Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Krwawa Niedziela (Sunday Bloody Sunday) dla fanatycznych zwolenników Zachodu z klapkami na oczach, że zło to tylko za "Żelazną Kurtyną"
    Pożegnanie z Marią (jako dopełnienie dla Sprawy Franciszka Kłosa) dla tych którzy afirmują wszystko co międzywojenne - także granatową policję - tych zbrodniarzy wojennych którzy dzisiaj w chorej prawicowej polityce historycznej robią za bohaterów
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ArtK31 Wyświetlenie odpowiedzi
      Bez urazy Emes,ale bedąc świeżo po "lekturze" tego filmu torchę inaczej go odebrałem.
      Czy zainteresuje wierzących ? dość śmiała teza....
      Ja odebałem film jako bezsens "walki" katolicyzmu z innymi konkurencyjnymi ...
      Tu nie było według mnie żadnej walki katolicyzmu z innymi religiami. A piszę tu jako tzw "niewierzący", czyli mam nadzieję być tu odbieranym jako bezstronny w sprawach religijnych. Film akurat pokazywał, że mnisi niczego nikomu nie narzucali, w pełni szanowali społeczność islamską, pozdrawiali ich jakby byli wyznawcami islamu. Głębiej nie chcę się tu zagłębiać, bo Becik mi znów wytknie, że streszczam film.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
        Pożegnanie z Marią (jako dopełnienie dla Sprawy Franciszka Kłosa) dla tych którzy afirmują wszystko co międzywojenne - także granatową policję - tych zbrodniarzy wojennych którzy dzisiaj w chorej prawicowej polityce historycznej robią za bohaterów
        Ja to się zastanawiam jak długo jeszcze tego typu bełkot będzie tolerowany. Czy autor tych słów w ogóle czyta cokolwiek poza czerwoną, lewicową bibułą? Czy autor tych słów wie, że:
        "Pod groźbą kary śmierci powoływało ono do służby przedwojennych policjantów."

        "Według różnych źródeł 25-30% policjantów było członkami lub współpracownikami podziemia, głównie Armii Krajowej. Pośrednio potwierdzają to raporty oficerów niemieckiej Ordnungspolizei. O tym, jak ograniczone było zaufanie władz okupacyjnych do Policji Polskiej świadczy fakt, że żaden z trzech stopni alarmu przewidzianych przez okupanta na wypadek powstania w Warszawie nie przewidywał użycia PP. Przeciwnie, w trzecim stopniu alarmu Niemcy zakładali aresztowanie i rozbrojenie całej PP, a nawet jej fizyczną likwidację."

        "Od wiosny 1940 roku zaczęto tworzyć w PP konspiracyjne struktury. Utworzono tajny sztab oraz kaptowano do współpracy funkcjonariuszy wszystkich szczebli. Tworzono całe "struktury poziome" - w każdym większym komisariacie istniała tajna organizacja, a w mniejszych i w prowincjonalnych posterunkach starano się mieć "zaufanych" podoficerów i oficerów."
        Owszem, kapusie, zdrajcy i kolaboranci także byli ale czy to pozwala VanPurRz na takie generalizowanie? Po poniższym przykłądzie widać, że procentowo zdrajców w PP było ok 10%...

        "W latach 1946-1952 działała Komisja rehabilitacyjno-kwalifikacyjna dla byłych policjantów, która pozytywnie zweryfikowała prawie 10 000 osób. Około 600 osób skazano, w tym na karę śmierci."

        Szkoda, że towarzysz VanPurRz nie wspomina nic o ofiarach, mordach, wyrokach śmierci wykonywanych przez władzę ludową po1944 roku….i nie mam tu na myśli kolaborantów


        Szkoda, że wątek filmowy znów zbacza z tematu, ale nie mogłem nic nie napisać
        Last edited by becik; 31-01-2011, 11:49.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          Krwawa Niedziela (Sunday Bloody Sunday) dla fanatycznych zwolenników Zachodu z klapkami na oczach, że zło to tylko za "Żelazną Kurtyną"
          Pożegnanie z Marią (jako dopełnienie dla Sprawy Franciszka Kłosa) dla tych którzy afirmują wszystko co międzywojenne - także granatową policję - tych zbrodniarzy wojennych którzy dzisiaj w chorej prawicowej polityce historycznej robią za bohaterów
          Nie bądź taki niedożarty. Twoi koledzy od nagana przez 50 lat uprawiali politykę historyczną, teraz daj kilka lat czasu innym

          A swoją drogą to przytłaczająca większość Twoich sądów społecznych i politycznych jest na granicy logiki. Nad tym można przejść do porządku dziennego ale jak wchodzisz na pole, które trzeba znać a nie interpretować to się doucz, poczytaj, przemyśl.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            Proszę trzymać się tematu.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              Lepsze niż Matrix http://www.youtube.com/watch?v=tmSGp...eature=related
              Last edited by kiszot; 31-01-2011, 20:04.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Social Network
                Coś strasznego, jak Fincher mógł to nakręcić, a Kevin Spacey wyprodukować
                Historia, jakich wiele - szybka kariera, zdrada, duże pieniądze - nic nowego, oprócz tego, że o twórcach Facebooka. Skąd te nominacje do Oskara nie mam bladego pojęcia Stracone 2 godziny piątkowego wieczoru.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                To jest nas więcej. Nudaaaaa
                Ale Becik nie zniechęcaj się, trzeba obejrzeć, żeby sobie wyrobić własne zdanie. Jeżeli dostał nominacje, to chyba komuś się jednak spodobał
                No mi się podobał. Nawet bardzo.
                Dlaczego? Przedstawienie człowieka, który jest ewidentnym dupkiem (ale też geniuszem) w sposób niejednoznaczny. Czasami wydaje się wręcz sympatyczny, czasami widz staje po jego stronie. Jeszcze w filmie tego nie doświadczyłem (w książkach - tak).
                Biografia, a wg mnie bardzo ciekawie opowiedziana, co wg mnie jest rzadkością w tym gatunku.
                Dobry warsztat aktorski, nietuzinkowe postacie, również te na drugim planie (np. Parker, twórca Napstera). Nikt nie jest jednoznaczny, każdy ma swoje sekreciki.
                Oceniłem na bardzo dobry (8/10).

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                Tak przy okazji, Seta, dzięki że kiedyś wspomniałeś o serialu Lie to me. Wsiąkliśmy.
                Nie ma za co. Ja na razie odpuściłem...
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Biografia, a wg mnie bardzo ciekawie opowiedziana, co wg mnie jest rzadkością w tym gatunku.
                  W którym punkcie? Między flakami, olejem i kserem z ksera?
                  Szczerze, proszę o szczegóły, co Cię ujęło w tym filmidle klasy Hallmark, jakich już dziesiątki były? Wtórne to, błache i średnio zagrane. Wisienką na torcie są ciągłe wstawki reklamowe i nie FB mi tu chodzi.
                  P.S. Tak niejednoznaczne postaci są większości komedii romantycznych...

                  Sorki za ton, ale daaawno już nie dośwadczyłem filmu o takim stosunku mizeroty do wynoszenia na piedestały.
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    MNIE ta historia zaciekawiła. W sensie całości scenariusza.
                    Jak byłem młody to kolesie tego typu (wtedy np Gates) byli dla ambitnych studentów informatyki (czyli przez chwilę również dla mnie) WZOREM. Wzorem sukcesu, tego, że liczy się pomysł. Domyślam się, że nie jeden (może nawet większość) zdolny programista myśli sobie teraz: "Chciałbym skończyć jak Zuckerberg..." Dla nich koleś jest ważniejszy od papieża, a wyobrażasz sobie taki film o papieżu? Ten film zmienia świat, może nie cały, ale istotną jego część. I nie jest rozliczeniem z przeszłością jak większość tego typu produkcji. Mówi o teraz. To dowodzi też odwagi twórców - nie każdy potrafi takie rzeczy mówić o jednej z najpotężniejszych person na świecie.
                    W tym filmie nie oczekiwałem wybuchów, efektów specjalnych, ani zwrotów akcji. Byłem wręcz przekonany, że będzie to słabawy, przegadany film. I rozczarowałem się bardzo pozytywnie.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Tylko widzisz, Seticzku, z Twojej wypowiedzi wyłazi to, co właśnie temu filmowi zarzucam - że jedynym pomysłem twórców było pojechanie po znanej, żywej, aktualnej postaci. Treści żadnych ten film nowych nie wnosi. A "niejednoznaczne postacie" - że co, nikt nie jest całkiem dobry ani całkiem zły? To jakaś nowość? Postacie po prostu nie były pogłębione.

                      Podobne "rozliczenie" w podobnym środowisku - Piraci z krzemowej doliny
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tylko widzisz, Seticzku, z Twojej wypowiedzi wyłazi to, co właśnie temu filmowi zarzucam - że jedynym pomysłem twórców było pojechanie po znanej, żywej, aktualnej postaci. Treści żadnych ten film nowych nie wnosi.
                        Moim zdaniem wnosi. Niekoniecznie "treści", ale pewny rodzaj formy. Właśnie dzięki odwadze twórców. Nie jest łatwo ukazać "boga" informatyków jako dupka; nie jest łatwo ukazać dupka jako postać chwilami sympatyczną. Niezmiernie rzadko w ciągu godziny zdarza mi się czuć do jednej postaci na zmianę obrzydzenie, fascynację i współczucie. I to - co ważne - niejednokrotnie te zmiany nastroju widza następują.
                        Co do Waszych zarzutów -nie jest to (moim zdaniem) arcydzieło, ani film genialny, ale jest (moim zdaniem) bardzo dobry. Razem z Toy Story 3 , czy nieco bardziej podobnym Frost/Nixon.
                        Last edited by Seta; 01-02-2011, 10:17.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          No cóż, ja jestem staroświecka i od "dzieła" oczekuję ciekawej treści, nie tylko formy. Chyba, że jest to Lost Highway
                          Zwaliłabym to na swój podeszły wiek, ale na szczęście osoby młodsze ode mnie się tu wypowiedziały w podobnym tonie, więc to chyba jeszcze nie konflikt pokoleń
                          Last edited by Marusia; 01-02-2011, 10:18.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Te "młodsze osoby" to na razie tylko tylko jedna osoba. Fajna ale jedna. Poczekamy - zobaczymy...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Te "młodsze osoby" to na razie tylko tylko jedna osoba. Fajna ale jedna. Poczekamy - zobaczymy...
                              Dwie - Slavoy i Basik
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                Slavoy się nie liczy!
                                Sami się nakręciliście nawzajem - takie sprężenie zwrotne.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎