Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
    Zythum?
    No pewnie że tak
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Mówcie co chcecie ale dla film Jarmuscha "Limity Kontroli" to totalna porażka, nuda.

      fragment recenzji z filmweb:
      Jim Jarmusch mówił o swym najnowszym filmie, że aby go dobrze zrozumieć i dostrzec wszystkie ukryte w nim sensy, należy obejrzeć go przynajmniej dwukrotnie. Amerykański mistrz chyba jednak przecenił możliwości przeciętnego widza. "Limits of Control" nawet po kilkukrotnym obejrzeniu nie staje się filmem przejrzystym, a interpretacyjne tropy plączą się niczym ofiary sejmowych komisji śledczych. Obraz Jarmuscha jest bodaj najdobitniejszym dowodem na to, jak cienka jest granica między pretensjonalnością i wirtuozerią, między natchnionym bełkotem a wizjonerską feerią. Jego kolejne seanse nie rozwiewają wątpliwości, czy mamy do czynienia z filmem tak dobrym, że trudnym do ogarnięcia, czy z bufonadą ekscentrycznego twórcy. Co dziwniejsze – w "Limits of Control" ta zagadka okazuje się fascynująca.

      Nie mam zamiaru oglądać go powtórnie, chcę o nim zapomnieć i dla rozluźnienia obejrzeć coś innego. A co, sam jeszcze nie wiem.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Za Jarmuschem też nie przepadam/-dałem, ale chcę coś obejrzeć, bo próbowałem za młodu i nie dało rady, a teraz człowiek się niby bardziej wyrobił...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          "Machete" - prosty, nie wymagajacy myślenia, świetnie się oglądało, o to chodzi w filmach klasy B całkowity odmóżdżacz w dobrym stylu

          "Żółty szalik" - powtórka świetnego moim zdaniem filmu, który już wcześniej widziałem, Gajos w tym filmie jest bardziej niż doskonały
          Last edited by becik; 07-12-2010, 11:01.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • mark33
            Idę po piwo do piwnicy.
            • 04-2005
            • 3283

            Seta podziękowania za polecenie serialu Magia kłamstwa (Lie to me) . Takie seriale to ja mogę oglądać , dostępne na stronie http://iitv.info/lie-to-me/

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
              Seta podziękowania za polecenie serialu Magia kłamstwa (Lie to me) . Takie seriale to ja mogę oglądać , dostępne na stronie http://iitv.info/lie-to-me/
              No tak to że głosowałem za połączeniem wątków filmowych nie oznacza, że są już połączone proszę o przeniesienie do właściwego.

              Comment

              • snorre
                Senior
                • 02-2006
                • 655

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Ze skandynawskich filmów to ostatnio obejrzałem (chyba na TV Kultura) szwedzki - "Skarb rodu Arne" z 1919 roku.
                2-godzinny, niemy, dramat historyczny. Mi się podobał....
                Też oglądałem jako wielbiciel kultury skandynawskiej a szczególnie szwedzkiej (film oparty na prozie Selmy Lagerlof).
                Nie wiem czy już ktoś wspominał o "Pozwól mi wejśc" - szwedzki film o wampirach, ale oczywiście coś zupełnie innego niż debilne "Zmierzchy" i takie tam. Bardzo przygnębiający film, tak naprawdę traktujący o samotności dziecka. Amerykanie zrobili już swoją wersję - aż się boję
                Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiem czy już ktoś wspominał o "Pozwól mi wejśc" - szwedzki film o wampirach, ale oczywiście coś zupełnie innego niż debilne "Zmierzchy" i takie tam. Bardzo przygnębiający film, tak naprawdę traktujący o samotności dziecka. Amerykanie zrobili już swoją wersję - aż się boję

                  Widziałem (chyba pisałem juz o nim wcześniej), mi się podobał, amerykańskiej wersji nie mam zamiaru tykać
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Seta podziękowania za polecenie serialu Magia kłamstwa (Lie to me) . Takie seriale to ja mogę oglądać , dostępne na stronie http://iitv.info/lie-to-me/
                    O! Dzięksy za TEGO linka.
                    Cieszę się, że Ci się podoba.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • M-kwadrat
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 304

                      Wybraliśmy się wczoraj na "Trup w każdej szafie" (Ctyri vrazdy staci, drahousku). Naprawdę zabawna komedia sprzed lat (premiera w 1970). Kopia kinowa już chyba sporo przeszła bo miałem wrażenie, że często brakowało kawałeczka taśmy zapewne wyciętego po zerwaniu ale i tak warto było się przejść do kina. Humor z założenia abstrakcyjny (znalezione w sieci nawiązanie do Hydrozagadki uzasadnione choć nie są to identyczne w charakterze filmy to mocno podobne) a lata które minęły od produkcji i transformacja ustrojowa w międzyczasie dodały jeszcze dodatkowych smaczków. Czeska wizja Stanów Zjednoczonych w tym filmie naprawdę warta jest poznania - mamy tu i odpowiednie auta, stylizowane ciuchy (choć trochę pomieszane epokowo), silnie eksponowane butelki zachodnich alkoholi a nawet reklamy wplecione w film (np. taką). Bohaterowie bardzo przerysowani podobnie jak wiele scen zrealizowanych z zabawną przesadą.
                      Jak się komuś trafi okazja to polecam obejrzeć.
                      Pozdrawiam, Maciek

                      Comment

                      • natalka
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 128

                        ja ide dzis na Jackass w 3d wiec zdam relacje, ale juz sie doczekać nie umiem
                        Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          Wczoraj obejrzałem i bardzo mi się podobał , to po prostu pokazana terażniejsza Polska i dylematy młodych ludzi.
                          Tytuł Oda do radości.(Trzy nowele powiązane ze sobą w pewnym sensie)
                          Film obyczajowy, 113 min, Polska 2005
                          Scenariusz i reżyseria: Anna Kazejak - Dawid, Jan Komasa, Maciej Migas
                          Zdjęcia: Klaudiusz Dwulit, Piotr Niemyjski, Radosław Ładczuk
                          Muzyka: Jacek Lachowicz
                          Aktorzy: Małgorzata Buczkowska, Barbara Kurzaj, Dorota Pomykała, Piotr Głowacki, Roma Gąsiorowska,
                          Maciej Kozłowski, Lesław Żurek, Tomasz Lengren, Jan Drawnel i inni
                          Last edited by Pogoniarz; 08-12-2010, 19:47.


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            "Siedem zyć/Dead Girl" - może film nie jest rewelacyjny, ale bardzo podobała mi się jego forma. Siedem różnych wątków, różnych historii związanych ze śmiercią jednej kobiety.
                            Last edited by becik; 09-12-2010, 09:52.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Lubiepiwo90
                              Senior
                              • 11-2010
                              • 113

                              Jakoś ostatnio niezbyt często chodzę do kina ale w C+ udało mi się wczoraj obejrzeć świetny film "Zero". Nie wiem jak można było lansować Rewers kosztem Zera. Rewers to film niezły ale praktycznie do zapomnienia. Zero to film niesamowity, nowoczesny w formie ale na szczęście nie clipowy w montażu. Hipnotyczny, transowy, film może niezbyt łatwy bo pokazujący to, o czym tak często chcemy zapomnieć, na co zamykamy oczy i uszy. Film wciągający od którego nie można się oderwać, serce bije szybciej i ciężej.
                              I co rzadkie w polskim filmie jest on wielopoziomowy - można go oglądać jako thriller (coś jak filmy Lyncha), można jako dramat społeczny, można jako psychologiczną Bergmanowską wiwisekcję ludzkich charakterów, jako dyskusję jak wiele znaczą nasze zachowania, nasze pojedyńcze wybory na całe nasze ale i innych życie.
                              Ten film jest jak seans psychodramatyczny po którym tylko odważni staną przed lustrem aby spojrzeć na swoją twarz/ swoje życie.
                              Kto się odważy spojrzeć i dokonać wyprucia swojego wnętrza przy jednoczesnym szerokim otworzeniu oczu na otaczającą rzeczywistość?
                              "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

                              Comment

                              • kibi
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 1875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lubiepiwo90 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ten film jest jak seans psychodramatyczny po którym tylko odważni staną przed lustrem aby spojrzeć na swoją twarz/ swoje życie.
                                Kto się odważy spojrzeć i dokonać wyprucia swojego wnętrza przy jednoczesnym szerokim otworzeniu oczu na otaczającą rzeczywistość?
                                Przepisałeś to z jakiejś ulotki reklamowej czy naprawdę wyprułeś sobie wnętrze przed lustrem
                                Film niezły, szczególnie jego forma, bo dość przewidywalna treść odrobinę mnie rozczarowała. Może po prostu zbyt wiele oczekiwałem, bo słyszałem entuzjastyczne recenzje. W każdym razie nie miałem problemów ze stanięciem przed lustrem. Może jestem odważny

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎