Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
    "W ciemności" : bardzo dobry film, świetna gra aktorska, emocje, zwycięstwo człowieczeństwa w bardzo prymitywnym, wręcz przestępczym środowisku, w bardzo trudnych, zagrażających życiu warunkach w czasie wojny.
    Byłem wczoraj w kinie i się nie zawiodłem. Poza tym, że film krótko mówiąc jest dobry, na uwagę zasługuje Więckiewicz. Po tym, jak się trochę nasłuchałem pozytywów o jego roli, podszedłem do sprawy trochę sceptycznie, ale niepotrzebnie.
    Film trzyma w napięciu, są momenty, kiedy chwyta za gardło, a są i takie (choć nieliczne), kiedy można się uśmiechnąć. Polecam.
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Kilka dobrych, bądź bardzo dobrych tytułów

      "Porozmawiaj o Kevinie" - ciężki ale szybko minęły 2 godzinki...nie bawcie się z dziećmi w Robin Hooda

      Zostań/Stay - stary film z 2005 roku, pokręcony ale to mi się w nim podobało, choc nie jestem do końca pewien czy wszytsko w nim zrozumiałem

      Druga Ziemia - kolejne wejście w głab ludzkiej psychiki, gdzie tytułowa Druga Ziemia jest tłem ale...trzeba obejrzeć uważnie do końca, jedno czy dwusekundowa scena na końcu mówi wszystko

      Łowcy Trolli - fajna, lekka norweska "bajeczka" a'la dokument odkrywająca, fakt istnienia trolli

      Kret - dobry polski obraz

      Czas wojny Spielberga, no jak to u Spielberga, efekty super, klimat filmu też, ja obejrzałem bez ochów i achów, żona 2,5h przepłakała

      Chińczyk - dobry szwedzki thriller w dwóch częściach, ktoś zabił mieczem wszystkich mieszkańców małej wsi...jak to w skandynawskim filmie, wszystko piękne jest tylko na zewnątrz, im dalej, tym mroczniej

      Na pewno nie będę oglądać "Kobiety z tatuażem", amerykańskiej wersji doskonałego, szwedzkiego filmu. Nie chcę psuć sobie wrażenia jakie pozostawiła na mnie skandynawska trylogia. Jest to dobitny przykład tępowatości amerykanów, którzy nie lubią/nie rozumieją europejskiego kina (w sumie każdego oprócz amerykańskiego) i muszą zrobić swoją wersję
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Na pewno nie będę oglądać "Kobiety z tatuażem", amerykańskiej wersji doskonałego, szwedzkiego filmu. Nie chcę psuć sobie wrażenia jakie pozostawiła na mnie skandynawska trylogia. Jest to dobitny przykład tępowatości amerykanów, którzy nie lubią/nie rozumieją europejskiego kina (w sumie każdego oprócz amerykańskiego) i muszą zrobić swoją wersję
        Też nie zamierzam sięgnąć po "film prawie doskonały", jak w radiu ktoś to ujął. Szkoda czasu po prostu.

        Wszystkim, którzy nie mieli okazji oglądać, ani jednego, ani drugiego, w ciemno polecam wersję szwedzką.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          Małymi krokami próbuję poznać polskie kino powojenne. Ostatnio bardzo miło spędziłem czas przy:

          Baryton - kryminał z elemantami komediowymi z genialną (jak zawsze) rolą Zapasiewicza i Fronczewskiego.`84

          Hasło Korn - kryminał szpiegowski z `68 Trzymający w napięciu film z Janem Nowickim.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Almodovar w szczytowej formie, Skóra w której żyję - doskonałe kino, uczta
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Rzeź - banalny, do bólu przewidywalny, ze scenariuszem na poziomie I roku studiów. Nie ratuje go też słaba i nieprzekonująca gra aktorów i aktorek. Aż wierzyć się nie chce, ze to Polański.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Chyba dla równowagi zapuszczę wieczorem (...) "Atak ludzi grzybów" - japoński horror z 1963 roku
                Oglądałeś w końcu? Napisz coś na temat, bo nie sypiam od tamtego postu!
                Owi ludzie-grzyby stoją, rosną i czasem trują, czy coś więcej?

                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  The Killing. Świetny polityczno-kryminalny serial trzymający w niesamowitym napięciu.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1596

                    Dead Set - bardzo groteskowy serial typu horror o grupie mieszkańców Big Brothera w domu otoczonym przez zombie. Generalnie polecam.

                    Przywoity też jest film The Road. Niemniej pomysł lepszy niż treść.

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dead Set - bardzo groteskowy serial typu horror o grupie mieszkańców Big Brothera w domu otoczonym przez zombie. Generalnie polecam.
                      Nie mam w tej chwili czasu żeby przejrzeć forum, ale dla seriali proponuję osobny temat. Jeśli takiego jeszcze nie ma, to jutro coś się utworzy, chyba, że ktoś mnie uprzedzi.
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        5 odcinków, łącznie 2:20 h, więc bliżej mu do filmu niż serialu.

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                          5 odcinków, łącznie 2:20 h, więc bliżej mu do filmu niż serialu.
                          Co nie zmienia faktu, że seriale można wydzielić i podyskutować na ten temat osobno.

                          A tak nawiasem to to o czym mówisz jest chyba mini serialem, skoro ma tylko 5 odcinków.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            Ale jakie to ma znaczenie w tym wątku?

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Oglądałeś w końcu? Napisz coś na temat, bo nie sypiam od tamtego postu!
                              Owi ludzie-grzyby stoją, rosną i czasem trują, czy coś więcej?

                              Oczywiście, że tak, film opowiada o grupie rozbitków na tajemniczej wyspie gdzie znajdują opuszczony, wyrzucony na brzeg duzy okręt. Próbują docieć co się stało więc poznają straszną tajemnicę - na wyspie istnieje groźny grzyb któego zarodki powodują mało, ze halucynacje to jeszcze po jego zjedzeniu sami przemieniają się w chodzące grzyby. Finału nie opowiem

                              Ostatnio w lokalnym kinie Muranów był przegląd, hmm "dziwnych" filmów. Zaintrygował mnie jeden tytuł, "Atak kobiety olbrzyma", chyba się skuszę i na ten film


                              Co do seriali, to nie ma sensu zakładać osobnych wątków.
                              Ostatnio obejrzane świetne tytuły jak: Gra o tron, Broadwalk Empire, Walking Dead, Terra Nova.
                              Last edited by becik; 26-01-2012, 08:59.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Gra o Tron świetny serial. Wciąga tak, że nie liczy się czasu. Intrygi, dobre zdjęcia, atmosfera.
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎