Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Próbowałem dojść, ale nie dojszłem. Z jakiej? Ja się zatrzymałem na sportówkach i przygodówkach.
    Fallout 1 Do tego bębny w środku kawałka są inspirowane (acz nie wmiksowane w przeciwieństwie do muzyki z Fallouta, sam je napisałem) Diablo 1.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    John the Revelator (jak mówią Internety, klasyk gospel) https://www.youtube.com/watch?v=LOm3BzVjvGQ
    Ja to poznałem przez pewien musical. Jeden z 4 musicali (mimo obejrzenia ich ogromu, głównie na deskach różnych teatrów), które mi się podobały

    Blues Brother 2000 Revival scene John the revelator song.


    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    O, to ciekawe jest kompozycyjnie, wokalnie i tekstowo, połączenie w punku rzadkie.
    Z rzeczy "głębokich" i jednocześnie - jak na punka - niebanalnych muzycznie ostatnio spodobała mi się Biała Gorączka:



    Szkoda, że zespół już nie istnieje, nie udało mi się zaliczyć żadnego ich koncertu.

    A co powiesz na to, punk z solówkami gitarowymi? Ekipa z moich rejonów, nawet śpiewali piosenkę o Górniku Zabrze.

    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


    Nawet gdzieś mi się wala w szafie ta płyta, pewnie teraz mocno zakurzona. No i masa wspomnień, kiedyś mało zębów nie straciłem, idąc na koncert tej kapeli - bo na głowie miałem ponad półmetrowe pióra, co się nie spodobało kilku łysym nie-kolegom

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
    Sory, ale bieda te punki. Muzycznie pl punk z lat 80 był dosyć słaby, może z wyjątkiem zimnej/nowej fali(a przecież w takim UK grało juz wtedy discharge, amebix, doom). Chodzi mi o samą muzyke, nie teksty. Lepiej się zrobiło jak upowszechnil się crust i hc/p. Jedynie nieliczne przypadki były ciekawe, np Smar SW albumem Samobójstwo naprawdę niszczyło. Lata 90 w ogóle ruszyły mocno scenę: Infekcja, Homomilitia, Piekło Kobiet, Apatia. Takie moje zdanie
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
    Wybacz, ale Dezerter, Deuter, Xenna, Siekiera, Armia, Moskwa - to było słabe
    To samo chciałem napisać. No i mimo umiłowania metalu jakoś do crusta nigdy się przekonać nie mogłem - ale to już tylko kwestia gustu.

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
      Wybacz, ale Dezerter, Deuter, Xenna, Siekiera, Armia, Moskwa - to było słabe
      Przecież pisałem że nowa/zimna fala i hc/p ok

      Comment

      • tom38
        Member
        • 11-2008
        • 70

        muza i Gryczane............... w Trójce.....ACID DRINKERS very OKI
        FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          A o nowym szale wprost z kraju kwitnącej wiśni już słyszeli?

          BABYMETAL 1st full album "BABYMETAL" available!!Available on iTunes Store worldwide & CD web store.Don't miss it!![iTunes Store]https://itunes.apple.com/us/a...

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
            A o nowym szale wprost z kraju kwitnącej wiśni już słyszeli?

            https://www.youtube.com/watch?v=WIKqgE4BwAY
            Staaare
            Jak ktoś lubi zimne klimaty to KVB nie zejdzie z głośników przez długi czas.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
              Staaare
              Prawda.
              Last edited by WojciechT; 17-01-2015, 14:55.

              Comment

              • Areh
                Senior
                • 12-2014
                • 120

                Jest jeszcze nadzieja dla młodego pokolenia.
                Kids Cover 46 and 2 by Tool

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Spłakałem się. Nigdy nie przeboleję tego, co się zaczęło w '39. Choć bez tego nie urodziłbym się w Warszawie, bo dziadkowie od strony ojca pochodzą z dzisiejszej Ukrainy i Białorusi. Via Wrocław tu trafiłem, razem z poniemieckimi cegłami. Plus Podlasie do kompletu, jestem chyba uosobieniem polskości, dobrze mi z tym.

                  Pierwszy sierpień dzień krwawy - Polskie pieśni patriotyczne - pieśni wojenne i partyzanckie - http://www.bliskopolski.pl

                  Comment

                  • meszek0009
                    Senior
                    • 04-2014
                    • 247

                    Witam, zaglądam tu od jakiegoś czasu, ale pierwszy raz się odezwę, po tych patriotycznych pieśniach naszło mnie na wyładowanie swojej frustracji. Otóż należę jeszcze do obecnego "młodego pokolenia", mam 20 lat i jak rozmawiam z ludźmi o muzyce to często spotykam się z takim czymś, że wszystko pięknie, gadka się klei, widzę, że ktoś ma dobry gust, jest o czym podyskutować, ale jak zadaję pytanie typu "A kojarzysz może Lecha Janerkę/Kult/Możdżera/Luxtorpedę/Łonę/(wstawcie sobie dowolnego polskiego muzyka od Chopina po Dodę)" to słyszę "aaaa nie, ja nie słucham polskiej muzyki" ... Kiedy próbuję drążyć temat i dopytuję czemu, czy chodzi o język, że szeleszczący, czy uważa, że nie ma dobrych muzyków w Polsce, czy o co chodzi, to z reguły dostaję jakieś odpowiedzi pokroju "aaa nie, jakoś tak po prostu". I co gorsza taka sytuacja jest nagminna ! Nie lubią polskiej muzyki, bo ... jest polska ? No kurwa mać . Naprawdę mamy wspaniałych muzyków, tylko czasem trzeba poświęcić chwilę, żeby ich odnaleźć. Echh, staram się z tym walczyć, ale lekko nie ma . Tak więc, jako że się wyładowałem, to wrzucę może wywołanego wcześniej Lecha, bo ostatnimi czasy na nowo odkrywam jego muzykę, a ta piosenka towarzyszyła mi w te święta :



                    Ps. Tak jak z ogólnie pojętego rapu/hip - hopu zawsze tolerowałem pojedynczych muzyków, tak ostatnio nie schodzi z głośników Łona i Webber ! No warsztatowo i tekstowo mistrzostwo dla mnie, także coś popularnego :

                    http://dobrzewiesz.net/http://sklep.dobrzewiesz.net/pl/p/LONA-I-WEBBER-Wyslij-sobie-pocztowke-EDYCJA-LIMITOWANA-/107http://facebook.com/lonaiwebberMuzyka: We...


                    i coś o utrapieniu forów, nawet takich jak to (chociaż we wszelakich messengerach sam popełniam ten językowy grzech, jednak przy jakichkolwiek postach, gdziekolwiek, staram się pamiętać o ąę ) :

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 1038

                      Akurat wymenione to tacy średni reprezentanci polskiej muzyki, ale obecnie robi się całkiem dobre rzeczy. Tutaj np ranking na zeszły rok:

                      Comment

                      • meszek0009
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 247

                        Ech, krytycy krytycy ! Jakoś nigdy nie starałem się sugerować jakimikolwiek rankingami, chociaż większość z tego zestawienia znam. Wypisałem tych, którzy mi pierwsi wlecieli do głowy, a wrzuciłem utwory, których słucham w ostatnim czasie.

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          Warto znać to co teraz się w polsce dzieje. Jeśli ktoś się nie orientuję to takie rankingi pomagają. Bo jeśli bym usłyszał czy słucham jamerki/kultu/lony/lukstorpedy to też bym tak odpowiedział że nie, tyle że potrafilbym uargumentowac
                          A polska muzyka podbija świat. Wystarczy wymienić choćby skalpel, stara rzeka, Thaw, the kurws.

                          Comment

                          • meszek0009
                            Senior
                            • 04-2014
                            • 247

                            Ranking rzeczywiście zacny, ale chodzi mi o samo podejście ludzi, potrafią wymienić jakieś alternatywne, niszowe zespoły z małej wioski w Norwegii, grające tamtejszy folk, o których istnieniu wie 20 osób łącznie z muzykami, ale żeby zobaczyć co to właśnie wymienione The Kurws (za którymi osobiście nie przepadam), czy cokolwiek innego, to już ciężko...

                            Comment

                            • tristan_tzara
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 1038

                              Co do dobre niepolskiej muzyki. Ostatnio w samochodzie mocno męczę Sunny Day in Glasgow. Szczególnie ten numer:

                              Bardzo lajtowo, przebojowo ale i innowacyjnie. No i słodkie jak kilo aspartamu

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                14 lutego to dla mnie żadne walentynki, tylko urodziny pana redaktora Piotra Kaczkowskiego.
                                Jeśli ktoś nawet jest średnio rozgarnięty w muzyce rockowej to wie o co chodzi.
                                Ja pana Piotra podziwiam za autentyczną miłość do muzyki i to '' różnej i różniastej''.
                                Parę lat temu pan Kaczkowski miał poważne problemy ze zdrowiem, dziś dzięki Bogu jest lepiej i możemy słuchać pana Piotra w środowej audycji W tonacji Trójki oraz w kultowym, najważniejszym Minimaxie obecnie rotacyjnie prowadzonym z też świetnym Leszkiem Adamczykiem w niedzielę po 22-ej w radiowej Trójce.
                                Panu Piotrowi życzę tylko jednego, bo wszystko inne ma: dużo zdrowia.
                                Ja bardzo przeżyłem kiedyś śmierć dwóch innych redaktorów, Tomasza Beksińskiego i Janusza Kosińskiego (Odkurzone Przeboje). Obym więcej czegoś takiego nie doczekał.

                                https://www.youtube.com/watch?v=XuUBV943TkY

                                https://www.youtube.com/watch?v=r4OCTxY0gHA

                                A skoro wspomniałem na wstępnie coś o walentynkach to ja mam tylko jedno skojarzenie i jest to ten nieśmiertelny, wręcz pomnikowy utwór...
                                https://www.youtube.com/watch?v=UQQIivolsOw

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎