Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Wreszcie fajny horror utrzymany w klimacie XIX-wiecznych powieści - hiszpański La herencia Valdemar/The Valdemar Legacy. Z niewiadomych przyczyn nie pokazywany w naszym kraju, świetnie zrobiony, doskonale utrzymana narracja, dobre zdjęcia i co najważniejsze - klimat.
    28 stycznia 2011 miała premiera druga część tego obrazu, już jej zaczynam poszukiwać....
    Last edited by becik; 23-02-2011, 20:10.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      Kiedyś w kinie a dzisiaj powtórka w TVP Kultura - "Ruchomy zamek Hauru". Piękna, wciągająca animacja dla dorosłych. Plastyczność, scenariusz, magia.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • M-kwadrat
        Senior
        • 07-2004
        • 304

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Tu się nie zgodzę. WSZYSTKIE brutalne sceny występują też w oryginale! Może nieco dyskretniej pokazane, ale są.
        Nie widziałem starszej wersji - widzę, że do nadrobienia.
        Co do obrazowej brutalności to za przykład pozwolę sobie wziąć scenę z finałowej potyczki - wydaje mi się, że zastrzelony człowiek spadający z konia to jest już wystarczający przekaz nie musi on jeszcze spadając uderzyć bardzo skutecznie głową o kamień abyśmy wiedzieli, że jest martwy. Mnie to specjalnie nie razi (w Fargo ta estetyka nawet sporo wnosiła) ale ponad poziom statystycznego westernu według mnie wychodzi.
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie widziałem starszej wersji - widzę, że do nadrobienia.
          W tej kolejności, to niekoniecznie. Film Coen'ów jest jednak moim zdaniem lepszy.
          Chociaż z drugiej strony jest swego rodzaju hołdem dla oryginału...

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
          Co do obrazowej brutalności to za przykład pozwolę sobie wziąć scenę z finałowej potyczki... <cięcie>
          Zupełnie nie zwróciłem uwagi na cytowaną scenę. Czyli jakoś ekstremalnie brutalna nie jest. Rzeczywiście "oryginalny" pojedynek miał miejsce w mniej kamienistym terenie...

          Coen'owie zrobili film bardziej realistyczny - ich bohaterowie częściej jęczą z bólu, miewają mniej szczęścia, są brudniejsi i bardziej zmęczeni oraz... mniej oryginalni - Cogburn jest mniejszym twardzielem, Mattie mniej bystra.
          Bohaterowie starych westernów byli często masakrycznie przerysowani. Przykład szablonu - dobry kowboj na białym koniu, zły na czarnym... Stąd późniejsza moda na "antywesterny", gdzie bandyta jest głównym bohaterem.
          Coen'owie zrobili klasyczny remake klasycznego westernu. Troszeczkę go tylko uwspółcześnili.
          Last edited by Seta; 25-02-2011, 11:39.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            Wrogowie Publiczni. Świetny film z Deppem. Można go sobie oglądać jako film akcji a można sobie obejrzeć Amerykę jaką zawsze była - faszystowsko-totalitarną dyktaturą gdzie łamanie ludzi, tortury, bicie podczas przesłuchań, zamykanie niewinnych członków rodzin szukanych w celu ich zastraszania itp.. nie zaczęły się ani w Iraku, Afganistanie czy nawet nie w Wietnamie czy Gwatemali ale są po prostu wpisane w system.
            Znamienne są słowa gdy FBI zmuszają do współpracy nielegalną imigrantkę (tu przy okazji warto się zastanowić nad całym systemem prawnym który kryminalizując imigrację spycha tych ludzi poza nawias praw człowieka) - kobieta pyta mężczyznę który (który zastrasza ją deportacją) co oni (w domyśle rząd, fbi itp) mogą - odpowiedź ONI MOGĄ WSZYSTKO.

            ps. przy okazji warto się zastanowić jeszcze nad jednym faktem - wielkie poszukiwania podczas któych łamano wszelkie prawa aby złapać w zasadzie niezbyt groźnego przestępce (dla społeczeństwa) podczas gdy mafia sobie spokojnie działała obnaża też podstawy systemu.
            Last edited by VanPurRz; 26-02-2011, 23:35.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4998

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
              .. można sobie obejrzeć Amerykę jaką zawsze była - faszystowsko-totalitarną dyktaturą
              zythum wzoruje się na swoim idolu Josephie Goebbelsie, który powiedział "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą."
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                "Car" - rosyjskie kino historyczne opowiadające o Iwanie Groźnym. Film skupia się głównie na postaci i charakterze samego cara, jego misji, którą dostaje od Boga (co powduje, ze staje sie tyranem) oraz o narastajacym konflikcie z metropolitą Filipem. Oczywiście, jak każde obecne historyczne kino rosyjskie nie może się obejśc bez polskich akcentów, tu Zygmunt August określany jest szatanem, w filmie lekkie nawiązanie do zdobycia Połocka przez wojska Rzeczpospolitej.
                Film moze łatwy w odbiorze nie jest ale dla mnie jest to kolejny dobry rosyjski film historyczny.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  "Elegia" - wg mnie doskonały polski film wojenny oparty na faktach (zbrodnia SS na żołnierzach LWP w Podgajach). Film jest niestety mało znany (a szkoda) ale mimo upływu lat nadal jest mocny i wstrząsający.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Dwa bardzo dobre polskie filmy: "Rózyczka", "Matka Teresa od kotów"

                    Totalne rozczarowanie, oscarowy - "The Fighter", nuda, nuda nuda
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dwa bardzo dobre polskie filmy: "Rózyczka", "Matka Teresa od kotów"
                      "Matka Teresa..." faktycznie dobra, ale naprawdę powalająca jest końcówka z tym niesamowitym chórem. Mnie wbiło w ziemię.
                      Last edited by żąleną; 09-03-2011, 09:38.

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Czarny czwartek - jak to skomentował po wyjściu z kina Slavoy "miało być pięknie, a wyszło jak zwykle". Ja, na szczęście, nie czytałam wcześniej, że miało być pięknie, zatem film ten mnie nie rozczarował, bo spodziewałam się czegoś właśnie w tym stylu, czyli wyciskacza łez. Oczywiście teraz, jak czytam recenzje, to muszę stwierdzić, że zmarnowali potencjał.

                        Co mi się podobało: znakomity Gomułka w wykonaniu Pszoniaka, dużo archiwalnych zdjęć i mało oklepanych twarzy, (choć główna bohaterka oprócz scen płaczu nie bardzo popisała się talentem).

                        Co mi się nie podobało: brak dbałości o szczegóły (nowoczesne drzwi od klatki schodowej, klamka w stylu ewidentnie XXI wieku, graffiti przy napisie Stocznia Gdańska na stacji kolejowej) - pała dla scenografa - nawet, jeśli znaleźli odpowiednich plenerów, to mogli to w studiu jakoś obrobić
                        Przede wszystkim jednak po filmie zostaje niedosyt, bo pojechali jak zwykle na melodramat, zamiast skupić się na przyczynach, rozwinąć wątek poczynań władzy w tamtych czasach, które teraz wydają nam się tak egzotyczne. To, że "oni" byli źli, to wszyscy wiedzą, film do tego niepotrzebny.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          No to Maruśka dość skutecznie zniechęciłaś mnie do pójścia do kina na "Czarny czwartek". Myślałem, że to będzie film w stylu irlandzkiej Krwawej Niedzieli. Ale jak to ma być jakiś melodramatyczny wyciskacz łez, to ja poczekam na płytę lub emisję w telewizji.
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...) brak dbałości o szczegóły (nowoczesne drzwi od klatki schodowej, klamka w stylu ewidentnie XXI wieku, graffiti przy napisie Stocznia Gdańska na stacji kolejowej) - pała dla scenografa - nawet, jeśli znaleźli odpowiednich plenerów, to mogli to w studiu jakoś obrobić (...)
                            Filmu nie widziałem ale potwierdzam, na trailerze zauważyłem współczesne swiatła sygnalizacyjne zawieszona nad ulicą....


                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            "Matka Teresa..." faktycznie dobra, ale naprawdę powalająca jest końcówka z tym niesamowitym chórem. Mnie wbiło w ziemię.
                            Dla mnie mistrzowską sceną w filmie była rozmowa Huberta (męża) z .... chyba przedstawicielem jakiejś firmy zajmującej się inwestycjami. Kto oglądał, ten wie. Totalny, polski dramat, do szpiku kosci, klimat zupełnie jak z Placu Zbawiciela. Zresztą nie przez przypadek nawiązałem do tego filmu. "Matka Teresa...." strasznie przypominała mi swoim klimatem filmy Krauzego.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                              No to Maruśka dość skutecznie zniechęciłaś mnie do pójścia do kina na "Czarny czwartek".
                              Nie idź. Slavoy śpiewał łzawo po wyjściu z kina: "oddaaaaajcie mi mooooje 42 złoooote"
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Kurde mol, piwo może macie tam tanie, ale 42 zeta za bilet do kina to chyba nawet lepiej niż w Szwecji.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎