Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Basik
    Senior
    • 06-2006
    • 1308

    Trzeba się trochę oderwać od szarej i czasem smutnej rzeczywistości, więc ostatnio stawiamy na fantasy. Piotr odkrył brytyjskiego powieściopisarza Terry’ego Pratchetta. Na podstawie jego książek powstają całkiem ciekawe filmiki. I tak wczoraj obejrzeliśmy pierwszą część Koloru magii. Przyjemne kino, chociaż bardziej nam się podobało Piekło pocztowe.

    To może nie do tego działu, ale po obejrzeniu ww. filmów zaczęliśmy czytać humorystyczną powieść Terrego Bogowie, honor, Ankh-Morpork. Strasznie absurdalny i zakręcony humor.

    Dodam, że ostatnio również mieliśmy przyjemność obejrzeć "nowego" Robin Hooda. Myślałam, że nie zdzierżę R.C. w tej roli, ale dał radę. Becik, tekst z ziemniakami również rozłożył nas na łopatki.

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2770

      Wczoraj obejrzałem prawie dwugodzinną komedię ukraińską "Jak Kozacy ..." z 2009 r.

      Film w typie francuskiej serii "Asterix" i niemieckich produkcji Michaela Herbiga ("But Manitou", "Gwiezdne Jaja: Część I - Zemsta Świrów"). Inspirowany animowanymi bajkami radzieckimi "Wszystko o Kozakach".
      Fabuła w skrócie: Opowieść o trzech Kozakach zaporoskich, którzy wybrali się na wyprawę do Petersburga, na dwór Katarzyny Wielkiej, żeby zdobyć butelkę najlepszego rosyjskiego Szampanskoje Igristoje.

      Nie spodziewałem się, że Ukraińcy mogą zrobić tak dobry film.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        To nie ten wątek jeśli film był naprawdę fajny, a nie "fajny"...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Już prosiłem o wyedytowanie tytułu wątku bo jest mylący i sporo jest tu wpisów o naprawdę fajnych filmach, niestety bez odzewu...
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • natalka
            Senior
            • 07-2010
            • 128

            Wczoraj obejrzałam "shutter island" i jestem pod ciezkim wrażeniem. piekny film. trzymający w napięciu i mocno zaskakujący na koniec... bardzo polecam
            Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Jak polecasz to pisz w wątku dobrych filmów, a nie dla filmów beznadziejnych

              wszystko co nie związane z tematyką serwisu, ogólne rozmowy.


              Kolejny dowód, ze trzeba wyedytować tytuł tego wątku bo jest po prostu mylący...
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Pratchett to jeden z moich ulubionych pisarzy. Przynajmniej z tych "lekkich", bo Szekspir czy Miłosz to inna liga... Wspaniałe obserwacje socjologiczno-(anty)teologiczno-psychologiczne podane w sosie fantasty z humorem godnym Monty Pythona! Świat Dysku to podstawa, ale polecam też np. Księgę Nomów. Opowieść o skrzatach mieszkających w "mieście" pod podłogą supermarketu i wierzących, że właściciel sklepu jest Stwórcą.

                Miałem nie oglądać seriali. Obiecałem to sobiepo ostatnich zawodach: Prison Break skończyłem, gdy scenarzyście skończyły się jakiekolwiek pomysły więc ok trzeciego sezonu; Flash Forward był niezły, ale całość można było zmieścić w zwykłej kinówce; a ostatni odcinek Lostów załamał mnie psychicznie - jak można było tak spieprzyć kultowy film?
                Zostały mi tylko niezrównane Pingwiny z Madagaskaru...
                Do czasu jak usłyszałem od kumpla o Lie to me. Znowu wsiąkłem - nie będzie mnie przez miesiąc na forum. Serial opowiada o gostku, który specjalizuje się w odczytywaniu emocji z ludzkich twarzy. Jest wynajmowany np przez FBI bo lepiej wykrywa kłamstwa niż jakikolwiek elektroniczny wykrywacz. Z tego co udało mi się w życiu nauczyć mowy ciała mogę zagwarantować, że film ma dość solidne naukowe podstawy. Smaczku dodają częste porównania do polityków i innych celebrytów - pokazywana jest np. konferencja Busha i tłumaczone kiedy kłamie.
                Serial NIE jest nudny, nie jest przegadany ani przeintelektualizowany. Ma wartką akcje, odcinki są luźno ze sobą powiązane (jak w większości kryminałów), więc nie ma obowiązku oglądać całości. Polecam.
                Last edited by Seta; 21-11-2010, 15:19.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • natalka
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 128

                  aa przepraszam
                  Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                  Comment

                  • natalka
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 128

                    Wczoraj obejrzałam "shutter island" i jestem pod ciezkim wrażeniem. piekny film. trzymający w napięciu i mocno zaskakujący na koniec... bardzo polecam
                    Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                    Comment

                    • wichru
                      Junior
                      • 07-2007
                      • 15

                      "American Beer"

                      Polecam film dokumentalny "American Beer".

                      Film utrzymany jest w konwencji relacji z wakacji. Wakacji które polegały na odwiedzeniu 38 browarów w 40 dni. Widzimy grupkę przyjaciół, którzy w dość imprezowy sposób chcą dowiedzieć się czegoś więcej o małych browarach, ich wyrobach i ludziach którzy je stworzyli.

                      Trailer: TU

                      Film można obejrzeć na http://veehd.com/
                      "Always remember that I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me." Sir Winston Churchill

                      Comment

                      • Lubiepiwo90
                        Senior
                        • 11-2010
                        • 113

                        Wczoraj po raz kolejny obejrzałem Miasto Boga. Mocny, realistyczny film.
                        "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lubiepiwo90 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wczoraj po raz kolejny obejrzałem Miasto Boga. Mocny, realistyczny film.
                          A wiesz,ze ten temat jest o dennych filmach a nie o dobrych?
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Wreszcie administracja wyedytowała tytuł, więc miejmy nadzieję, że teraz wpisy bedą odpowiednie
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wreszcie administracja wyedytowała tytuł
                              A jak subtelnie

                              Comment

                              • Lubiepiwo90
                                Senior
                                • 11-2010
                                • 113

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                                A wiesz,ze ten temat jest o dennych filmach a nie o dobrych?
                                Dopiero teraz jest odpowiednia nazwa. Przepraszam, jeszcze słabo się poruszam po wszystkich tematach
                                "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎