciom i temu, co wyczytali w mrocznych zakątkach internetu, a za mało - naukowcom i zdrowemu rozsądkowi. Tacy ludzie właśnie obecnie traktują obecną pandemię jako "histerię", "nakręconą przez KOGOŚ (I W JAKIM CELU?!) panikę", a jednym z ważniejszych zagadnień jest dla nich, kto na tym skorzysta i czy przez to czasem nie jest jakoś podejrzany. Spisek na spisku

    Dlatego właśnie prawda z cytatu w poście #55 nijak nie potwierdza sugerowanych kłamstw z posta #53. Co najwyżej potwierdza, że giełdy są w złym miejscu, ale już pisałem - to oczywistość, która nie wymagała potwierdzenia, ani nie było to sedno postu, które wyśmiałem w poście #54. Ja pisałem o jednym, a Latarnik odpisał o drugim. Mam nadzieję, że wyjaśniłem sytuację.
    Last edited by Shedao; 29-03-2020, 09:22.

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4996

      #62
      Wiesz Shedao jaka jest miedzy nami różnica?
      Ty jak przeczytasz:
      "Łącznie ponad 2 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło do tej pory w Stanach Zjednoczonych"
      To powiesz ze koronawirus zabił już 2 tys ludzi w USA.
      A ja powiem, ze u 2 tys zmarłych z różnych przyczyn w USA, wykryto współistniejące zakażenie tym wirusem.
      Bo nie wiem ilu dokładnie zabił ten wirus.

      P.S.
      W ostatnim poście zapomniałeś o Wielkiej Stopie.
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #63
        Masz intrygującą zdolność nieodnoszenia się do tego, co się do ciebie pisze, tylko zmiany tematu co każdy kolejny post. To prawda, taka jest między nami różnica - ja wiem, ile osób zabił koronawirus w przykładowych Stanach, bo ludzie/agencje znacznie lepiej obeznani w sytuacji ode mnie czy ciebie podają codziennie nowe liczby, a ty je kwestionujesz, zaniżasz, bo tak ci pasuje do twojej wizji świata. Jeśli ktoś chorował na płuca, złapał koronawirusa i zmarł, to zabił go koronawirus, a nie choroba, z którą by sobie dziś dalej żył.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #64
          Jak myślicie na ile prawdziwe są dane podawane przez oficjalne chińskie władze. Bo patrząc na to co się dzieje w europie i USA, to 3 tys zmarłych i 80 kilka tysięcy zarażonych przez 3 miesiące w chinach wygląda na "wielką ściemę". Przez ile to by trzeba byłoby pomnożyć żeby osiągnąć "prawdziwą" liczbę zmarłych i zarażonych.
          x 10...x 1000....x.....
          Last edited by sibarh; 29-03-2020, 15:30.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Shedao
            Senior
            • 09-2007
            • 900

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak myślicie na ile prawdziwe są dane podawane przez oficjalne chińskie władze. Bo patrząc na to co się dzieje w europie i USA, to 3 tys zmarłych i 80 kilka tysięcy zarażonych przez 3 miesiące w chinach wygląda na "wielką ściemę". Przez ile to by trzeba byłoby pomnożyć żeby osiągnąć "prawdziwą" liczbę zmarłych i zarażonych.
            x 10...x 1000....x.....
            A to fakt, Chiny można podejrzewać o kombinowanie ze statystykami, tylko właśnie zaniżając je, a nie zawyżając. Dość nieprawdopodobne wydają się te liczby w porównaniu z Włochami czy USA (czy ogólnie - demokratyczną częścią świata), gdzie o manipulację nie posądzam. Ale ile? Każdy strzał byłby tylko tym - strzałem. Prawdziwe liczby znają pewnie tylko władze ChRL. Nie podjąłbym się nawet szacowania

            Comment

            • wil
              Member
              • 03-2007
              • 32

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak myślicie na ile prawdziwe są dane podawane przez oficjalne chińskie władze. Bo patrząc na to co się dzieje w europie i USA, to 3 tys zmarłych i 80 kilka tysięcy zarażonych przez 3 miesiące w chinach wygląda na "wielką ściemę". Przez ile to by trzeba byłoby pomnożyć żeby osiągnąć "prawdziwą" liczbę zmarłych i zarażonych.
              x 10...x 1000....x.....
              Pewni ludzie zadali sobie już to pytanie i sprawdzili jak zmieniła się w Chinach liczba abonentów telefonii komórkowej na przestrzeni ostatniego roku. Podano, że w okresie epidemii koronawirusa ich ilość spadła o ponad 20 milionów. W podobnym okresie ubiegłego roku był wzrost o kilka milionów.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                No dobra, a czy w ramach akcji "pandemia" coś zmieniliście w swoim życiu?
                Musze teraz rypać po 12 h bo ludzie siedzą w domach i tylko kupuja,kupują i kupują.Tak z miesiąc i się wykończę.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  10 lat temu była epidemia H1N1, jak to się ma do korony? Kto o niej wie, pamięta?
                  cyt:


                  Według Raportu Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącego stanu sanitarnego kraju w roku 2010, od początku epidemii w Polsce na grypę A/H1N1 zmarły 182 osoby (przeważnie cierpiące na choroby przewlekłe). Szerzenie zachorowań było szybkie, a szczyt zachorowań na grypę w sezonie 2009/2010 w Polsce przypadł w listopadzie 2009,(...) Szczyt zachorowań nastąpił w okresie 23–30 listopada 2009 – liczba zachorowań wyniosła 133 970 przy średniej dziennej zapadalności 43,91/100 000 mieszkańców

                  Akurat tak się złożyło, że zakładałem wtedy rodzinę i nie przypominam sobie (co i może słusznie) takiej akcji jak teraz. Wtedy zmarło w Polsce 182 osoby. Jeszcze sporo przed nami.

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wil Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pewni ludzie zadali sobie już to pytanie i sprawdzili jak zmieniła się w Chinach liczba abonentów telefonii komórkowej na przestrzeni ostatniego roku. Podano, że w okresie epidemii koronawirusa ich ilość spadła o ponad 20 milionów. W podobnym okresie ubiegłego roku był wzrost o kilka milionów.
                    Mam nadzieję ...że tylko nie mogli przedłużyć.... abonamentu, bo inaczej czarno to widzę...
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • wil
                      Member
                      • 03-2007
                      • 32

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mam nadzieję ...że tylko nie mogli przedłużyć.... abonamentu, bo inaczej czarno to widzę...
                      Udało mi się znaleźć ten artykuł. Jest pod tym linkiem:
                      Aby zrozumieć znaczenie tych informacji należy nieco uwagi poświęcić sposobowi w jaki użytkowane są w Chinach telefony komórkowe.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wil Wyświetlenie odpowiedzi
                        Udało mi się znaleźć ten artykuł. Jest pod tym linkiem:
                        https://wpolityce.pl/swiat/492574-cz...ofiar-covid-19
                        Tu tez coś na ten temat:
                        https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...han-budzi.html
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • Maremali
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1953

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                          Musze teraz rypać po 12 h bo ludzie siedzą w domach i tylko kupuja,kupują i kupują.Tak z miesiąc i się wykończę.
                          Tyle węgla kupują/ czyżby górale długą zimę przepowiadali
                          http://maremali.web-album.org/

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #73
                            W najbardziej optymistycznym wariancie posiedzimy w domach do końca kwietnia. Trzeba dawkować sobie piwo, żeby codziennie nie szło po kilka.

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4996

                              #74
                              Dr Jaśkowski o definicji pandemii:
                              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                              5400 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • Horse1963
                                Senior
                                • 06-2009
                                • 547

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wil Wyświetlenie odpowiedzi
                                Pewni ludzie zadali sobie już to pytanie i sprawdzili jak zmieniła się w Chinach liczba abonentów telefonii komórkowej na przestrzeni ostatniego roku. Podano, że w okresie epidemii koronawirusa ich ilość spadła o ponad 20 milionów. W podobnym okresie ubiegłego roku był wzrost o kilka milionów.
                                Myślę że ta liczba może być prawdziwa. Oby nie.
                                Oglądałem film australijskiej telewizji w tvn. Pokazane w nim były zdjęcia jak zaspawywane są drzwi w blokach, żeby nikt nie mógł wyjść. Relacje ludzi o zabieraniu ludzi z domów gdy mieli temperaturę...i już nie wracali. Film był kręcony w lutym, kiedy wirus dla nas ....medialną informacją z dalekich chin. Więcej mogło umrzeć z głodu niż przez wirusa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎