Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Livres
    Senior
    • 04-2012
    • 324

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
    Ha, a myślałem, że jestem jedyną osobą w tym kraju, która słucha(ła) tej kapeli... Do tej pory mam jej dyskografię aż do Empiricism na kasetach
    W marcu grają we Wrocławiu, więc ktoś ich w Polsce słucha.

    U mnie ostatnio głównie Iced Earth:
    ICED EARTH - Among The Living Dead (OFFICIAL ALBUM TRACK). Taken from the album "Plagues Of Babylon". Century Media Records 2014.Pre-order the new album at C...

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
      No ja jestem punkiem chyba znającym się na muzie. Jak słuchasz tego kawałka i nie slyszych tam discharge, czy ogólnie crust punka, to ja nie wiem. Chyba ze z punka zna się tylko jakieś pseudopunki jak wlochaty czy strachy na lachy, hehe. Zresztą masz nawet wiki
      http://en.wikipedia.org/wiki/Crust_p...tal_influences
      Z ciekawości odsłuchałem - pierwsze skojarzenie - Exploited - klimaty z płyty "On stage".
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        Ale co? Discharge? to są raczej podwaliny crusta/d-beatu. Z takich juz "uksztaltowanych" warto sprawdzić Nausea, His hero is gone, disrupt, antischism, doom, dystopia. Pełno tego było w latach 80/90
        Przykład

        http://youtu.be/n3NHZFPhgz8
        Last edited by tristan_tzara; 10-02-2014, 09:37.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          Chodziło mi oczywiście o ten kawałek Bathory, do którego zapodałeś link
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            No i słychać, ciesze się

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Firaxis Wyświetlenie odpowiedzi
              ha! pamietam te wspaniale czasy a kasety tez jeszcze gdzies mam
              Lata dziewięćdziesiąte to były wspaniałe czasy dla fanów metalu.
              Można było kupić tanie kasety, głównie z trzech wytwórni: Mystic Production, Metal Mind, no i z Morbid Noizz ( pamięta ktoś ich czasopismo?). Na dodatek był bardzo duży wybór tego.
              Teraz leży to wszystko sobie na strychu, ale czasem coś sobie odtwarzam z tych kaset.
              Nie chcę się chwalić ... no ale jednak pochwalę się
              Mam tych kaset dokładnie 996 sztuk. Tylko małą część z tego zakupiłem później na CD.
              Chyba starzeję się, bo już mniej metalu słucham niż kiedyś

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JasnyPiorun Wyświetlenie odpowiedzi
                Kto tak powiedział?
                Nie znam nikogo, kto by zakładał jaki ma być BM.
                Varg, Fenriz itd? zreszta wystaczy poczytac cokolwiek o historii drugiej fali BM. polecam tez dokument Until The Light take Us
                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                Comment

                • Firaxis
                  Member
                  • 05-2009
                  • 36

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Lata dziewięćdziesiąte to były wspaniałe czasy dla fanów metalu.
                  Można było kupić tanie kasety, głównie z trzech wytwórni: Mystic Production, Metal Mind, no i z Morbid Noizz ( pamięta ktoś ich czasopismo?). Na dodatek był bardzo duży wybór tego.
                  Teraz leży to wszystko sobie na strychu, ale czasem coś sobie odtwarzam z tych kaset.
                  Nie chcę się chwalić ... no ale jednak pochwalę się
                  Mam tych kaset dokładnie 996 sztuk. Tylko małą część z tego zakupiłem później na CD.
                  Chyba starzeję się, bo już mniej metalu słucham niż kiedyś
                  pozniej dodawali plyty-skladanki, ja pamietam tez miesiecznik Thrash'em All

                  Comment

                  • Livres
                    Senior
                    • 04-2012
                    • 324

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                    Lata dziewięćdziesiąte to były wspaniałe czasy dla fanów metalu.
                    Można było kupić tanie kasety, głównie z trzech wytwórni: Mystic Production, Metal Mind, no i z Morbid Noizz ( pamięta ktoś ich czasopismo?). Na dodatek był bardzo duży wybór tego.
                    Teraz leży to wszystko sobie na strychu, ale czasem coś sobie odtwarzam z tych kaset.
                    Nie chcę się chwalić ... no ale jednak pochwalę się
                    Mam tych kaset dokładnie 996 sztuk. Tylko małą część z tego zakupiłem później na CD.
                    Chyba starzeję się, bo już mniej metalu słucham niż kiedyś
                    Nie były. Dostępność większości ciekawych pozycji, a przynajmniej tych ciekawych dla mnie, była mocno wątpliwa, a kasety też nie były znowu takie tanie. W drugiej połowie lat 90-tych w cenie 3-4 taśm można było kupić CD i patrząc na to, co się stało z moimi kasetami (część rozdałem, część do dziś wala się po szufladach), cały czas pluję sobie w brodę, że nie przeszedłem na srebrne krążki kilka lat wcześniej.
                    Pod względem dostępności muzyki oraz koncertów dobre czas są teraz.

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      Wątpię aby był ktoś chętny, ale mam do sprzedania za póldarmo bilety na jutro na CivilWar - mieliśmy iść z ciekawości,a tu dupa - choróbsko dorwało.

                      Comment

                      • JasnyPiorun
                        Junior
                        • 02-2013
                        • 18

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                        Varg, Fenriz itd? zreszta wystaczy poczytac cokolwiek o historii drugiej fali BM. polecam tez dokument Until The Light take Us
                        http://www.youtube.com/watch?v=WwX_2MId_2U
                        Ale do tego nie trzeba nic czytać, żeby wyciągnąć proste wnioski logiczne, że każdy z zespołów zaczynających ten nurt, był tak naprawdę inny.

                        I NIKT w tamtych czasach nie definiował tego stylu w teorii, zdefiniował on się SAM w praktyce.

                        A praktyka pokazała, że black metal ma różne odmiany i nie sposób wytypować TĄ WŁAŚCIWĄ.
                        Bo jej nie ma!

                        A to, że tobie najbardziej się podobał Burzum i Darkthrone to zupełnie inne bajka kolego.

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                          Chyba ze z punka zna się tylko jakieś pseudopunki jak wlochaty czy strachy na lachy, hehe. [/url]
                          A co wspólnego mają SNL z punkiem???
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • olie
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 777

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                            A co wspólnego mają SNL z punkiem???
                            Może to: http://youtu.be/oL4Gqo8wZbM

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Pamiętać też trzeba o takich norweskich zespołach jak Limbonic Art, ten rzeczywiście był mocno symfoniczny, szczególnie na dwóch pierwszych płytach.
                              Także o Dismal Euphony. Też był symfoniczny, ale niektórzy ortodoksi uważali to za disco
                              Bo muzyka za lekka, a i dwie panienki w składzie.

                              No dobra, do rzeczy. Pierwszą blackmetalową płytą na tym łez padole była płyta Bathory- The Return...... Cóż, że ze Szwecji( jak inne wszystko, tak się mówi ). Druga, a nie pierwsza. Venom grał to o czym pisze tristan_tzara, a Mercyful Fate tradycyjny heavy metal, tylko, że z tekstami o diable.
                              Dopiero potem wszedł Mayhem, później Darkthrone, który porzucił death metal z płyty Soulside Journey i zaczął grać prymitywnie.
                              Pamiętajmy o Gehenna. Zaczynali ostro, później było melodyjnie, ale świetnie (Malice) , a później surowy oldschool.
                              Mysticum, którzy łączyli BM z industrialem.
                              Bethzaida, Kampfar, Otyg, które łączyły folk z BM.
                              Te wszystkie wymienione przeze mnie kapele norweskie były świetne. Dużo by tu wymieniać, ale nie ma czasu, bo piwo ociepla się.
                              Mam jednak do Was pytanie zabójcze i kontrowersyjne!
                              Co myślicie o norweskim Dimmu Borgir??
                              Ci goście to mają dopiero hejterów Zresztą podobnie jak Cradle of Filth.

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ok, może się źle wyraziłem.
                                Od kiedy SNL to zespół PUNKOWY?
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎