Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • DariuszSawicki
    replied
    Pierwszą inną płytę jaką wysłuchałem po kolejnych płytach Jethro Tull była płytą wyjątkową. Usłyszałem kiedyś dwa kawałki chyba w roku 1997 w audycji Piotra Kosińskiego Noce Muzycznych Pejzaży. Płyta ukazała się w 1988 roku i nagrał ją zespół kierowany przez Kevina Gilberta, który zmarł w 1996 roku ( a więc rok wcześniej niż ja w ogóle poznałem to nazwisko).
    Przez tyle lat starałem się kupić tę płytę. Nie było jej nie tylko w Polsce, ale nawet zagranicą. Starałem się ją ściągnąć nielegalnie z netu. Też nie było ( chociaż miliony płyt, dosłownie wszystko jest).

    Od tygodnia jestem dumnym posiadaczem( po siedemnastu latach!!) płyty zespołu GIRAFFE pod tytułem THE VIEW FROM HERE z 1988 roku na CD.
    Muzyka jest wielka, Kevin Gilbert był wspaniały.
    Oto dowód... czyż to nie chwyta za serducho?
    https://www.youtube.com/watch?v=eII1G444nQE
    Last edited by DariuszSawicki; 01-09-2014, 21:45.

    Leave a comment:


  • DariuszSawicki
    replied
    Bardzo zasmuciło mnie to, o czym wczoraj napisał Iron. Niestety w radiowej Trójce, w audycji MiniMax nie było o tym wzmianki. Może gdyby prowadził Piotr Kaczkowski, a nie Leszek Adamczyk( którego jednak też lubię)...
    Od wczoraj, aż do do tej pory słuchałem tylko Jethro Tull, wielkiego wspaniałego zespołu.
    Trzeba jednak przyznać, że Glenn Cornick był raczej mniej istotną postacią w tym zespole. Bardziej ważniejszą postacią był Mick Abrahams, który odszedł po pierwszej płycie.
    Natomiast Ian Anderson wyrzucił Cornicka po trzeciej płycie za picie.
    Nie zmienia to faktu, że Glenn Cornick był basistą na tym wydawnictwie.
    Benefit zaliczam do dziesięciu najwspanialszych, najlepszych płyt w historii rocka. Wiem, że Aqualung jest wyżej ceniony, ale cóż... ja mam taki gust.
    Od tej pory już inaczej będę słuchał Benefit... będę bardziej wsłuchiwał się w bas.
    Dobrze, że nie tylko Iron, ale i inni internauci są czujni i wyrażają szacunek dla byłego basisty Jethro Tull

    https://www.youtube.com/watch?v=v6tet-CpG2o

    Leave a comment:


  • crocco
    replied
    Akurat przesłuchałem https://www.youtube.com/watch?v=N5HMymwQGPA
    Nigdy jakoś do mnie nie przemawiali a dzisiaj im się udało.

    Leave a comment:


  • iron
    replied
    29 sierpnia zmarł Glenn Cornick - współzałożyciel i basista Jethro Tull na trzech pierwszych płytach. Tym samym mało realny występ w oryginalnym składzie stał się już niemożliwym...
    To cry you a song, Glenn
    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

    Leave a comment:


  • DariuszSawicki
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
    Tym razem nie zaspałem, ale piszę dziś, nie wczoraj i przepraszam Kopyra za wszystko ( za mój kompletnie pijany post).
    Wczoraj swoje urodziny obchodził Alex Lifeson, gitarzysta największego, najlepszego zespołu w naszej galaktyce ( wiadomo jakiego)...
    Tu ktoś poniżej zrobił kawał dobrej roboty:
    www.youtube.com/watch?v=l6YB4Bm0yq0

    A tu moje krótkie, ale ukochane solo od 3:49 min.
    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


    A tu dowód na to, że Alex Lifeson jest jak wino( hmm, no powiedzmy jak barley wine) im starszy tym lepszy. Od 2:44 minuty.

    www.youtube.com/watch?v=VoTxTM6kBuU

    Leave a comment:


  • tomolek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
    Co nie zmienia faktu, że jednak to Finowie (Apocaliptica) zaczęli nurt metalowy w instrumentach klasycznych szarpanych...
    Dla mnie najlepsza jest ich trzecia, bardziej autorska płyta - "Cult"
    No dlatego pisałem, że wiolonczele mi się w latach 90 przejadły

    Leave a comment:


  • iron
    replied
    Co nie zmienia faktu, że jednak to Finowie (Apocaliptica) zaczęli nurt metalowy w instrumentach klasycznych szarpanych...
    Dla mnie najlepsza jest ich trzecia, bardziej autorska płyta - "Cult"

    Leave a comment:


  • tomolek
    replied
    A od chłopaków z Chorwacji wolę to: https://www.youtube.com/watch?v=Mx0xCI1jaUM

    Leave a comment:


  • yaro74
    replied
    Bardziej podoba się mi nagranie Finów, niż Hayseed Dixie (nie lubię słuchać takich countrowych wokali). Jest to zabawne i fajnie się tego słucha.
    A wiolonczeliści świetni.

    Leave a comment:


  • tomolek
    replied
    Eee tam, mi się i tak podobało. To nie muzyka do słuchania ale idealny viral do Internetu. A ten wokal pasuje do konwencji. Teledysk dobrze zrobiony, fajna aranżacja nic tylko lajkować. Ale trzeba przyznać, że ich wersja troopera ajronów jest już mocno rzemieniasta.

    A mi się wiolonczele przejadły jeszcze w latach 90' A tak serio mam jakąś słabość do klimatu czerwonych karków, nawet miałem sobie kupić ogrodniczki :]

    Leave a comment:


  • żąleną
    replied
    Tomolek, takiego fanatyka acepiorundece łatwo nie zadowolisz.

    Ale faktycznie Finowie nieco sztuczni, za to wiolonczeliści konkretni. Zwłaszcza w końcówce, podobało mi się też "tum tum" (no, wiecie...) tego z prawej i rozdziawiona gęba a'la Angus tego z lewej.

    Leave a comment:


  • slavoy
    replied
    A moim zdaniem to ssie. Najwięcej niszczy bezpłciowy wokalista. Już znacznie lepsze jest to - ci goście przynajmniej niczego nie udają. Z "wieśniackich" przerabiaczy rockowych standardów jednymi ze lepszych są Hayseed Dixie. Do znalezienia znacznie więcej.
    A tu całkiem inny pomysł na Thunderstruck - 2Cellos. Też mają wiele innych rzeczy w repertuarze.

    Leave a comment:


  • tomolek
    replied
    Finnish band called Steve'n'Seagulls plays AC/DC's awesome song called Thunderstruck. Recorded by Jaakko Manninen Photography.STEVE´N´SEAGULLS PATREON is ope...

    Lubię takie covery

    Leave a comment:


  • Ura3
    replied
    tego słucham
    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

    Leave a comment:


  • WojciechT
    replied
    Na tym koncercie z Camden Halford wygląda jak jakiś gnom a wiecie, że ten gość swego czasu siedział na ławie oskarżonych? Po przesłuchaniu któregoś kawałka Judas Priest dwójka nastolatków próbowała popełnić samobójstwo - jeden skutecznie, a drugi odstrzelił sobie twarz, niemniej przeżył. Potem powiedział, że w kawałku słyszał "do it, do it, do it" odnośnie popełnienia samobójstwa, więc chciał to zrobić. Niemniej sąd uniewinnił kapelę.

    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


    Od 29:30.

    Ja za to od pewnego czasu szukam muzyki coraz bardziej odległej od metalu i rocka, na których się wychowałem, a moim ostatnim odkryciem jest muzyka tego typu:

    Support the Artist:• https://www.facebook.com/zardonic• https://soundcloud.com/zardonic• http://www.beatport.com/artist/zardonic/23120TrackList:00:00 1) ZARD...


    W interesujący sposób łącząca melodyjny metal, drum and bass, dubstepy (których nie lubię, ale tutaj to pasuje), elektroniczne crossbreedy i inne takie. Przy okazji: świetna muzyka do zabawy, chyba jedyna, do której tańczę (chyba że mosh uznamy za taniec )

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎