Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile piw wypijacie? [dziennie, tygodniowo, miesięcznie?]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    W tak kosmicznych przypadkach trzeba czytać między wierszamy. Skradli restauratorowi, więc musiało być chrzczone na potęgę.

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      Borysko napisał(a)
      Ja tam staram sie ograniczyć do jednego dziennie. Czasem dwa. W Weekendy do 3, chyba że imprezka lub pub, wtedy max 5-6. Niestety zarysy mięśnia piwnego się pojawiają, nie wiem tylko czy to przez piwo czy przez zabiurkowy styl życia
      Na pewno przez zabiurkowy styl życia

      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • Hannibal
        Senior
        • 03-2004
        • 1426

        bury_wilk napisał(a)
        Na pewno przez zabiurkowy styl życia

        Też tak sądzę. Już przecież wcześniej napisałem, że piwo jest względnie mało kaloryczne (1 litr piwa pełnego to ok. 600 kcal), więc wypijając litr, czy dwa dziennie, przy aktywnym trybie życia, nie powinno się to odbić na niczyim brzuchu.
        "All the good things for those who wait"

        Comment

        • Hannibal
          Senior
          • 03-2004
          • 1426

          Aldach napisał(a)
          Wychodzi prawie po 34 litry piwa w ciągu jednej doby. My wszyscy jesteśmy miernoty ...
          Jeśli były to piwka o 1-procentowej zawartości alk. to mogłoby to być prawdą. Natomiast zakładając zawartość 4-procentową, czy nawet 5-procentową, to wydaje się to grubymi nićmi szyte.
          "All the good things for those who wait"

          Comment

          • Hannibal
            Senior
            • 03-2004
            • 1426

            elroy napisał(a)
            I co się z nim stało?
            Zresztą mniejsza z tym, bardziej interesująca jest historia Twojego zagubionego buta. Opowiedz - nie daj sie prosić
            Co do brata Jakuba, który wypijał te 15 miar piwa dziennie, to dożył on sędziwego wieku. W końcu, jak mogłoby być inaczej?
            Historia z butem, napomknięta przez szanowną Małążonkę, nie jest w żaden sposób ciekawa, więc szkoda czasu, aby ją opowiadać.
            "All the good things for those who wait"

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              W czasie urlopu na Słowacji wyszło mi około 8 dziennie. Niestety zgubiłem się po drugim dniu i przestałem notować co uszczupliło mój piwny dziennik.
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • dziku
                Senior
                • 12-2002
                • 1992

                Niby powinno się to znalężć w prasówce, ale co tam... wytyk Arta przeżyję, a informacja akurat pasuje do tego tematu.
                Za Onetem:
                Niedźwiedź upił się do nieprzytomności


                Tego chyba nie dokonałby żaden człowiek, a misiowi udało się - wypił 36 puszek piwa, po czym zasnął niedźwiedzim snem na jednym z kempingów w stanie Waszyngton w USA - podali pracownicy kempingu.

                Pracownicy kempingu zauważyli, że niedźwiedź śpi na trawniku, ale nie wiedzieli, o co chodzi, dopóki nie spostrzegli, że obok niego leży mnóstwo puszek po piwie.

                Okazało się, że dwuletni miś włamał się do chłodni kempingowej, znalazł tam puszki z piwem, które otworzył pazurami i zębami. Następnie urządził sobie popijawę.

                Przy okazji wyszło na jaw, że zwierzak ma dość wyszukany gust. Na początku spróbował piwa z "niższej półki", ale szybko przerzucił się na lokalny gatunek trunku i już przy nim pozostał.

                Aby zwabić niedźwiadka, by móc go przenieść w inne miejsce, ustawiono przynętę złożoną z pączków, miodu i dwóch puszek piwa. Poskutkowało.
                Dziku


                Comment

                • Małażonka
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 4602

                  Zamienił stryjek siekierkę na kijek - przejść z trzydziestu sześciu puszek na dwie - to może być bolesne

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    EE tam - miał śniadanko i dwa piwka na kaca
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      Niezły zestaw: pączki z piwem
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4999

                        Dzięki DP dowiedziałem się, że przez 105 dni wypiłem 2,1 hektolitra piwa co daje 2 litry dziennie. To dużo czy mało?
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19169

                          pytanie retoryczne rzecz jasna! niemniej w szczytowym okresie letnim wypijałem po 2,5-3 litry. teraz staram się zejść do 1 litra, co i tak jest dla niektórych dużo

                          Comment

                          • grzech
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 4592

                            Licząc średnio po 2,50 zł za piwo wychodzi, że mniej wydajemy z żoną na paliwo. Jesteście niezbyt ekonomiczni.

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4999

                              Ja na szczęście piwo kupuję w hurtowni i średnia cena piwa wychodzi mi 1,69 zł.
                              To znaczy, że dziennie wydaję na piwo tyle co palacz za paczkę lepszych papierosów. A skoro nie palę to chyba mogę
                              5410 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • pieczarek
                                zwykle cham i prostak
                                • 06-2001
                                • 5011

                                Latarnik napisał(a)
                                ...przez 105 dni wypiłem 2,1 hektolitra piwa co daje 2 litry dziennie. To dużo czy mało?
                                Bardzo dużo, przynajmniej jeśli chodzi o zawartość alkoholu. Gdyby to się miało dziać na dłuższą metę, to mozna by o Tobie powiedzieć, że jesteś uzależniony. 2 litry piwa o średniej zawartości alkoholu 5% odpowiadają ćwiartce wódki o woltażu 40%. Przez dwa miesiące dzień w dzień pić ćwiartkę wódki, to juz naprawdę niemało. Przez rok daje to 90 butelek wódki (naturalnie przeliczeniowej, bo przecież pijesz piwo). Ale i tak jest nad czym pomysleć.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎