Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Jeżeli już to bardziej trafijąca do szerszego grona, bo odpowiednia to była, tylko że trzeba było się chwilę zastanowić przy niej
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
      Becik, bój się Boga. Tobie, gościowi mocno zainteresowanemu historią, podoba się film z tyloma ordynarnymi błędami, całkowitym oderwaniem od realiów XVIIw!?

      Pieczarku, z prostej przyczyny, historyczny film fabularny traktuję jedynie jako rozrywkę, a nie źródło wiedzy. Jeśli taka mnie interesuje, siegam po literaturę lub oglądam odpowiednie programy dokumentalne. Natomiast obrazy "dla gawiedzi" traktuję z historycznego punktu widzenia z przymrużeniem oka. Każdy taki film ma mniejsze lub większe błędy, historyczne czy scenograficzne. Jednak nie przeszkadza mi to aby taki film traktować tylko jako rozrywkę przy której czasem bawię się wychwytując takie wpadki: ostatnio to zbieranie ziemniaków na polu w Anglii XII-wiecznej. Wcześniej dobre historyczne kino rozrywkowe - "Królestwo Niebieskie". Hollywodzka komercha, którą się dobrze oglądało, a błędy….aż szkoda wyliczać, wystarczy że pewne wydarzenia w rzeczywistości będące oddzielone od siebie około 50-oma latami, tu następowały w jednym czasie Film natomiast obejrzałem z przyjemnością.
      Film to film, rozrywka, dla mnie nic więcej, dlatego też "Potop" mi się podobał mimo swoich błędów. Uważam, ze jest to najlepszy film historyczny w dziejach polskiej kinematografii. Zresztą, najlepsze polskie filmy historyczne kręcono niestety tylko w PRL. Jedynym z ostatniego 20-lecia, zasługującym na uwagę, ekranizującym jakieś tam wydarzenia np. do końca XIX wieku jest moim zdaniem tylko "Szwadron. Ani Quo Vadis, ani Ogniem i Mieczem nie sięgaja do pięt wcześniejszym produkcjom. Podobala mi się Stara Baśń ale też sposób realizacji mnie momentami drażnił. Co innego te stare polskie filmy….czy ktoś widział/pamięta "Kazimierza Wielkiego", "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny", "Gniazdo"? Sa to dla mnie kolejne perełki, niedoceniane, zapomniane. "Kazimierz" był kolejna naszą superprodukcją do którego zdjęcia kręcono w Czechosłowacji, Niemczech, Francji byle tylko uwiarygodnić XIV wiek tak bardzo jak tylko można. Do "Gniazda" dokonano czegos niesamowitego - wybudowano wespół z konsultantami historycznymi nie makietę, a najprawdziwszy gród (który notabene niepotrzebnie po filmie rozebrano) - w sumie, nie wybudowano,a odtworzono. A teraz?
      Oczywiście, każdy z tych filmów także miał swoje błędy ale nie tyle co teraz.

      Gród z "Gniazda"
      Attached Files
      Last edited by becik; 23-11-2010, 11:53.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Lubiepiwo90
        Senior
        • 11-2010
        • 113

        Co do filmów historycznych (czy raczej kostiumowych) to "Krzyżacy", "Potop", "Pan Wojodyjowski" czy serial "Czarne Chmury" itp. są całkiem dobrymi filmami, gdy nie patrzymy na nie oczami historyka.


        Niedawno oglądałem szokujący dokument "Modern Slavery" (wyświetlali go na DOC Document czy jakoś tak) o tym jak dzisiejsza polityka państw, działania dużych firm i ogólny neoliberalny system gospodarczy powoduje powstawanie nowego niewolnictwa, gdzie ludzie doprowadzeni poza skraj nędzy szukając rozpaczliwie pracy i jedzenia końcżą jako współcześni niewolnicy. Szokujące jest porównanie - w całej kilusetletniej historii niewolnictwa starego typu bylo około 20 milionów niewolników, dzisiaj jest ich ponad 27 milionów na całym świecie, a co roku 305 000 dzieci (a ilu dorosłych?) ginie z głodu. Dla mnie to jest niewyobrażalne.
        Zszokowało mnie też wyliczenie, że w Polsce jest około 150 tysięcy niewolników (głównie Ukraińców i Ukrainek czy Białorusinów ale i masa Polaków zmuszonych do pracy na czarno która często jest faktycznym niewolnictwem).

        Naprawdę film z którego trudno się otrząsnąć. Chyba powinien go obejrzeć każdy niezaleznie od poglądów politycznych.
        "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

        Comment

        • albeertos
          Senior
          • 10-2001
          • 2313

          Łe, a tak fajnie się czytało temat jak co drugi post był wytłumaczeniem o co chodzi
          (_)>
          Nigdy się nie poddawaj!!!
          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
          Lech jest tam gdzie jego wiara
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wichru Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)Wakacji które polegały na odwiedzeniu 38 browarów w 40 dni. (...)
            Obijali się
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              Nikt nie pisał o Idź i patrz??
              Produkcja radziecka, 1985. Akcja - Białoruś 1943. Młody chłopak postanawia zostać partyzantem. Wojna oczami dzieciaka, a jednak już mężczyzny. Wstrząsające.
              Praktycznie nie ma scen batalistycznych, a jednak to chyba najlepszy film wojenny jaki widziałem. Brak scen przesadnie brutalnych, a jednak absolutnie nie dla dzieci. Dużo niedopowiedzeń. Nie widać ani razu sceny zabójstwa człowieka, ale widać setki ciał...
              9/10 - nie daję maxa, bo film moralnie "czarno-biały" - źli faszyści, dobrzy komuniści, ale wtedy chyba inaczej się nie dało...

              Co ciekawe. Rozmawiałem o filmie z moim ojcem (był tzw "dzieckiem zamojszczyzny", przeżył obóz koncentracyjny). Pamięta on, że polskie wsie traktowano tak samo jak pokazano w tym filmie (np. Szarajówka koło Biłgoraja).
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                Nikt nie pisał o Idź i patrz??
                Bo nie da się o wszystkich filmach napisać. Ten film widzialem jeszcze na Konfrontacjach w latach 80-tych - ktoś w ogóle pamięta ten przegląd filmowy? Bardzo dobry obraz ale dla mnie o wiele lepsze radzieckie filmy wojenne postały wcześniej: jak Wniebowstąpienie, Los człowieka, Ballada o żołnierzu czy Tak tu cicho o zmierzchu...
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Szemron
                  Junior
                  • 11-2010
                  • 9

                  Z ostatnich, jakie widziałem, polecam szczególnie:
                  - Mr Nobody
                  - Życie przed oczami
                  - Nostalgia anioła

                  Nie są to łatwe filmy, raczej zagmatwane, wymagające skupienia i refleksji, ale strasznie mnie wciągnęły. A jeśli jesteśmy już przy filmach wojennych, to dodam że jakis czas temu obejrzałem "Pacyfik". Niestety zawiodłem się]. "Kompanii Braci" nie dorasta do pięt, a szkoda.

                  Starsze filmy jakoś mi nie podchodzą...
                  Bardziej od piwa lubię tylko filmy

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    "Incepcja" - dawno tak przereklamowanego i przekombinowanego gniota nie widziałem. Stracone 2,5 godziny
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      "Incepcja" - dawno tak przereklamowanego i przekombinowanego gniota nie widziałem. Stracone 2,5 godziny
                      Ten film jest uwielbiany albo nienawidzony. Osobiście przychylam się bardziej do Twojej o nim opinii. Znaczna przewaga formy nad treścią.
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Bo to film, w którym o formę chodzi. Tak jak w Matrixie lub w Zaginionej autostradzie.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bo to film, w którym o formę chodzi. Tak jak w Matrixie lub w Zaginionej autostradzie.
                          Myślę, ze Matrix był o wiele bardziej przemyślany i spójny.
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4998

                            Machete dołącza do klubu gniotów.
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • emes
                              Nadszyszkownik Chmielowy
                              • 08-2003
                              • 4275

                              "Pogrzebany".
                              Coś niesamowitego, jak można zrobić dobry, treściwy film, w którym występuje wizualnie głównie tylko jeden aktor, reszta to przeważnie głosy. W dodatku przestrzeń filmowa przez cały film, to zakopana trumna. Po tym filmie pozostał mi tylko jeden niesmak, motyw z wężem, niepotrzebna "atrakcja" i chyba nierealna.
                              Last edited by emes; 28-11-2010, 17:49.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Ja od jakiegoś czasu poluję na amerykańskie kryminały z lat '70 na TCM. Zwykle mają dobrą obsadę i fabułę, do tego klimatyczna muzyka z epoki no i te zdjęcia w technicolorze.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎