Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PanOptikon
    Member
    • 07-2010
    • 75

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
    ,,Tron : Dziedzictwo".

    Film jedną nogą powinien być w "fajnych" (czyli gniotach), drugą w rzeczywiście fajnych.
    Kilka razy miałem wrażenie, że scenariusz do tego filmu pisało jakieś dziecko. Kiepska fabuła, drewniane aktorstwo, ale jeśli film potraktuje się jako koncert dobrej muzyki przy dobrych efektach 3D (trzeba raczej oglądać to w Imaxie3D, żeby to docenić), to można wyjść z tego przedstawienia, tak jak ja, zadowolonym. Oglądanie tego filmu w 2D chyba nie ma sensu, sama muzyka na tle tylu mankamentów chyba nie obroni tego filmu.
    Właśnie ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiedzialny jest duet Daft Punk, jest największym atutem. Słucha się jej znakomicie, także w oderwaniu od obrazu.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    Wspomniany przez Slavoya "Moon" nie podszedł mi. Trochę przekombinowany, nudnawy, efekt - kilka razy przymnknąłem oko....
    Także tu muzyka robi wielkie wrażenie. Stworzył ją Clint Mansell, znany głównie z motywu z "Requiem dla snu. Współpracuje zresztą stale z Aronofskym, także w najnowszym, "Czarnym łabędziu". Nie miałem jeszcze okazji, ale tym bardziej nie mogę się doczekać.

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      Wiesz, ja tak żartowałam z tą starością, film nie przedstawia żadnych interesujących, ponadczasowych treści, czego wymaga się zazwyczaj od tzw. "dzieła" i to wszystko - zdania nie zmienię, a drugi raz tego badziewia nie zamierzam oglądać, żeby zerknąć na nie Twoim spojrzeniem.
      A kto powiedział, że musi przedstawiać ponadczasowe treści? Obecnie powstaje co raz więcej filmów biograficznych i jak sama nazwa mówi, są one oparte na czyjejś biografii, więc osoba, która się podjęła tego tematu powinna, jak najbardziej trzymać się realiów. A tym, że ktoś ten film okrzyknął dziełem nie powinno się w ogóle sugerować, bo tak naprawdę większość filmów, która wchodzi do kin i jest reklamowana, uznawana jest przez speców reklamowych za wyjątkowe etc. Po co? Wiadomo, dla kasy. No i pozostaje jeszcze sprawa nominacji do oscara. Pomimo, że film mi się podobał to jednak nie przypiął bym go do grona ubiegających się o statuetkę.
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
        ... pozostaje jeszcze sprawa nominacji do oscara. Pomimo, że film mi się podobał to jednak nie przypiął bym go do grona ubiegających się o statuetkę.
        A co powiesz o nominacjach dla: 127 godzin, Wszystko w porządku lub Do szpiku kości? Wymieniam tylko te z kategorii "Najlepszy film". Incepcja też dla wielu będzie dyskusyjna.
        Powiem tak - mam nadzieję, że Social Network nie wygra tej kategorii. Ale na nominację jak najbardziej zasługuje.
        Mam nadzieję, że wygra Czarny Łabędź; ewentualnie Jak zostać królem lub Prawdziwe męstwo.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          A ja polecam "Ciekawskiego George'a" i "Świat małej księżniczki". Inne bajki na Mini Mini i Baby First to jakaś fabularno-komputerowa masakra.

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            A co powiesz o nominacjach dla: 127 godzin, Wszystko w porządku lub Do szpiku kości? Wymieniam tylko te z kategorii "Najlepszy film". Incepcja też dla wielu będzie dyskusyjna.
            Powiem tak - mam nadzieję, że Social Network nie wygra tej kategorii. Ale na nominację jak najbardziej zasługuje.
            Mam nadzieję, że wygra Czarny Łabędź; ewentualnie Jak zostać królem lub Prawdziwe męstwo.
            Akurat jeśli chodzi o pierwsze trzy filmy, które wymieniłeś to się nie wypowiem, bo ich jeszcze nie oglądałem. Mam je jednak w najbliższych planach, więc postaram się Ci odpowiedzieć na to pytanie.
            A propo Jak zostać królem to wolałbym aby statuetki nie dostał, za to Czarny Łabędź jak najbardziej.
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi

              Podobne "rozliczenie" w podobnym środowisku - Piraci z krzemowej doliny
              Setik, nie odpowiedziałeś, czy oglądałeś powyższy film? Po nim Social Network jest treściowo mocno wtórne.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Nie, Maruś . Nie oglądałem.
                Baaardzo często (zwłaszcza) amerykańskie filmy korzystają z inspiracji innym kinem. I co z tego? Często wychodzi z tego guano, ale niekoniecznie (moim zdaniem) w przypadku SN.
                Tolkien, Szekspir czy bracia Grimm wykorzystywali podania ludowe. I co z tego? Skoro potrafili opowiedzieć je w ciekawy, często mistrzowski sposób, wnosząc nowe przesłania lub treści.
                Połowa arcydzieł filmowych opiera się na literaturze. I co z tego? Książka to książka, a film to film. Inne rzeczy są ważne przy ich ocenie.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                  Akurat jeśli chodzi o pierwsze trzy filmy, które wymieniłeś to się nie wypowiem, bo ich jeszcze nie oglądałem.
                  Też ich nie oglądałem. Prawdę mówiąc w ogóle mnie nie ciągną. Czytałem recenzje, sprawdzałem ocenę moich "gustopodobnych". I zdanie sobie wyrobiłem. Jak będę w TV to może z nudów obejrzę. Do kina na nie się nie wybieram.
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • garfunkel
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 1068

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ja polecam "Ciekawskiego George'a" i "Świat małej księżniczki". Inne bajki na Mini Mini i Baby First to jakaś fabularno-komputerowa masakra.


                    "Ciekawski George" to jeden z ulubionych filmów mojego synka, do utożsamiania się włącznie.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      Ja tam wolę Małą Księżniczkę. Rozczula mnie...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Do szpiku kości
                        oryg. Winters Bone - widziałem, ciężki dramat psychologiczny, trochę mnie wymęczył ale chyba nie polecałem go tu nikomu. To, że jest do czegoś nominowany - zaskoczył mnie
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czytałem recenzje, sprawdzałem ocenę moich "gustopodobnych". I zdanie sobie wyrobiłem.
                          hehe, mógłbyś się zdziwić - ja mam gustopodobnego Slavoya, ale czasem, baaardzo rzadko, trafiam na minę i polecam mu film, który mu się nie podoba
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            "Gustopodobni" na FilmWebie, to ludzie których oceny filmów pokrywają się w min 74%(?). Mam ich koło setki. Z żadnym nie muszę się zgadzać za każdym razem, ale średnia wielu ocen daje już pewien obraz. Dotąd się na tym narzędziu nie zawiodłem.
                            Np. 127 godzin: "Średnia ocena 7 gustopodobnych: 7.43", a dla Łabędzia: "Średnia ocena 38 gustopodobnych: 8.71". To różnica jak między filmem dobrym i genialnym.
                            Last edited by Seta; 16-02-2011, 12:13.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z żadnym nie muszę się zgadzać za każdym razem, ale średnia wielu ocen daje już pewien obraz.
                              A nóż - widelec pozytywie się zaskoczysz
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                Sugerowanie się jakimiś statystykami "gustopodnymi" trochę wypacza indywidualny i niezależny osąd filmu
                                Last edited by emes; 16-02-2011, 23:31.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎