Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Mnie się "Motór" nie podobał, jakieś na siłę to wszystko było. A pseudofilozoficzna końcówka już mnie zupełnie dobiła.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      "Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz" - doskonały sensacyjny dramat Sidneya Lumeta, sposób narracji - podobny do tego jak w "21 gram" czyli przenoszenia akcji w czasie. W sumie klimat też zbliżony. Jak dla mnie świetna muzyka Cartera Burwella (coraz bardziej zaczynam lubić tego kompozytora). Ja ten film gorąco polecam.

      za film web:
      Jeżeli ktoś szuka solidnego filmu sensacyjnego, który dostarczy mu rozrywki, to pomylił sale. Jeżeli jednak chcecie zobaczy prawdziwy koncert aktorski pod batutą równie sędziwego, co bezwzględnego mistrza, to jest to z całą pewnością obraz dla was. Mimo pewnej przewidywalności i wtórności rozwiązań to jeden z najciekawszych i najbardziej niepokojących czarnych filmów ostatnich lat.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Basik
        Senior
        • 06-2006
        • 1308

        Oglądałam ostatnio "Aż poleje się krew". Z początku myślałam, że nie dam rady, że będzie NUUUUDA. Jednak film wciąga...
        Day-Lewis oraz Paul Dano kapitalnie odegrali swoje role.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10838

          Przez ostatni weekend obejrzałem wspaniały czeski serial "Pod Jednym Dachem" z niezapomnianym Jiri Sovakiem. Świat bezproblemów, piwo lejące sie strumieniami, ludzie serdeczni wobec siebie. Ach, raj
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Przez ostatni weekend obejrzałem wspaniały czeski serial "Pod Jednym Dachem" z niezapomnianym Jiri Sovakiem. Świat bezproblemów, piwo lejące sie strumieniami, ludzie serdeczni wobec siebie. Ach, raj
            Oglądałeś w TV czy na dvd?, chętnie bym obejrzał sobie ten serial. - Szkoda, że w telewizji nie puszczają starych, dobrych filmów

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              Na nośniku DVD.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                Polecam rosyjską Wyspę.Dosyć ciekawy film.
                Mam tez w domu Australię.Podobno film jest słaby ale za to widoki świetne.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • danio_145
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 723

                  Wyspę oglądałem. Również polecam.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    "Martyrs", kolejna francuska produkcja. Wydaje m się, ze francuzi próbują zrobić najbrutalniejszy film... W zeszłym roku "Fronteres", teraz "Martyrs". Sam film jest bardzo dobrze zrobiony, ciekawy scenariusz, dobra muzyka, dobre zdjęcia. Temat cierpienia samego w sobie, męczęństwa i jego sensu, oraz ile można znieść fizycznych i psychicznych tortur, by w końcu się poddać i pogodzić z bólem to główny temat filmu.

                    za filmweb: Drugi pełnometrażowy film Pascala Laugiera przybywa do Polski owiany sławą najbrutalniejszego francuskiego dzieła w historii kinematografii. I choć obraz jest krwawy, to jednak w powyższym stwierdzeniu jest nieco przesady. W kinie francuskim były już filmy brutalniejsze, jednak z całą pewnością żaden z nich nie był równie dobrze nakręcony, jak "Martyrs. Skazani na strach".


                    Obraz tylko dla koneserów tego typu filmów. Mnie wymęczył
                    Last edited by becik; 26-03-2009, 09:00.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      "Zapaśnik" z Mickeyem Rourke, napiszę tylko jedno niecenzuralne słowo o tym filmie - ZAJEBISTY

                      Gorąco i szczerze polecam, choć jak to w filmach Arofonosky'ego, łatwy nie jest.
                      Dawno nie widziałem tak wyśmienitego filmu.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Włatcy Móch, Ćmoli Czopki i Mądzioły obejrzani. Komentarz jak wyżej.

                        Szczerze i gorąco polecam obejrzenie jednego odcinka, zanim się obejrzy film. Styl jest ciężki, przaśny i grafomański. Fabuła jest naiwna, przewidywalna, formuła zerżenięta z Southparku. Targetem są niewinni gimnazjaliści.
                        Jednak kocham estetykę filmu, kocham ten swojski absurd (na prostatę Dmowskiego!), jestem w stanie rozłożyć krytycznie film na czynniki pierwsze i powiedzieć, które przynoszą mi nostalgiczne wspomnienie dzieciństwa, które rezonują z moją filozofią życiową, i te, które po prostu są absurdalnym odniesieniem do niekonwencjonalnych światów idealnych.
                        Aha, nie lubię Southparku. Jest denerwujący.
                        Last edited by zgroza; 12-04-2009, 23:17.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                          - Szkoda, że w telewizji nie puszczają starych, dobrych filmów
                          W telewizji puszczają same stare filmy, niekoniecznie dobre.

                          Comment

                          • Candlekeep
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 367

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            "Zapaśnik" z Mickeyem Rourke, napiszę tylko jedno niecenzuralne słowo o tym filmie - ZAJEBISTY

                            Gorąco i szczerze polecam, choć jak to w filmach Arofonosky'ego, łatwy nie jest.
                            Dawno nie widziałem tak wyśmienitego filmu.
                            Całkowicie się zgadzam. Film raczej kameralny, bardzo skupiony na głównym bohaterze, do tego pesymistyczny: znakomicie ukazany upadek człowieka dokonujący się na jego własne życzenie. Ale po obejrzeniu film "siedzi" jeszcze kilka dni w głowie.
                            Podobnie, jak Becik - szczerze polecam.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              W święta kolejny film obejrzany - "Slumdog". Dobrze zrobiony, wciągający. 2 godziny minęły szybko. Mimo bollywodzkiej scenerii nie jest tak słodki, piękny i grzeczny jak indyjskie kino ale reżyser "Trainspotting" przez ten obraz, doskonale pokazał fragment tych "prawdziwych Indii".
                              Ze swojej strony polecam.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Walc z Baszirem - można wytykać niektóre dialogi, można wytykać braki w scenariuszu ale to film z kategorii "musisz go zobaczyć". Porusza naprawde ważne sprawy, zarówno w sferze osobistej (zmiany w psychice osób uczestniczących w wojnie czy interwencji zbrojnej, pytania o to czym jest przyjaźń, czy jednostka ma szanse stojąc w obliczu historii na jakąkolwiek reakcję, co się dzieje w człowieku gdy z jednej strony ogranicza go rozkaz i hierarchia a z drugiej gdzieś jednak krzyczy sumienie) jak i politycznej (przypomina o tym jak decyzje polityczne prowadzą do zagłądy i tragedii, wspomina o niechlubnych kartach historii Izraela i całego regionu, przypomina też co w Polsce pewnie będzie niepopularne, że chrześcijanie dokonywali jednych z najbardziej brutalnych zbrodni na lujdziach innych religii, zresztą w ogóle też gdzieś w tle jest pytanie fanatyzm religijny który u chrześcijan i judaistów wcale nie jest mniejszy o ile nei większy niż w islamie).
                                Ważny film o ciekawej formie animowanego paradokumentu. Ogladałem go ponad tydzień temu i ciągle o nim myślę.
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎