Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkopopy - czy mają szanse w Polsce ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #46
    Ja bym wprowadził zakaz rozlewania piwa do puszek.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #47
      Krzysiu napisał(a)
      To wszystko są wynalazki diabelskie.

      My, Polacy, w żelezie się kochamy. I w piwie, rzecz jasna.
      I w szkle, Panie kochany, i w szkle

      Alkopopy to sie mogą i przyjąć, dla osób, które mało piją i mają za dużo pieniędzy. Lepiej, smaczniej i taniej jest kupić flaszkę ginu i tonicu, becherovki i tonicu, whiskey i coli, żubrówki i soku jabłkowego, itp. itd.

      Tfu, o czym ja gadam, jakieś trunki takie niepiwne
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Piwofil
        Senior
        • 01-2002
        • 907

        #48
        Widocznie obniżenie akcyzy na alkohole wysokoprocentowe już odnosi skutki
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #49
          Marusia napisał(a)
          ...kupić flaszkę ginu i tonicu, becherovki i tonicu, whiskey i coli, żubrówki i soku jabłkowego, itp. itd...
          ... wlać do wiadra i mieszać ostrożnie drewnianą kopyścią uważając, żeby nie wybuchło. Następnie dodać kawałek masła wielkości orzecha kokosowego oraz dwie garscie dowolnych przypraw i podgrzać na małym ogniu. Jak już jest ciepłe, ująć ostrożnie wiadro i wylać zawartość do kibla, a następnie zdezynfekować wiadro i udać się na piwo.
          Last edited by Krzysiu; 08-11-2002, 09:54.

          Comment

          • szostak
            Gość
            • 02-2002
            • 1176

            #50
            Krzysiu napisał(a)

            ... wlać do wiadra i mieszać ostrożnie drewnianą kopyścią uważając, żeby nie wybuchło. Następnie dodać kawałek masła wielkości orzecha kokosowego oraz dwie garscie dowolnych przypraw i podgrzać na małym ogniu. Jak już jest ciepłe, ująć ostrożnie wiadro i wylać zawartość do kibla, a następnie zdezynfekować wiadro i udać się na piwo.
            Tą zawartość to i owszem. Ale gdyby do tegoż wiadra, alebo lepiej do wielkiego garnka wlać parę flaszek wina, uzupełnić jakimiś przyprawami, to wyjdzie przecudowny barszczyk czerwony, w sam raz na taka pogodę jak dziś. W Lublinie przepis zna pewien dyrektor z tytułem doktora i głową pełną pomysłów, ale sekretu smaku nie chce zdradzić, choć wiele osób go nachodziło i nachodzi w tej sprawie.

            Comment

            • szostak
              Gość
              • 02-2002
              • 1176

              #51
              szostak napisał(a)
              Widziałem takie mieszaniny, a nawet spróbowałem coś co się nazywało gin z tonikiem. Ma się toto do ginu z tonikiem sprokurowanego własnoręcznie jak ministrant do ministra. Owszem, bardzo młoda młodzież (żeby nie użyć słowa dzieciarnia) na to pójdzie. Normalny człowiek będzie to omijał z daleka.
              Moja siostra też to spróbowała, i ma dosadniejsze określenie: mieszanina kwasu z rozcieńczonym naparem z piołunu.

              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Simon
                Pojawiają się również przedstawiciele bardzo baaardzo poularnej na Zachodzie kategorii: mixy innych alkoholi, np Smirnoff Mule ( piwo imbirowe, wódka, cytryna ), Iguana ( wermut, sok pomarańczowy ) ...itp znane pod nazwą Alkopop.
                Browar Belgia wypuścił po Smirnoffie Ice, następny taki wynalazek Smirnoff Black Ice (nowy czarny kapsel "twist off" z jakimś orłem).

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #53
                  Czyli globalizacja na calego, na Wyspach te wynalazki pod tymi nazwami juz maja od paru lat... kiedys dawno sprobowalem tylko Smirnoffa Mule'a jak mi ktos kupil, innych nie probowalem.
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎