Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)

    P.S. II O nowym Iron Maiden napiszę później bo to dłuższa opowieść, a teraz mi się nie chce
    Skoro kobyłka u płota, to opisuję.

    Iron Maiden "The final frontier"

    To płyta która łamie dwie prawidłowości.
    1. To pierwszy tak długi studyjny album (76 minut)
    2. Po powrocie Dickinsona była pewna powtarzalność - po rewelacyjnym "Brave New World" nastąpiła mocno przeciętna "Dance of death", po niej bardzo dobra "A matter of life and death", więc teraz była pora na przeciętniaka. I w opini wielu, taka właśnie jest "The final frontier"...
    Ale ja się z tym nie zgodzę - to całkiem dobra płyta, choć to jedna z tych płyt, które zyskują z każdym kolejnym słuchaniem.

    A teraz do rzeczy
    Ta płyta jest jakby pęknięta na dwie części:
    - pierwsze 5 utworów to typowe piosenki Maidenów (nie licząc 5 minutowego intro) :
    "The final frontier" to taki typowy Maidenowy skoczny hicior
    "El Dorado" i "Mother of mercy" to dziarskie utwory w średnim tempie
    "Coming home" - całkiem zgrabna balladka
    "The alchemist" - wypierdalacz w stylu "Be quick or be dead"
    - kolejne 5 pozycji to epickie, trwające około 10 minut utwory:
    "Isle of Avalon" i "The Talisman" - długie, ze zmianami tempa, na przyzwoitym poziomie.
    "Starblind" - rewelacyjny pod każdym względem, zwłaszcza rytmicznym
    "The man who would be a king" - chyba najnudniejszy, choć można się przyzwyczaić
    "When the wild wind blows" - rewelacyjny, mocny finał, Dickinson w roli głównej.

    Reasumując - to naprawdę niezła płyta, zyskująca przy każdym kolejnym przesłuchaniu. No i forma wokalna 52 letniego Dickinsona godna pozazdroszczenia - Gillan w jego wieku już tylko skrzeczał
    Ale coś mi się wydaje, że to jednak jest "ostateczna granica", czyli ostatnia studyjna płyta Iron Maiden...
    Last edited by iron; 20-09-2010, 20:30.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      Dziś kolejne dwie nowości.

      Zacier "Niedźwiedź Janusz i inne zwierzęta" - chyba gorsza płyta od "Masakry na Wałbrzyskiej" a z pewnością mniej przebojowa. Trzeba będzie jeszcze posłuchać, ale jedno jest pewne - Mirosław Jędras nic nie zmądrzał - i dobrze

      Coma "Symfonicznie" - rewelacyjny koncert z orkiestrą. Skojarzenia z "S&M" Metallica są na miejscu, tyle, że to Coma wychodzi z tej konfrontacji z podniesionym czołem. Bardzo czadowo, nowe aranże ze smykami gdzie trzeba łagodzą wyraz, gdzie trzeba dadają dynamiki. Jestem oczarowany...
      Last edited by iron; 07-10-2010, 18:49.
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • danio_145
        Senior
        • 02-2005
        • 723

        Słyszeliście Hasioka? Dla mnie to jest to. Młody twórca, który tworzy muzykę przemawiającą do mnie.

        Tu na próbkę. Na jutubie jest tego oczywiście więcej.

        Utwór z albumu Znak Niepokoju.Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.saanj.net/profiles/profile/show?id=Rubal.---A song from the album Znak Niepokoju of Polis...

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Rick Astley na wokalu w Nirvanie

          A really well done remix of smells like teen spirit.

          Comment

          • rafal69
            Senior
            • 08-2005
            • 115

            Stiff Little Fingers - The complete John Peel sessions (1978-80).
            Kawał naprawdę dobrego punk rock'a "77"
            znany gamoń wiosłowy

            Comment

            • Rzempek
              Member
              • 05-2007
              • 33

              Ja słucham bardzo różnej muzy, zależnie od klimatu i nastroju. A że mam duuużo muzy to jest z czego brać. Stylistycznie jestem otwarty mocno, tak więc ostatnio w odtwarzaczu gościły:
              - Gong - "You" (taka cyrkowo-kosmiczna awangarda z połowy lat 70-tych)
              - Faust - "Faust IV" (niemiecka krautrockowa awangarda z 73r.)
              - kilka płyt Stereolab
              - Jefferson Airplane - składak sporządzony przezemnie z kilku płyt tej hippiesowskiej formacji. Klasyczna psychodelia z San Francisco.
              - Miles Davis - Kind Of Blue (klasyka starego jazzu, klimacior gwarantowany)
              - The Future Sound Of London - "Dead Cities" (zajebista muza z 1996r. Nawiedzona elektronika)
              - Oranżada - "Samsara" Tego słucham by przypomnieć sobie pewien utwór bo niedługo koncerty u sąsiadów zza Odry i trzeba przećwiczyć (gram w tym bandzie)

              A ogólnie z polskiej muzy ostatnio na tapecie były: Za siódmą górą, Nosowska/Osiecka, Siekiera i Grechuta.
              Muszę posłuchać nowej Brodki bo wszyscy chwalą że ponoć zaskakująco dobra.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Ja ostatnio sięgam po różne dziwaczne (zależy dla kogo) nurty oparte na kulturowych korzeniach

                ostra jazda z Afganistanu (tak tak, tam też potrafią nieźle grać)


                oraz cos innego, spokojnie, miło i zaje....
                niesamowita babeczka z Algierii z jeszcze bardziej niesamowitym głosem
                Réédition du classique de 2000. Cheikha Rimitti, son père est originaire de Relizane et de mère oranaise. En effet ses grands parents maternels sont originai...


                świetna muzyka, ciężko określić jaka.....z Mauretanii
                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  Poprzez Mezzo odkryłem muzykę Django Reinhardta. Relacja festiwalu Django Reinhardt w Samois-sur-Seine w tej chwili "idzie" na Mezzo.
                  Bardzo dobra muzyka pod bardzo dobre piwko.

                  oto próbka kapeli Latchés :

                  "Latches" Yorgui Loeffler, Gino Roman, Steeve Laffont and Chris Campion. Perform Django's "Minor Swing" at the Django Reinhardt Festival 2008 in Samois. Enj...
                  Last edited by Gringo; 18-11-2010, 23:09.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    ostra jazda z Afganistanu (tak tak, tam też potrafią nieźle grać)
                    Moc, dawaj więcej, jeśli masz. Bardzo lubię folkowe akcenty we współczesnej muzyce. Najbardziej pasują mi do punkowej rytmiki, ale jak widać, w metalu też świetnie się sprawdzają.

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      świetna muzyka, ciężko określić jaka.....z Mauretanii
                      http://www.youtube.com/watch?v=gN9JfMNM4sI
                      A co powiesz na to http://www.youtube.com/watch?v=FggJN...eature=related
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        Wyszukiwarka nie wskazała mi że to już ktoś zapodał, więc jeśli się powtórzyłem to trudno.

                        Muchy Oj, było, było lato, oj, było, było lato... Oj, było, było lato, oj, było, było lato... Z mych wakacji to wspomnienia będą jednych, moich uwag zbiór św...


                        Jedna ze zwrotek jest typowo piwna '2 ''40 tak więc warte uwagi....
                        Last edited by Gringo; 19-11-2010, 22:24.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          Gringo, dzięki za Latches!

                          W oparach parasmutków, trochę poszperałem w odmętach przeszłości i wygrzebałem z ucha Yesów - Fragile z ich wszechhitem Heart of a Sunrise. W wykonaniu California Guitar Trio również powoduje rozbryzg mózgu po suficie.
                          Last edited by ART; 19-11-2010, 23:49.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            W marcu w Warszawie grać ma Black Label Society. Nie zakładam jeszcze osobnego tematu, bo nie wiem czy uda mi się pojechać. Zainteresowany ktoś pójściem na koncert?
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12203

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                              W marcu w Warszawie grać ma Black Label Society. Nie zakładam jeszcze osobnego tematu, bo nie wiem czy uda mi się pojechać. Zainteresowany ktoś pójściem na koncert?
                              Zakk Wylde na żywo... nie wiesz po ile będą bilety?

                              Comment

                              • JAckson
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 6122

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zakk Wylde na żywo... nie wiesz po ile będą bilety?
                                na eventimie po 120
                                Last edited by JAckson; 20-11-2010, 13:28.
                                MM961
                                4:-)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎