Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    "Hotel Rwanda", ciekawy film pokazujący autentyczną historię jednego hotelu w Kigali, którego kierownik zrobił na jego terenie miejsce dla uchodźców.
    Dobry film ale bez ochów i achów.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fteo
      Dziś na Polsacie o 21:00 "Leon Zawodowiec".
      Jeden z najlepszych dla mnie filmów wszechczasów. Oglądałem go chyba z 10 razy, mimo to w końcowej scenie filmu, gdy Matylda wsadza w ziemię roślinę Leona, przy dźwiękach "Shape of my heart" Stinga, to zawsze przechodzą mnie dreszcze.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        Właśnie wróciłem z filmu 'Deja vu'. Taka sensacyjna historia z elementami SF.
        Nie znudził mnie, ale także nie powalił.
        Jedna rzecz mnie zaskoczyła - miałem wrażenie, że momentami to reklama Google Earth
        MM961
        4:-)

        Comment

        • kot_z_cheshire
          Senior
          • 11-2005
          • 2201

          Długo się zastanawiałam, w jakim wątku umieścić wczoraj obejrzane "Pachnidło". Jako fanka książki czuję się zawiedziona. Kompletne wypaczenie znaczenia, złagodzenie wymowy...Jak dla mnie film, w którym budżet wziął górę nad treścią i kręcony pod widza....amerykańskiego: taki intelektualny McDonald's, ale może zostawić wrażenie dobrze spełnionego obowiązku: film europejskiego reżysera i nawet jakieś gołe cycki są (pozostawiają poczucie uczestniczenia w czymś nieprzyzwoitym-nie na darmo ma kategorię "R" w USA).
          Cóż, niedosyt...wielki...i złość na reżysera, że zmarnował taką fabułę.
          W tych minusach są i plusy:
          - wciskający w fotel 1. kwadrans filmu
          - niektóre ujęcia jak z Veermeera
          - ścieżka dzwiękowa

          Jednak jest ich za mało, abym film zaliczyła do udanych.
          Młode koty mają adhd, niestety.
          Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
          Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
          Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

          Comment

          • fteo
            Senior
            • 05-2003
            • 1139

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
            Długo się zastanawiałam, w jakim wątku umieścić wczoraj obejrzane "Pachnidło". [...]Jednak jest ich za mało, abym film zaliczyła do udanych.
            Miałam z JAcksonem iść na ten film, ale wybraliśmy "Deja vu".
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
            Jako fanka książki czuję się zawiedziona. Kompletne wypaczenie znaczenia, złagodzenie wymowy
            Tego zawsze obawiam się najbardziej, oglądając ekranizacje książek.
            Jeszcze chyba nigdy nie oglądałam dobrej.
            Przynajmniej teraz nie mogę sobie takowej przypomnieć.
            http://lotnictwo.net.pl/
            http://www.flightradar24.com/
            http://www.airshow.sp.mil.pl/

            Comment

            • kot_z_cheshire
              Senior
              • 11-2005
              • 2201

              Wiesz, nie oczekiwałam cudów. Jakby nie patrzeć, trudno przenieść na ekran książkę, której odbiór zależy w 90% od wyobraźni i narracji. Natomiast spłaszczenie jej do thrillerka (żeby było gorzej: waidomo kto zabił, pozostaje pytanie: kiedy go złapią) i zrobienie z bohatera ograniczoną umysłowo osobę (takie miałam wrażenie)....Nie tędy droga. Zupełnie wypaczono znaczenie książki, która jest przerażająca. Podano taką milusia papkę, z elementami ...słabej grozy i erotyki, zamiast zmusić do zastanowienia się nad fabułą. W pewnym momencie miałam wrażenie, że wszyscy siedzą do końca, bo będzie ORGIA i każdy chce to zobaczyć. Niestety, nawet tak "uroczy i chodliwy" temat został przez Tykwera zabity.
              Pal licho zarżnięcie książki przez film, ale dorabianie do tego znaczenia "działa bardzo intelektualnego" jest śmieszne.
              Można iść, ale emocji wielkich się nie należy spodziewać. Smaczkiem są piękne kobiety i D. Hoffmann...
              Młode koty mają adhd, niestety.
              Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
              Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
              Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

              Comment

              • fteo
                Senior
                • 05-2003
                • 1139

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
                Wiesz, nie oczekiwałam cudów. Jakby nie patrzeć, trudno przenieść na ekran książkę, której odbiór zależy w 90% od wyobraźni i narracji. Natomiast spłaszczenie jej do thrillerka (żeby było gorzej: waidomo kto zabił, pozostaje pytanie: kiedy go złapią) i zrobienie z bohatera ograniczoną umysłowo osobę (takie miałam wrażenie)....Nie tędy droga. Zupełnie wypaczono znaczenie książki, która jest przerażająca. Podano taką milusia papkę, z elementami ...słabej grozy i erotyki, zamiast zmusić do zastanowienia się nad fabułą. W pewnym momencie miałam wrażenie, że wszyscy siedzą do końca, bo będzie ORGIA i każdy chce to zobaczyć. Niestety, nawet tak "uroczy i chodliwy" temat został przez Tykwera zabity.
                Pal licho zarżnięcie książki przez film, ale dorabianie do tego znaczenia "działa bardzo intelektualnego" jest śmieszne.
                Można iść, ale emocji wielkich się nie należy spodziewać. Smaczkiem są piękne kobiety i D. Hoffmann...
                Na szczęście nie jestem kinomanką - wolę czytać książki.
                Właśnie zaraz to będę robić. Tym razem "Ciało obce" Ziemkiewicza.
                Mógłby być niezły film z tego, ale jeszcze żaden scenarzysta i reżyser nie powalił mnie swoją wyobraźnią, więc lepiej, żeby tego nie filmował.
                http://lotnictwo.net.pl/
                http://www.flightradar24.com/
                http://www.airshow.sp.mil.pl/

                Comment

                • kot_z_cheshire
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 2201

                  Hihih...Ja też nie jestem kinomanką..I może właśnie dlatego jako maniaczkę czytania mnie tak bardzo ten film boli. Bo lepiej było nie ruszać
                  Miłej lektury
                  Młode koty mają adhd, niestety.
                  Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                  Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                  Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
                    Długo się zastanawiałam, w jakim wątku umieścić wczoraj obejrzane "Pachnidło". Jako fanka książki czuję się zawiedziona. Kompletne wypaczenie znaczenia, złagodzenie wymowy...Jak dla mnie film, w którym budżet wziął górę nad treścią i kręcony pod widza....amerykańskiego: taki intelektualny McDonald's, ale może zostawić wrażenie dobrze spełnionego obowiązku: film europejskiego reżysera i nawet jakieś gołe cycki są (pozostawiają poczucie uczestniczenia w czymś nieprzyzwoitym-nie na darmo ma kategorię "R" w USA).
                    Cóż, niedosyt...wielki...i złość na reżysera, że zmarnował taką fabułę.
                    W tych minusach są i plusy:
                    - wciskający w fotel 1. kwadrans filmu
                    - niektóre ujęcia jak z Veermeera
                    - ścieżka dzwiękowa

                    Jednak jest ich za mało, abym film zaliczyła do udanych.
                    Ksiązki nie czytałem, byłem, widziałem i co? Podobał mi się jak cholera (i nie tylko mi).
                    Dowód na to, że trzeba samemu obejrzeć wbrew wszelkim opiniom Gorąco polecam.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • kot_z_cheshire
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 2201

                      Nie twierdzę, że to kandydat do złotej maliny. Mnie się nie podobał..Może dlatego, że czytałąm książkę....I tak naprawdę nie wiem, o co we filmie chodziło
                      Młode koty mają adhd, niestety.
                      Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                      Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                      Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                      Comment

                      • kot_z_cheshire
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 2201

                        Zainspirowana doniesieniami przedoscarowymi..oglądam "BloodRayne". Jest jednym z bardzo mocnych kandydatów do otrzymania "Złotej Maliny". Zasłużenie.
                        Reżyserowi, aktorom i pozostałym...wielkie dzięki..Dawno nie oglądałam niczego, co by mnie tak bawiło


                        Nominacje do Złotych Malin

                        A co się tego wątku naszukałam, to moje
                        Last edited by kot_z_cheshire; 23-01-2007, 23:21.
                        Młode koty mają adhd, niestety.
                        Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                        Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                        Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                        Comment

                        • kham
                          Senior
                          • 01-2006
                          • 751

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
                          Zainspirowana doniesieniami przedoscarowymi..oglądam "BloodRayne". Jest jednym z bardzo mocnych kandydatów do otrzymania "Złotej Maliny". Zasłużenie.
                          Reżyserowi, aktorom i pozostałym...wielkie dzięki..Dawno nie oglądałam niczego, co by mnie tak bawiło


                          Nominacje do Złotych Malin

                          A co się tego wątku naszukałam, to moje
                          Etam w kinie Malta dwa lata temu był festiwal najgorszych chororów jakie kiedy kolwiek zostały dopuszczone do kin. Kurde tydzień w kinie siedziałem po 3 seanse dziennie! Nie da się podrobić takich nonsensów.

                          Comment

                          • fteo
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1139

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kham
                            Etam w kinie Malta dwa lata temu był festiwal najgorszych chororów jakie kiedy kolwiek zostały dopuszczone do kin.
                            To jakiś nowy gatunek filmowy?
                            FCJP: horrorów
                            http://lotnictwo.net.pl/
                            http://www.flightradar24.com/
                            http://www.airshow.sp.mil.pl/

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              To słowo jest zjawiskowe! Jak znalazł do założenia tematu:

                              Fajne słowo wczoraj widziałem

                              Bez nerw - naprawdę mi się podoba

                              Comment

                              • slavoy
                                Senior
                                • 10-2001
                                • 5052

                                Wczoraj w obszernych fragmentach przypomniałem sobie "Dzień Świstaka". Dziś zaglądam do programu TV... i co widzę? Dzień Świstaka dziś o 19:30 na Polsacie. Oczywiście będę oglądał jeszcze raz i wszystkim polecam to samo!
                                Dick Laurent is dead.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎