Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
    Od dłuższego czasu nurtuje mnie myśl - czy ktoś z was oprócz wrzucania nazw wykonawców sięgnął po coś polecanego przez innych. Mnie się to zdarzyło dotąd dwa razy.
    Sięgnął, sięgnął. Osiołek pracuje wytrwale .

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną

      PS Od dłuższego czasu nurtuje mnie myśl - czy ktoś z was oprócz wrzucania nazw wykonawców sięgnął po coś polecanego przez innych. Mnie się to zdarzyło dotąd dwa razy.
      No oczywiście że tak.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        Na jesienne i zimowe melancholijne wieczory niezastapione jest ukraińskie La Plastique Mystification "In the Land of Melancholy". Nie polecam osobom ze skłonnosciami samobójczymi. W niektórych utworach wokalnie udziela się pani o nazwisku Maria Zakharova - głos wybitnie smutny i dołujacy. Godne uwagi są też jej solowe albumy. Dla osób o mocniejszych nerwach świetna jest płyta Neurosis z Jarboe na wokalu. Swego czasu w ciężkich chwilach często gościł w moim odtwarzaczu Ulver "Perdition City", a ostatnio Beth Orton . Na poprawę humoru natomiast, skuteczne jest Ska-P - potrafią chłopaki przemycić w swej muzyce hiszpańskie słońce ...oraz wiele innych treści .

        Comment

        • beny
          Senior
          • 03-2001
          • 984

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
          - Nusrat Fateh Ali Khan - śpiew qawwali czyli muzyka sufich z Pakistanu
          W szczególności z Ravi Shankarem - dwie pieczenie na jednym ogniu - przepyszne

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
          - Huun Hur Tu - śpiew gardłowy tudzież alikwotowy z Tuwy (to jest czad!)
          Nie dawno miałem okazje zobaczyc na żywo w Ostravie (festiwal Colours of Ostrava) - mniam, a kilak tygodni wstecz jedenego z czlonkow zespołu można było usłyszeć we wrocławie w wspólnym projekcie z Mazzolem !!!
          Z piwnym pozdrowieniem
          Radosław Kwiecień

          http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

          Comment

          • beny
            Senior
            • 03-2001
            • 984

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
            Ja ze swojej strony polecam Raviego Shankara, szczególnie podpasowały mi płyty z Yehudi Menuhinem i Janem Garbarkiem
            A wspólna płyta z Philipem Glassem Passages nie słyszałeś, czy też nie lubisz indyjsko-amerykanskiej muzyki minimalistycznej :-)
            Z piwnym pozdrowieniem
            Radosław Kwiecień

            http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2866

              Nie słyszałem. Ale postaram się szybko nadrobić podobnie jak listę Yendrasa.
              Tylko na dysku już miejsca mało .
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                Nusrat Fateh Ali Khan doskonale komponuje się z Peterem Gabrielem - ścieżka dźwiękowa do "Ostatniego Kuszenia Chrystusa" ("Passion") oraz "Signal To Noise" z płyty "Up". Zresztą na tej pierwszej jest też Ravi Shankar.

                Comment

                • yendras
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 2052

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                  Nusrat Fateh Ali Khan doskonale komponuje się z Peterem Gabrielem - ścieżka dźwiękowa do "Ostatniego Kuszenia Chrystusa" ("Passion") [...]
                  Osobiście wolę płytę "Passion Sources", na której wykonawcy pojawiający się w ścieżce dźwiękowej występują saute, bez Gabriela.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
                    Osobiście wolę płytę "Passion Sources", na której wykonawcy pojawiający się w ścieżce dźwiękowej występują saute, bez Gabriela.
                    A tego nie znam (jeszcze) i koniecznie muszę się zapoznać. Zaś Gabriel jest dla mnie wielkim muzycznym wizjonerem i po prostu geniuszem Nigdy nie zapomnę koncertu w Poznaniu i stania pięć metrów od Niego

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                      [...]Toure udowadnia, że blues jest niesamowicie mantryczny - nigdy bym nie pomyślał, że plemiennopodobne zaśpiewy tak pasują do bluesowej maniery. [...]
                      Słyszałem teorię (i wydaje mi się prawdopodobna), że to ta bluesowa maniera wzięła się właśnie z ludowej muzyki Tuaregów, przeszczepionej na kontynent północnoamerykański przez czarnoskórych niewolników (którzy mieli tam podobno bardzo dobre warunki socjalno - bytowe, w każdym razie na pewno lepsze niż po zniesieniu niewolnictwa - ale te karkołomne teorie znajdują się w innym dziale ).

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        Szczerze mówiąc nie rozumiem związku Tuaregów z czarnoskórymi niewolnikami. Racja, to ten sam kontynent, ale dzieliła ich ciężko przekraczalna bariera pustyni.

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          Niewolników pozyskiwano z całego kontynentu, również z obszarów subsaharyjskich. Tuaregowie handlowali niewolnikami na obszarze Sahelu, zresztą sami posiadali niewolników jeszcze w latach po II wojnie światowej. Pustynia nie była dla nich żadną barierą - karawany Tuaregów i Berberów pokonywały Saharę we wszystkich kierunkach dostarczając do portów np. sól, zresztą był to czas rozkwitu pustynnych miast - oaz takich jak Agadez czy Timbuktu.

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            Po urodzinach przybyło mi nieco muzyki i to w dwóch formatach, a do tego wszystko legalne

                            Na początek prezent od Asi mojej kochanej - Rammstein "Rosenrot"
                            Bardzo piękna dopracowana grafika (wersja digi pack jeszcze spotęgowała wrażenie).
                            A muzyka - przy pierwszym przesłuchaniu lekki zawód, ale każde następne utwierdzało mnie w przekonaniu, że to bardzo dobra płyta. Może nie ma na niej hitów (poza żartem "Te Quiero puta" z meksykańskimi mariachi) ale jest niesamowicie spójna, z niezbyt wesołym, ale urzekającym klimatem. Piękna muzyka. Dzięki Asiu

                            A teraz prezent od mojej siostry - Zacier - "konfabulacje"
                            No to, to jest płyta z samymi hymnami NORMALNOŚCI - jest tu parę dzieł, które z pewnością znajdą się na składance na imprezę której będzie patronowała N. Pozdro dla kumatych, oczywiście

                            I zostały jeszcze dwie pozycje DVD - teledyski i fragmenty koncertów T.Love z dwudziestolecia działalności - bardzo przyjemna rzecz
                            i coś co sobie zostawiłem na deser, więc jeszcze nie oglądałem - Apocalyptica "Live"
                            Last edited by iron; 08-11-2005, 13:10.
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Slucham sobie właśnie po raz kolejny "Second Life Syndrome", drugiej pełnowymiarowej płyty mojego ukochanego polskiego zespołu, czyli warszawskiego Riverside.
                              Nie porywa tak jak pierwsza, bo nie jest taką nowością, ale i tak jest rewelacyjna! świetne kompozycje, doskonały wokal (Mariusz jest jednym z najlepszych polskich wokalistów jeśli chodzi o śpiewanie po angielsku), wyrażająca niezwykłe emocje gitara. Jak trzeba, to jest spokojnie i melancholijnie, ale panowie często potrafią przyłoić Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli połączonych klimatów Anathemy, Porcupine Tree, Dream Theater i Pink Floyd. To tylko próba przybliżenia, bo muzyka nie jest żadną zżynką, jest jakością samą w sobie.

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                A mi odkąd padł laser od CD w wieży przeprosiłem się z kasetami i przesłuchuję starocie. Na razie wałkuję Guns `N Roses – Use Your Illusion I i II i tak wzdycham nad kondycją dzisiejszego rocka a przede wszystkim nad brakiem dobrej gitarowej muzyki.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎