Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile piw wypijacie? [dziennie, tygodniowo, miesięcznie?]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biereczapplistes
    Senior
    • 05-2007
    • 325

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aldach Wyświetlenie odpowiedzi
    Tam, w czwórkę w ciągu jednego dnia, wypili całą beczkę, w której było 105 litrów piwa tyskiego. A że i tego było im mało, wrócili do piwniczki Trybusza i zabrali jeszcze 30-litrową beczułkę, którą wypili do dna podczas nocnej libacji (...)

    Wychodzi prawie po 34 litry piwa w ciągu jednej doby. My wszyscy jesteśmy miernoty ...
    Mój znajomy na Woodstocku wypił 33 piwka (czyli ok 17litrów) piwa w ciągu jednego dnia i...nie był pijany.
    Tylko należy też pamiętać, że w 2007r na Woodstocku psiwo tyskie miało 4% alku.
    Notabene niska zawartość alku mi nie przeszkadza (choć zazwyczaj piję portery, klasztorniaki i inne cięższe piwka), ale ten cienki, wypłowiały smak...

    Tego można wypić sporo, ale po co?
    Pijast Piwodziej :D

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Rany julek, 17 litrów samej wody w ciągu dnia to dużo, a co dopiero piwa...

      Comment

      • biereczapplistes
        Senior
        • 05-2007
        • 325

        Inne osiągnięcia (moje własne, nie będę się tu kumplem wycierał
        - wódka - ok 1,5l
        - bardzo zimny specyk duszkiem - 16 sekund (zimny tak, że do dzisiaj mam pingqwiny w żołądku)
        - browary duszkiem pod rząd (jeden za drugim) - ok 3,5 lub 4 (też zbyt zimne)
        - ćwiartka (250ml - tłumaczę, bo teraz ćwiartkami większość ludzi nazywa 200ml) na czas - ok 1 sek, no generalnie 1 łyk
        - ilość browarów:
        * na co dzień najwyżej 1
        * jak mam wolny czas lub po prostu chwilę spokoju to zazwyczaj od 1 do 7 lub więcej
        * zazwyczaj podczas imprez lub posiedzeń (raz na tydzień) to ok 5, może 6 piwek
        * najwięcej piwek wypitych, które pamiętam - nieco ponad 10 (każde inne, a La Trappe dubbel wzmocnił działanie innych...)
        * najwięcej piwek niepamietanych, "przypuszczanych" lub wypomnianych i przypomnianych będzie bardzo wiele (cały dzień bez przerwy z browarym, co rusz to nowym) pewnie tyle co rekordzik kumpla wspomniany wyżej, lub więcej
        Pijast Piwodziej :D

        Comment

        • biereczapplistes
          Senior
          • 05-2007
          • 325

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Rany julek, 17 litrów samej wody w ciągu dnia to dużo, a co dopiero piwa...
          To było tyskie woodstockowe, więc pozostańmy przy wodzie...po prostu wodzie - piwa tego dnia nie pił
          Pijast Piwodziej :D

          Comment

          • Makaron
            Senior
            • 08-2003
            • 2107

            Tak czy inaczej nawet przy 4%ABV daje to ekwiwalent 1.7 litra wódki.
            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

            Comment

            • biereczapplistes
              Senior
              • 05-2007
              • 325

              Faktem jest też to, że wódka atakuje tylko czystym alkoholem, a piwo działa inaczej, ma inne składniki, które być może potegują działanie alkoholu (?)
              Nie ryzykuję, tylko przypuszczam...
              Pijast Piwodziej :D

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
                Mój znajomy na Woodstocku wypił 33 piwka (czyli ok 17litrów) piwa w ciągu jednego dnia i...nie był pijany.
                Tylko należy też pamiętać, że w 2007r na Woodstocku psiwo tyskie miało 4% alku.
                Notabene niska zawartość alku mi nie przeszkadza (choć zazwyczaj piję portery, klasztorniaki i inne cięższe piwka), ale ten cienki, wypłowiały smak...

                Tego można wypić sporo, ale po co?
                Apokalipsa normalnie.Niby "normalne"Tyskie to coś podobnego do piwa, jak obniżyli zawartość alkoholu, to musiał być dopiero cieńkusz .Brrr.Pewnie to"piwo" będą sprzedawać na stadionach podczas pewnej imprezy organizowanej wspólnie z Ukrainą
                Na zdrówko
                Ostatnio w tym wolnym czasie na zmianę Krajan, Czarnków, Amber, Fortuna, piwko z Niemiec i wyszło ,że poszło około 5 litrów dziennie przez cały dzień
                Idę na odwyk , ale najpierw do Piotra i Pawła


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • biereczapplistes
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 325

                  To tylko dodam, że generalnie na imprezie optymalna dla mnie ilość to 3 - 4, czasem 5 - 6.
                  Siła wyrazu bywa różna, ale nie jestem ani specjalnie nadgryziony, ani nie dorobiony...jest w sam raz
                  Pijast Piwodziej :D

                  Comment

                  • ODOLAN
                    Member
                    • 07-2007
                    • 57

                    Obliczyłem, że w roku 2008 wypiłem 1650 piw... Wychodzi 4,5 dziennie... ale fakt, ze np. wieksze imprezki to po 10 piw szło, a na drugi dzien wcale, potem jedno, dwa... roznie to bywa, ale nie jest dobrze
                    Last edited by ODOLAN; 12-01-2009, 16:22.

                    Comment

                    • biereczapplistes
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 325

                      1650?
                      Jak dla mnie - ilość przeogromna (chyba, że były dobre) - moje obliczenia dałyby z pewnością kilka razy mniej, bo o ile pamiętam - licząc wielkie imprezy i bezpiwną posuchę, to prawdopodobnie wyszłoby mi ok 1 - 2 piwek na dzień, ale zapewne bliżej jednego.

                      Poza tym nieraz zamiast inwestować w 6 lub 10 piw, kupuję jedno z dużo wyższej półki.

                      Zresztą nie interesuje mnie to: kocham piwo i im więcej piwnego ciała do kochania tym lepiej
                      Pijast Piwodziej :D

                      Comment

                      • Marek-C
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 848

                        3-4 dziennie/wieczorem.. za dużo!
                        Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                        Comment

                        • tomek35
                          Senior
                          • 02-2007
                          • 497

                          Średnio 2 piwa, z tentencją do 3. Uważam, że też za duzo. Spróbuje jesienią ograniczyć do 1 piwa dzinnie.

                          Comment

                          • mwa
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 5071

                            I jedno to jest dużo. Nawet biegacze biorą jedno na biegi.
                            Pozdrawiam Cię !!!!

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4577

                              Ja walę 2 piwka dziennie wieczorem po pracy (zawsze inne). Ale jak jest wolny dzień to np. w Bierhalle na promocji w gronie kolegów potrafi wyjść sporo na głowę. A jak wyjazd czy urlop, to też wszystkiego co nowe trzeba spróbować. Średnia wtedy rośnie. Wg dziennika piwnego (a prowadzę sumiennie) wychodzi mi roczna średnia 3,34 piwa na dobę. I nie zamierzam ograniczać.

                              Comment

                              • pirackamuza
                                Senior
                                • 12-2004
                                • 1903

                                A ja wcale nie piję od urodzenia, a wy jesteście chlory
                                Toruń przeprasza za Radio Maryja
                                www.bobofruty.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎