Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    Obejrzałem film "Monster Zero". To kooprodukcja japońsko-amerykańska w "temacie" Godzilli z lat 60! Totalny odlot - astronauci lądują na jakiejś planecie gdzie nęka ich tamtejszy potwów (trochę się kojarzy z "Forbidden Planet"). Postanawiają sprowadzic z Ziemi Godzillę i Anguillasa w charakterze ochroniarzy Godzilla ostatecznie wygrywa, po czym wykonuje taniec radości Tak! Naprawdę - ta scena jest jedną z najbardziej zaskakujących/idiotycznych w historii kina, Godzilla skacze z radości. Trzeba wypic kilka piw, żeby wczuc się w klimat tego "dzieła"...
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • chitos
      Senior
      • 02-2009
      • 195

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
      Też oglądałem jako wielbiciel kultury skandynawskiej a szczególnie szwedzkiej (film oparty na prozie Selmy Lagerlof).
      Nie wiem czy już ktoś wspominał o "Pozwól mi wejśc" - szwedzki film o wampirach, ale oczywiście coś zupełnie innego niż debilne "Zmierzchy" i takie tam. Bardzo przygnębiający film, tak naprawdę traktujący o samotności dziecka. Amerykanie zrobili już swoją wersję - aż się boję

      Również widziałem film ale nie jestem nim aż tak zachwycony. Wina pewnie leży w tym, że najpierw czytałem książkę a dopiero potem film obejrzałem.
      Książka jest mroczniejsza, pokazuje brutalniejszą stronę dzieci oraz pojawiają się motywy pedofilskie. Komu film się podobał, ten na pewno nie zawiedzie się książką.

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
        Też oglądałem jako wielbiciel kultury skandynawskiej a szczególnie szwedzkiej (film oparty na prozie Selmy Lagerlof).
        Nie wiem czy już ktoś wspominał o "Pozwól mi wejśc" - szwedzki film o wampirach, ale oczywiście coś zupełnie innego niż debilne "Zmierzchy" i takie tam. Bardzo przygnębiający film, tak naprawdę traktujący o samotności dziecka. Amerykanie zrobili już swoją wersję - aż się boję
        Byłem na wersji amerykańskiej w kinie, jak dla mnie średniak z plusem. A propo szwedzkich filmów to polecam trylogię Millennium, na podstawie książek S. Larssona.

        Ponadto Celda 211(Hiszpania), trzyma w napięciu, ciągle coś się dzieje, dobra gra aktorska i fabuła też do słabych nie należy.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Mówcie co chcecie ale dla film Jarmuscha "Limity Kontroli" to totalna porażka, nuda.

          fragment recenzji z filmweb:
          Jim Jarmusch mówił o swym najnowszym filmie, że aby go dobrze zrozumieć i dostrzec wszystkie ukryte w nim sensy, należy obejrzeć go przynajmniej dwukrotnie. Amerykański mistrz chyba jednak przecenił możliwości przeciętnego widza. "Limits of Control" nawet po kilkukrotnym obejrzeniu nie staje się filmem przejrzystym, a interpretacyjne tropy plączą się niczym ofiary sejmowych komisji śledczych. Obraz Jarmuscha jest bodaj najdobitniejszym dowodem na to, jak cienka jest granica między pretensjonalnością i wirtuozerią, między natchnionym bełkotem a wizjonerską feerią. Jego kolejne seanse nie rozwiewają wątpliwości, czy mamy do czynienia z filmem tak dobrym, że trudnym do ogarnięcia, czy z bufonadą ekscentrycznego twórcy. Co dziwniejsze – w "Limits of Control" ta zagadka okazuje się fascynująca.

          Nie mam zamiaru oglądać go powtórnie, chcę o nim zapomnieć i dla rozluźnienia obejrzeć coś innego. A co, sam jeszcze nie wiem.
          Ooo tak, ten film zasługuje, żeby w tym temacie o nim wspomnieć.Gniot, gniot i jeszcze raz gniot. Jedyna ciekawa tam rzecz to chyba gra gościa na gitarze, kiedy jakaś tam babeczka wywijała na scenie, a drugi typ zdzierał gardło w niebogłosy!
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            ,,Tron : Dziedzictwo".

            Film jedną nogą powinien być w "fajnych" (czyli gniotach), drugą w rzeczywiście fajnych.
            Kilka razy miałem wrażenie, że scenariusz do tego filmu pisało jakieś dziecko. Kiepska fabuła, drewniane aktorstwo, ale jeśli film potraktuje się jako koncert dobrej muzyki przy dobrych efektach 3D (trzeba raczej oglądać to w Imaxie3D, żeby to docenić), to można wyjść z tego przedstawienia, tak jak ja, zadowolonym. Oglądanie tego filmu w 2D chyba nie ma sensu, sama muzyka na tle tylu mankamentów chyba nie obroni tego filmu.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Wspomniany przez Slavoya "Moon" nie podszedł mi. Trochę przekombinowany, nudnawy, efekt - kilka razy przymnknąłem oko....

              Za to podobal mi się, ale bez szczególnych ochów i achów, w sumie ten film ma różne opinie, hiszpański "Pogrzebany". Nawet bez znudzenia obejrzałem obraz, którego cała półtoragodzinna akcja dzieje się w zakopanej trumnie, ani jednego ujęcia na powierzchni....Można nabawić się klaustrofobii.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007 Wyświetlenie odpowiedzi
                Dzisiaj donoszę o filmie "Oldboy". Zbierałem się do jego obejrzenia niechętnie, gdyż raczej nie przepadam za produkcjami azjatyckimi i mimo, że film nie był kiepski to chyba zdania nie zmienie.
                A mi się podobał i to bardzo, ale trzeba przyznać jest bardzo "hardkorowy". Z recenzji Fimwebu:
                W Cannes "Old Boy" Park Chan-wooka otrzymał nagrodę jury, którego przewodniczący - Quentin Tarantino - dzieło Koreańczyka podsumował następującymi słowami - "Ten film jest bardziej tarantinowski od wszystkiego, co sam nakręciłem".
                I trudno się z Quentinem nie zgodzić...
                Last edited by Seta; 29-12-2010, 19:18.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Co środę w TVN7 o 20.00 są pokazywane filmy pod tytułem ogólnym : "środa na miarę Oskara". Nie wiem od jakiego czasu i jak długo to będzie trwało. W tym projekcie filmowym można obejrzeć naprawdę niezłe filmy. Nie są to oczywiście nowości, ale na pewno filmy wartościowe.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Nadejszła wiekopomna chwila i tematy o filmach zostały połączone wg życzeń wielu forumowiczów.

                    P.S. Przeglądając ten temat zauważyłam, że na początku jego istnienia były wręcz odwrotne wnioski - rozdzielić
                    Last edited by Marusia; 03-01-2011, 19:24.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      "Machete" - prosty, nie wymagajacy myślenia, świetnie się oglądało, o to chodzi w filmach klasy B całkowity odmóżdżacz w dobrym stylu
                      Zgadzam się w 100% z Becikiem, jak rzadko to bywa
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        "David chce odlecieć".

                        Świetny dokument, który ogląda się jak film fabularny. Film początkującego reżysera o ruchu Transcendentalnej Medytacji. Ruch ten firmuje swoją osobą i napędza do niego klientów znany reżyser David Lynch, zresztą występujący w tym filmie.
                        David Lynch domagał się pokazania mu tego filmu przed emisją w kinach, jak to się nie udało, to zapowiedział wytoczenie procesu autorowi tego dokumentu.
                        Last edited by emes; 09-01-2011, 19:11.

                        Comment

                        • Lubiepiwo90
                          Senior
                          • 11-2010
                          • 113

                          "Germinal" - polecam (zresztą tak jak książkę) każdemu ale przede wszystkim obsesyjnym zwolennikom XIX wiecznej wersji kapitalizmu która obecnie święci triumfy na świecie i Polsce. Ludzie już zapomnieli jak wygląda życie w takim kapitalizmie polecam więc sobie przypomnieć.
                          "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lubiepiwo90 Wyświetlenie odpowiedzi
                            "Germinal" - polecam (zresztą tak jak książkę) każdemu ale przede wszystkim obsesyjnym zwolennikom XIX wiecznej wersji kapitalizmu która obecnie święci triumfy na świecie i Polsce. Ludzie już zapomnieli jak wygląda życie w takim kapitalizmie polecam więc sobie przypomnieć.
                            A dzieł Marksa nie polecasz ? Zola by polecał. Tylko nie wytłumaczył, skąd robotnicy w tym krwiożerczym kapitalizmie XIX wieku mieli kasę na alkohol, skoro Zola pokazuje powszechny wśród robotników alkoholizm.

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              "Było sobie kłamstwo" - komedia amerykańska, humor jakby lekko angielski. O świecie w którym nikt nie kłamie, bo nie umie, tylko jeden nieudacznik posiadł tą umiejętność i do tego opłaciło się...
                              I perełka z tego filmu - dom starców nazwany prawdomównie jako dom, dla starych, bezużytecznych nieudaczników
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • TomekPeisert
                                Senior
                                • 01-2010
                                • 181

                                Właśnie obejrzałem, rewelacja, zwłaszcza kwestia - ,,musimy się bzyknąć, bo będzie koniec świata''

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎