Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    No dobra, mam dwie córki, żadna nie zostanie za mnie zawodowym piłkarzem, ale jeszcze nie wszystko stracone:

    http://www.youtube.com/watch?v=9dd7Vh39gJ0 (wejście w 1:40 piękne, puszczę starszej rano przed przedszkolem, po co właściwie na balet ją prowadzam zamiast przynieść z piwnicy piecyk i gitarę, a może i perkusję, bo w sumie po co szafa, i tak jedna i druga zaraz ze swoich ubrań wyrośnie, niech chodzą w prześcieradłach z dziurą na głowę i ręce.)
    http://www.youtube.com/watch?v=w2PwS8FCfxo
    Ja puszczę obu swoim córkom jutro rano.
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
      Dzisiaj Browarnik Tomek zapuścił na swoim blogu i chomiku płytę projektu Tomasza Lipińskiego, czyli Fotoness. I jestem mu wdzięczny, bo myślałem, że jestem jedynym dinozaurem, który o tym pamięta.
      Muzyka przy piwku?
      Tak, ale tylko przy takich utworach jak "15, 10, 5".
      Pamiętam, miałem kiedyś winyla Fotoness .

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        Jestem dumny z tego, iż jestem Polakiem z dwóch powodów ( OK tych powodów jest więcej, ale ja mam na myśli muzykę).
        Pierwszy powód to zespół SBB. Każdy kto zna to wie o co chodzi a kto nie zna niech chociażby posłucha takiego utworu jak ''walking around the stormy bay''.
        Drugi powód do dumy to zespół Riverside. Obecne czasy. Zawsze bardzo lubiłem tę grupę, ale płyta, którą oni nagrali w tym roku (Shrine of New Generation Slaves ) spowodowała u mnie zwrot szczęki w dół. Po kolejnych sześciu-siedmiu przesłuchaniach również kolana poszły mi w postawę służebną wychodzącą z zachwytu.
        Taki utwór jak "Feel Like Falling" to hicior roku.
        Od czasów Marillion z Fishem nasz polski Riverside jest najlepszym progresywnym zespołem na świecie.
        Porcupine Tree jest za bardzo liryczny, a Dream Theater za bardzo techniczny. Nasz Riverside jest w sam raz. I ich muzykę polecam do piwa. Bardzo przyjemnie pije się PLON przy muzyce Riverside.
        Last edited by DariuszSawicki; 09-11-2013, 20:10.

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          Ja bym dodał do powyższego płytę z połowy lat 90tych zeszłego wieku:
          Collage "Moonshine" - piękne kompozycje i realizacja ja na owe lata w Polsce niesamowita...
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            Jestem dumny z tego, iż jestem Polakiem z dwóch powodów ( OK tych powodów jest więcej, ale ja mam na myśli (...)
            Z pierwszym powodem się zgadzam.
            Z drugim w pewnej mierze także choć ostatniej płyty jeszcze nie poznałem wystarczająco. Czegoś mi jednak tam brakuje do miana superproggrupy.
            MM961
            4:-)

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              Mamy mnóstwo dobrej, polskiej muzyki. Czy to gigantów i klasyków (Vader, Turbo), czy to gwiazdy raczej lokalne (do dziś uwielbiam posłuchać Kultu czy KNŻ, Flapjack, Acid Drinkers itd.), nie mówiąc już o naprawdę sporej liczbie mniej i bardziej znanych kapel rockowych i metalowych, które swoim graniem spokojnie mogłyby zaistnieć na światowej scenie.

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja bym dodał do powyższego płytę z połowy lat 90tych zeszłego wieku:
                Collage "Moonshine" - piękne kompozycje i realizacja ja na owe lata w Polsce niesamowita...
                Absolutnie się podpisuję, ta płyta ani przez moment nie brzmiała jak nagrana i zrealizowana w naszym kraju, co nadal (a nie mówiąc już w latach 90) jest sporym komplementem.

                Zresztą Collage chyba bardziej popularne było zagranicą niż w naszym kraju...

                Zgadzam się również, że podobnie można skomplementować Riverside, chociaż nigdy do końca w ich muzykę się nie wkręciłem i wolę Porcupine.
                Last edited by tomolek; 11-11-2013, 13:19.
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                  Collage "Moonshine" - piękne kompozycje i realizacja ja na owe lata w Polsce niesamowita...
                  No i obraz Zdzisława Beksińskiego na okładce ( inny wykorzystany na płycie "Safe" ).

                  Comment

                  • slavoy
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 5052

                    Jak kiedyśtam pisałem Paradise Lost przypomnieli sobie jak się gra dobrą muzykę. W tym tonie wyszły już trzy płyty. Wygrzebałem kilka dni temu "teledysk" zrobiony przez fana do jednego z kawałków z ostatniego LP i nie mogę przestać go oglądać. Grafiki pochodzą z okładki płyty:
                    this is fan video. respect to designer of booklet "Tragic idol" albumtelegram https://t.me/Huehuhuehue
                    Dick Laurent is dead.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale fajnie mieszają i brzmią - tylko wokal wszystko dokumentnie rozpieprza... Nie wyrabiam z tym jednostajnym blee bleee bleee bleee. Aż włączyłem sobie kilka innych kawałków, wszędzie tak samo, flaki mi się na lewą stronę wywracają. Szkoda...

                      To może coś z innej bajki. W wakacje wracałem ze znajomym z Kaszub, jedziemy sobie, a tu nagle leci coś, co ostatnio słyszałem we wczesnym liceum. "Ty, a to nie jest ten jedyny raper, którego kiedyś słuchałeś?" pytam. Okazało się, że kiedy kupił sobie samochód z kaseciakiem, zniósł do niego garść starych kaset i tak sobie je puszcza od kilku lat za kółkiem. Oto ten rapster, muszę powiedzieć, że podoba mi się ascetyczność formuły, no i brzmienie całkiem analogowe.

                      W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                      http://www.deliciousvinyl.com------------------------------As heard everywhere 1989!

                      Comment

                      • olie
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 777

                        Klaus Mitffoch, koncert laureatów Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Talentów 1983
                        This is "Klaus Mitffoch - Turniej Młodych Talentów 1983" by Trójkątyzacja Kota on Vimeo, the home for high quality videos and the people…


                        Moc!

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                          Klaus Mitffoch, koncert laureatów Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Talentów 1983
                          This is "Klaus Mitffoch - Turniej Młodych Talentów 1983" by Trójkątyzacja Kota on Vimeo, the home for high quality videos and the people…


                          Moc!
                          Często wracam do ich płyty, pod tym samym tytułem ... i mogę to samo powiedzieć

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            To może coś z innej bajki.
                            Tone Lōc to wielka gwiazda końca lat 80, oczywiście w Stanach nie u nas To był zresztą czas eksplozji popularności rapu jako muzyki mainstreamowej. Jego pierwsza płyta i te dwa single były na samym szczycie list przebojów. Pozostał jednak gwiazdą jednej płyty i dwóch singli.
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • dominik_walkowiak
                              Senior
                              • 10-2013
                              • 335

                              88.4 FM

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dominik_walkowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                                88.4 FM
                                Nastawiłem radio i tylko za...cie szumi, nie przepadam za taką muzyką...
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎